Najnowsze

Najnowsze

Czy, czy, czy...

9 marca 2012 r.Bohater ostatnich dni, były poseł PO (obecnie RPP) Łukasz Gibała zdradza, jakie pytania polityk powinien zadawać sobie codziennie rano przy goleniu.

Na ostro

9 marca 2012 r.Artur Krynicki podsumowuje aferę solną.

Kawa na ławę

9 marca 2012 r.Minister Marek Sawicki rozkłada na części pierwsze znane porzekadło.

Nic nowego

9 marca 2012 r.NIK opublikował dziś raport dotyczący bezpieczeństwa lotów VIP- ów w latach 2005 - 2010.

Ja decyduję

8 marca 2012 r.Janusz Palikot jest bardzo zadowolony z akcji Ruchu, który z okazji Dnia Kobiet rozdawał na ulicach prezerwatywy kobietom.

Kontra

8 marca 2012 r.Ruch Poparcia Palikota z okazji Dnia Kobiet też wyszedł na ulicę.

Razem

8 marca 2012 r.Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka na dzień Kobiet połączył wspólny akcent.

Rozkład

8 marca 2012 r.Mariusz Błaszczak ma kolejny dowód na nieudolność rządu i następną okazję do odmieniania przez wszystkie osoby swojego ulubionego słowa.

Ofiary

8 marca 2012 r.Minister Marek Sawicki broni zakładów, które używały soli przemysłowej.

Minus 1.

8 marca 2012 r.Adam Hofman cieszy się z faktu, że siła PO słabnie.

Czołówka

8 marca 2012 r.Szef małopolskiej PO, Ireneusz Raś komentuje przejście Łukasza Gibały do RPP.

Pierwszy raz

8 marca 2012 r.Stało się. Mamy pierwsze w obecnej kadencji przejście posła PO do Ruchu Poparcia Palikota.

Gangsterzy uczą ekologii: promocja Białołęki

Po odważnym spocie na rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Białołęka nie przestraszyła się krytyki i po raz kolejny chce zaciekawić internautów oryginalnym filmem. Tym razem chodzi o ekologię.

Arabski ubolewa nad kontrolą NIK

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski wyraził ubolewanie nad sposobem prowadzenia kontroli NIK ws. lotów VIP-ów oraz informowania o jej ustaleniach. Jak zaznaczył w oświadczeniu, zamieszczonym w piątek na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów "w ocenie Kancelarii, Najwyższa Izba Kontroli nie przeanalizowała w sposób wnikliwy i rzetelny licznych zastrzeżeń zgłoszonych przez szefa KPRM w toku wielomiesięcznej kontroli".

Brudziński: Rozumiem, że winny Błaszczak i Kaczyński?

- Wiem jedno, tragedia wydarzyła się za rządów pana premiera Donalda Tuska - mówił w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 Joachim Brudziński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości powtórzył też słowa szefa swojego klubu Mariusza Błaszczaka, który stwierdził, że katastrofa pod Smoleńskiem była wynikiem "wojny" prowadzonej przez rząd Donalda Tuska z kancelarią prezydenta. Dodatkowo, w opinii Brudzińskiego, zwracając uwagę na błędy popełnianie przy planowaniu wizyt w latach 2005-2007, "przerzuca się odpowiedzialność" za katastrofę na PiS.

Obama zadzwonił do Putina. O gratulacjach cisza

Barack Obama zadzwonił w piątek do Władimira Putina w związku z jego wygraną w niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji - ogłosił rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Mimo że rzecznik słowem nie wspomniał o gratulacjach, telefon został ostro skrytykowany przez prawicę.

"Procedur nie ma tam, gdzie wkrada się polityka"

- W wielu dziedzinach w Polsce bądź nie ma procedur, bądź nie są przestrzegane, szczególnie tam, gdzie wkrada się polityka - stwierdził w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz (SLD), odnosząc się do raportu NIK, w którym stwierdzono, że przy organizacji lotów do Smoleńska "brakowało spójnego systemu procedur, a istniejące przepisy były w wielu wypadkach lekceważone". Dla Kalisza apogeum naruszania procedur była walka agrarna między PiS a PO. Zgodził się z tym Ludwik Dorn, (Solidarna Polska) jednak, jak podkreślił, "uderzenia były tylko z jednej strony".

Jedyny mieszkaniec strefy rażenia

Naoto Matsumura jest jedynym mieszkańcem strefy rażenia wokół elektrowni atomowej Fukushimy Daichi. Dogląda porzuconych przez swoich właścicieli zwierząt. Według władz, mieszka tam nielegalnie. Nie chce jednak opuszczać swojego domu.

