Najnowsze

Najnowsze

Nowacki: Przeprosiny? Lepiej żeby wyciągnięto wnioski

- To nigdy nie powinno się zdarzyć. Jest to nie tylko wina rodzin, które były w wielkim stresie (...). Te badania powinny być przeprowadzone bardzo szybko. Wtedy od razu byśmy wiedzieli, że nastąpiła pomyłka. A nie dwa i pół roku później - stwierdził prof. Jerzy Nowacki, wdowiec po Izabeli Jarudze-Nowackiej, o zamianie ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Premier z jednej strony przeprosił, a z drugiej uderzył mnie po prostu"

- Dobrze przyjąłem przeprosiny pana premiera ale te późniejsze oskarżenia spowodowały, że poczułem się ta jakby pan premier z jednej strony przeprosił a z drugiej uderzył mnie po prostu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Duda z PiS. Zdaniem Ryszarda Kalisza z SLD wystąpienie premiera było tylko do połowy empatyczne. Z kolei Julia Pitera z PO powiedziała, że przy takiej operacji mogły się zdarzyć błędy i premier za nie przeprosił.

"Nie używajcie kłamliwego stwierdzenia, że Polska oddała śledztwo Rosjanom"

Nie używajcie więcej kłamliwego stwierdzenia, że Polska oddała śledztwo Rosjanom - zaapelował w Sejmie do posłów PiS premier Donald Tusk. Stwierdził jednocześnie, że nie jest w stanie zaakceptować dwoistego myślenia polityków PiS, którzy oczekują od rządu z jednej strony neutralności, a z drugiej strony niejako prowadzenia śledztwa.

"Premier z jednej strony przeprosił, a z drugiej uderzył mnie po prostu"

- Dobrze przyjąłem przeprosiny pana premiera ale te późniejsze oskarżenia spowodowały, że poczułem się ta jakby pan premier z jednej strony przeprosił a z drugiej uderzył mnie po prostu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Duda z PiS. Zdaniem Ryszarda Kalisza z SLD wystąpienie premiera było tylko do połowy empatyczne. Z kolei Julia Pitera z PO powiedziała, że przy takiej operacji mogły się zdarzyć błędy i premier za nie przeprosił.

Brak porozumienia ws. Assange'a. "Nie widzimy rozwiązania"

Wielka Brytania i Ekwador nie doszły do porozumienia w sprawie twórcy portalu WikiLeaks Juliana Assange'a - poinformowali w czwartek dyplomaci. Assange ukrywa się od czerwca w Ambasadzie Ekwadoru w Londynie w obawie przed aresztowaniem i ekstradycją.

Kierowca autokaru przeszedł operację. Dzieci wróciły do domu

Kierowca polskiego autokaru, który w nocy ze środy na czwartek zderzył się z polską ciężarówką we wschodnich Niemczech, przeszedł operację - poinformował konsul RP w Berlinie Mariusz Skórko. W wypadku zginęły dwie osoby, a 14 zostało lekko rannych.

Na co dzień ślusarz. Po pracy siłacz i mistrz świata

Na co dzień jest ślusarzem we wrocławskim MPK. Naprawia wózki tramwajowe i poręcze, usuwa usterki. Gdy zdejmuje roboczy drelich, staje się mistrzem w podnoszeniu ciężarów. Kilka dni temu wrócił z mistrzostw świata masters, gdzie zdobył swój piąty złoty medal.

Seremet: Dwie rodziny źle rozpoznały ciała ofiar

Prokurator Generalny Andrzej Seremet oświadczył w czwartek w Sejmie, że przyczyną "pierwotnej nieprawidłowej identyfikacji" dwóch ciał ofiar katastrofy smoleńskiej było nietrafne ich rozpoznanie przez członków rodzin. Seremet opisał także procedurę, jaka była stosowana po katastrofie smoleńskiej w zakładzie medycyny sądowej w Moskwie.

Sudan z Sudanem się dogadał. Podzielą się ropą

Ministrowie obrony Sudanu i Sudanu Południowego podpisali w czwartek porozumienie w sprawie utworzenia zdemilitaryzowanej strefy buforowej wzdłuż wspólnej granicy obu państw. Umożliwi to Sudanowi Płd. wznowienie eksportu ropy przez Port Sudan nad Morzem Czerwonym.

