Najnowsze

Najnowsze

Kwaśniewski: komunizm to nierozbrojona bomba

Komunizm to "bomba", która była i nadal pozostaje nierozbrojona - mówił Aleksander Kwaśniewski podczas debaty "Niewysłany list" zorganizowanej przez Ośrodek Karta i Dom Spotkań z Historią.

Polacy utknęli na Gasherbrum. "Nie jest nam wesoło"

Polacy, którzy 9 marca jako pierwsi zdobyli zimą Gasherbrum I (8068 m) w Karakorum, z powodu odmrożeń nie mogą samodzielnie zejść z bazy położonej na wysokości 5000 metrów. Przylot helikoptera uniemożliwia zła pogoda.

Kary śmierci dla islamistów-zamachowców

Dziewięciu islamistów-zamachowców skazał sąd w Algierii. Skazani - z rebelianckiej organizacji Al-Kaida w Islamskim Maghrebie (AQIM) - to sprawcy zamachów w stolicy kraju w 2007 roku.

Cichaczem w rządzie, nie brylują

Od trzech miesięcy są w rządzie Donalda Tuska, w mediach nie brylują, a kierują jednymi z najważniejszych resortów. Pierwszy - jeśli zrealizuje swoje wszystkie cele, stanie się właściwie likwidatorem swojego ministerstwa, drugi - a raczej druga, stawia na spokój w działaniu, planowaniu, decydowaniu i wdrażaniu. Jest tak spokojnie, że aż można mieć obawy.

Jak Palin myliła premiera z królową

O niewiedzy byłej gubernator Alaski oraz byłej republikańskiej kandydatki na urząd wiceprezydenta USA Sary Palin można by napisać książkę, w USA powstał film. Dowodzi on, że amerykańska polityk miała poważny problem ze znajomością systemu politycznego Wielkiej Brytanii.

Annan dostał odpowiedź. Jaką? Tajemnica

Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii Kofi Annan otrzymał odpowiedź prezydenta tego kraju Baszara el-Asada na swoje propozycje uregulowania konfliktu syryjskiego. Szczegóły odpowiedzi nie są znane.

O prawie do śmierci zdecyduje sąd

Wszystko widzi, słyszy, rozumie. Może nawet więcej niż inni. Ale przy tym jest sparaliżowany od szyi, w dół. Tony chce umrzeć. Wystosował precedensowy wniosek do prokuratora krajowego. Sąd Najwyższy w Londynie właśnie zgodził się na rozpatrzenie jego sprawy.

Nowy Kloss jak James Bond

"Stawka większa niż śmierć" to tytuł filmu Patryka Vegi, który jest kontynuacją serialu sprzed lat ze Stanisławem Mikulskim – Klossem i Emilem Karewiczem – Brunnerem w rolach głównych. Tym razem w role filmowych antagonistów wcielili się Tomasz Kot i Piotr Adamczyk. Przed premierą (16 marca), nie tylko o filmie rozmawiamy z reżyserem.

Dachowanie. Kierowca pijany i bez uprawnień

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowej hondy, który we wtorek wieczorem uderzył w barierki ochronne, po czym dachował na jednej z bytomskich ulic. Jak ustaliła policja, 40-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów do 2013 roku. Lekko ranny kierowca trafił do szpitala. O zdarzeniu poinformował redakcję Kontaktu 24 @cypkow, który przesłał zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Dyskusję o diecie zagryzali słodkimi pączkami

O tym, jak zdrowo się odżywiać, jak uniknąć nadwagi i jakie choroby powoduje niewłaściwa dieta, rozmawiali we wtorek w Łodzi pedagodzy i dietetycy. Uczestnicy sympozjum dyskutowali o upowszechnianiu zdrowego trybu życia wśród uczniów, a w międzyczasie przegryzali... pączki i słodkie bułki.

Opuścił PO, u Palikota awansował

Były poseł PO, Łukasz Gibała został członkiem prezydium klubu Ruchu Palikota - poinformował rzecznik klubu RP, Andrzej Rozenek. Decyzja w tej sprawie zapadła na wtorkowym spotkaniu posłów Ruchu.

Rozpadł się plan postawienia Ziobry i Kaczyńskiego przed TS

Platformie prawdopodobnie nie uda się zebrać 276 głosów potrzebnych w Sejmie do postawienia Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu - przyznają źródła PAP we władzach partii. Wiadomo już, że inicjatywy tej nie zamierza poprzeć PSL. - Nie wdajemy się w wojny - słychać wśród ludowców.

Śledztwo ws. podpisów Grasia prawidłowe

Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Krakowie, w sprawie podpisów złożonych przez rzecznika rządu Pawła Grasia w dokumentach firmy Agemark, było prowadzone prawidłowo - stwierdziła po analizie akt Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.

Mają plan: Rosjanin na Księżycu w 2030 roku

- Człowiek na Księżycu w 2030 roku, nowa stacja orbitalna, misje na Marsa - to część oficjalnego planu rosyjskiej agencji kosmicznej. Roskosmos przygotował swoją strategię rozwoju, której fragmenty wyciekły do prasy. Dokument został wysłany na Kreml, gdzie ma pomóc zdobyć poparcie polityków dla bardzo ambitnych planów kosmicznej eksploracji.