Rok po Fukushimie: Czarnobyl odczuliśmy 25 tys. razy mocniej

Po największej w historii katastrofie atomowej od czasów Czarnobyla, cały świat wstrzymał dech w oczekiwaniu na możliwe konsekwencje. W rok po wypadkach w japońskiej Fukushimie Państwowa Agencja Atomistyki ocenia, że Europa nie była zagrożona poważnym skażeniem, ale odnotowano jego minimalne wartości.

Kitesurfer miał promować Gdańsk. Jak wyszło?

Nie o takiej promocji marzyły władze Gdańska. Z kitesurferem Janem Lisewskim wyszło jak wyszło, a pieniądze trzeba mu wypłacić. Okrągłe 40 tysięcy złotych z budżetu miasta. To grosze w porównaniu z kosztem akcji ratowania śmiałka, który bez asekuracji chciał przepłynąć Morze Czerwone. Lisewski wrócił dziś do kraju i już na lotnisku, tym razem dziękował saudyjskim służbom za zaangażowanie w jego poszukiwania.

Rok po tragedii wciąż szukają ofiar

Trudno w to uwierzyć, ale poszukiwania ofiar i uznanych za zaginionych trwają od dziś. A od trzęsienia ziemi i fali tsunami w Japonii pojutrze minie rok. Zginęło wtedy ponad 20 tysięcy osób. Japonia wspomina i odbudowuje się, choć wiele rejonów będzie opustoszałych przez lata. Z ponad 50 japońskich reaktorów jądrowych działa już tylko pięć.

21-latek wjechał w tira. Zginął na miejscu

21-letni kierowca zginął na miejscu w wyniku zderzenia z Tirem, do którego doszło w Szebniach (woj. podkarpackie, droga krajowa nr 28 na odcinku Jasło-Krosno). Według wstępnych ustaleń policji, kierowca osobówki zjechał swoim autem na lewy pas i wjechał wprost pod prawidłowo jadącą ciężarówkę.

"Nie jestem rozczarowany. I tak wolałem prezydenta"

- Nie jestem rozczarowany. I tak wolałem prezydenta - dość bezpośrednio skomentował brak rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem przebywający z wizytą w Polsce Francois Hollande, kandydat lewicy w wyborach prezydenckich we Francji. Polityk zamiast z premierem rozmawiał z Bronisławem Komorowskim o współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego i pakcie fiskalnym, który jego zdaniem wymaga zmian. Hollande wcześniej spotkał się też z szefem SLD Leszkiem Millerem.

Rozpędzone auto minęło go o centymetry

Mężczyzna cudem uniknął śmierci, gdy rozpędzony SUV minął go o centymetry. Za kierownicą samochodu siedział 16-latek. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Runął pustostan w Świebodzicach. Nie ma ofiar

Nikt nie ucierpiał w wyniku zawalenia się hali produkcyjnej po byłych zakładach Silena w Świebodzicach (dolnośląskie). Początkowo ekipy ratunkowe poszukiwały czterech osób, które mogły znaleźć się pod gruzami. Informację o nich przekazali świadkowie katastrofy. Jak poinformował tvn24.pl rzecznik prasowy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej - Krzysztof Gielsa policji udało się ustalić personalia zaginionych. - Okazało się, że wszyscy są bezpieczni w domach - powiedział strażak.

MSZ "nie zgadza się ze stwierdzeniem" w raporcie NIK

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych (...) nie zgadza się ze stwierdzeniem użytym w raporcie, że MSZ otrzymał od strony rosyjskiej jedynie telefonicznie zgodę na przelot i lądowanie rządowego samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smoleńsku oraz że nikt z polskich urzędników nie był w posiadaniu zgody dyplomatycznej (w formie pisemnej noty) na przelot i lądowanie" - czytamy w komunikacie MSZ wydanym w reakcji na raport NIK, w którym stwierdzono, że do lotu prezydenckiego samolotu tamtego dnia "w ogóle nie powinno dojść". "Wskazywanie przez NIK, że zgoda dotyczyła jedynie przelotu, a nie lądowania, może skutkować błędnym interpretowaniem takiego stwierdzenia przez odbiorców" - stwierdza w jednym z listów do prezesa NIK Radosław Sikorski.

Zmarł ranny górnik

26-letni górnik, najciężej ranny w wyniku czwartkowego tąpnięcia w kopalni "Marcel" w Radlinie koło Rybnika, zmarł w piątek szpitalu w Jastrzębiu Zdroju, do którego trafił z urazem głowy - potwierdził rzecznik Kompanii Węglowej, Zbigniew Madej.

Linkin Park na  Orange Warsaw Festiwal

Znamy już pierwszą gwiazdę tegorocznej edycji festiwalu Orange Warsawa Festival. 9 czerwca na Pepsi Arena wystąpi amerykański zespół Linkin Park - poinformował organizator festiwalu.