"Min. Arabski nie wydał i nie przekazał polecenia nieotwierania trumien"

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin poinformował, że szef KPRM Tomasz Arabski nie wydał nikomu, ani nie przekazał zakazu otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Minister wyraził też współczucie i żal "z powodu cierpienia, jakie przeżywają ostatnio rodziny ofiar w związku z fatalnym błędem popełnionym w procedurze identyfikacji i pochówku niektórych spośród tych ofiar".

"Patrol" w Biedrusku. "Przetrwają tylko najsilniejsi"

Ekstremalny, sześciotygodniowy kurs taktyczno–wytrzymałościowy dla dowódców grup rozpoznawczych Wojsk Lądowych zawitał na poligon w podpoznańskim Biedrusku. Po raz pierwszy kurs w całości prowadzony jest przez żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania.

Zablokowali Dunaj, bo nie dostali wypłat

Pracownicy serbskiej firmy transportowej zablokowali w czwartek Dunaj niedaleko Nowego Sadu (północna Serbia), domagając się wypłaty zaległych pensji. Władze musiały zatrzymać żeglugę na tym odcinku, odcinając jeden z ważniejszych w Europie szlaków wodnych.

Premier przeprasza za podsłuchy

Premier Nowej Zelandii John Key przeprosił w oficjalnym oświadczeniu Kima Dotcoma, założyciela zamkniętego w styczniu serwisu Megaupload. Chodzi o nielegalne podsłuchy założone pracownikom serwisu, wykorzystane m.in. przy aresztowaniu Dotcoma.

Mają dość łupków. Piszą do premiera

Pomorskie stowarzyszenia i gdańskie koło Partii Zielonych 2004 apelują do premiera w liście otwartym o wstrzymanie poszukiwań gazu z łupków. - List porządkuje argumenty mieszkańców i może być podstawą do rozmów - uważa przedstawiciel marszałka województwa.

Pierwsze części TBM już w Gdańsku

Do Gdańska trafiły pierwsze elementy wielkiej maszyny TBM, która będzie drążyć tunel pod Martwą Wisłą. Wszystkie części mają się znaleźć na miejscu budowy do końca roku. Całe urządzenie waży tyle, co 50 boeingów i jest długości boiska piłkarskiego.

Oderwali ogon lwa. "Wyjątkowo barbarzyński akt wandalizmu"

Nieznani sprawcy oderwali cześć wijącego ogona. Lew walczący z Samsonem, który zdobi fontannę przy pl. Jana Pawła II, z takim ubytkiem będzie musiał czekać do wiosny 2013 roku. Miejski konserwator zabytków zlecił dokładną analizę sposobu odtworzenia lwiego ogona.

Kontroler z drukarką za pasem. "Szybciej damy mandat"

Kontrolerzy wypiszą i wydrukują e-mandat jeszcze w momencie kontroli. Wezwanie automatycznie trafi do bazy, a dzięki temu pasażerowie jeżdżący bez biletu będą musieli szybciej zapłacić karę. Wszystko dzięki "PSION", nowemu urządzeniu do sprawdzania biletów komunikacji miejskiej.

Projekt budżetu na 2013 rok przyjęty. Deficyt - 35,5 mld zł

Rząd przyjął dziś projekt budżetu na 2013 rok, który zakłada, że deficyt nie przekroczy 35,5 mld zł - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Projekt zakłada także, że polska gospodarka będzie rozwijać się w przyszłym roku w tempie 2,2 proc., a średnioroczna inflacja wyniesie 2,7 proc.

Milewski będzie się tłumaczył rzecznikowi dyscyplinarnemu

- 10 października sędzia Ryszard Milewski będzie w biurze rzecznika dyscyplinarnego w Warszawie składał wyjaśnienia ws. nagrania, które stało się podstawą jego dymisji - poinformował na antenie TVN24 Marek Hibner, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych. Zdecyduje on, czy wszcząć wobec Milewskiego postępowanie dyscyplinarne.