"Pisanie listów do szefa PiS to zajęcie jałowe"

- Pisanie listów do Jarosława Kaczyńskiego to zajęcie jałowe. Nie należało się spodziewać niczego innego niż odmowy ze strony prezesa - tak odrzucenie przez szefa PiS zaproszenia premiera na spotkanie skomentował w programie "Kropka nad i" w TVN24 Stefan Niesiołowski (PO).

"Operacja Relaks". Wielka afera z dostawami leków

Lizbońska policja poinformowała we wtorek o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej działającej w portugalskim sektorze farmaceutycznym. Jej członkowie manipulowali przetargami dzięki danym wykradzionym z systemów elektronicznych 250 krajowych aptek.

List Tuska "to gra i Kaczyński o tym wie"

- To jest gra i pan premier Kaczyński doskonale o tym wie - powiedział w "Faktów po Faktach" w TVN24 były premier Kazimierz Marcinkiewicz komentując zaproszenie jakie do Jarosława Kaczyńskiego wysłał premier Donald Tusk. Jego zdaniem "w samym premierze Kaczyńskim jest tyle nienawiści do Donalda Tuska, że takie spotkanie jest niemożliwe".

Szef MSZ Niemiec uderza w Sarkozy'ego

Niemieckie władze wydały rzadkie oświadczenie, uderzające bezpośrednio w Nicolasa Sarkozy'ego. Szef berlińskiego MSZ powiedział wprost, że propozycje francuskiego prezydenta dotyczące układu z Schengen są "błędne". - To nie chronienie granic wewnątrz Unii Europejskiej, lecz raczej ochrona zewnętrznych granic Europy uczyni Europę bezpieczniejszą - powiedział Guido Westerwelle.

Tusk zaprasza Kaczyńskiego. Hofman: spotkania nie będzie

Premier Donald Tusk zaprasza szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie dotyczące deregulacji zawodów - dowiedziały się "Fakty TVN". Premier wysłał do prezesa PiS list w tej sprawie. "Chciałbym wyrazić satysfakcję, że największa partia opozycyjna chce włączyć się do pracy przy deregulacji zawodów" - napisał szef rządu. Kilkadziesiąt minut później przyszła odpowiedź: - Nie ma potrzeby, aby spotykali się liderzy partii tylko osoby, które pracują nad deregulacją - powiedział Adam Hofman w rozmowie z Polskim Radiem.

Kandahar jak My Lai? W USA rośnie sprzeciw wobec wojny

Po zastrzeleniu 16 cywilów w Kandaharze przez amerykańskiego żołnierza w USA odżył spór o wojnę w Afganistanie. Rząd rozważa przyspieszenie wycofania wojsk. Wielu ekspertów i konserwatywni komentatorzy krytykują te plany, napotykające opór dowódców armii.

Policyjna obława, padły strzały

Czerwony mercedes, którym wczoraj uciekał przed policją 19-letni mieszkaniec Rogowa Opolskiego, został znaleziony w Dąbrówce Górnej. Wcześniej w stronę auta policjanci kilkukrotnie oddali strzały - dwa z nich trafiły w bagażnik auta. Mężczyzna wciąż jest poszukiwany.

Iran sprzątał po próbie atomowej?

- Nie próbowaliśmy usunąć radioaktywnych pozostałości domniemanego tajnego eksperymentu nuklearnego - oświadczył rzecznik irańskiego MSZ. Ramin Mehmanparast powiedział dziennikarzom w Teheranie, że doniesienia te są mylące i fałszywe. Dodał, iż ślady podobnego eksperymentu nie dałyby się usunąć.

Sąd: ABW powinna ujawnić liczbę podsłuchów

ABW powinna - na wniosek Fundacji Helsińskiej - ujawnić liczbę stosowanych kontroli operacyjnych, w tym podsłuchów - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. - Choć metody kontroli operacyjnych są tajne, to zestawienie statystyczne nie korzysta z waloru tajności - mówił w uzasadnieniu orzeczenia sędzia, Jacek Fronczyk.

"Dobrze się stało - dla COS i polskiego sportu"

- Decyzja z dnia dzisiejszego mnie uspokaja - stwierdził zastępca szefa sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś. Według niego "dobrze się stało", że minister Joanna Mucha zdecydowała się odwołać szefa COS Damiana Drobika i zgodziła się na rozwiązanie umowy z jego zastępcą Markiem Wieczorkiem.

Starcie Korei na pięści. I to w ONZ

Formalnie Korea Północna i Południowa pozostają w stanie wojny, przerwanej jedynie zawieszeniem broni. Dochodzi jednak do incydentów, kiedy przedstawiciele obu krajów wymieniają ciosy. Najczęściej są to pojedynki artylerii, jednak ostatnie starcie miało miejsce podczas obrad ONZ w Genewie. Dyplomaci Seulu zaatakowali przedstawiciela Phenianu.

Przesuną teatr, żeby zbudować biurowce

Takiej operacji Warszawa nie widziała od lat. W czasie rewitalizacji fabryki Norblina, budynek w którym dziś działa teatr zostanie "odstawiony" na bok. Potem wróci na swoje miejsce.

Kiribati pod wodą. Szykuje się na wielką ewakuację

Kiribati - archipelag wysp, a zarazem państwo wyspiarskie - może wkrótce zostać całkowicie zalane przez Pacyfik. Władze kraju szykują się do wykupu ziemi, która może stać się nowym domem dla części obywateli tego 100-tysięcznego państwa. W kręgu zainteresowań jest ogromna działka na Fidżi.