Najnowsze

Najnowsze

Nasz miś

18 maja 2012 r.Politycy opozycji kpią z podróży premiera Donalda Tuska.

Debiut

18 maja 2012 r.Serwis społecznościowy Facebook debiutował na giełdzie.

Trójgłos

17 maja 2012 r.Czy prawdą jest, że kobiety nie interesują się piłką?

Wysoko

17 maja 2012 r.Premier Donald Tusk ze śmigłowca podziwiał, jak zmieniła się Polska dzięki inwestycjom związanym z organizacją Euro 2012.

Gotowi!

17 maja 2012 r.Ministrowie meldują premierowi Donaldowi Tuskowi gotowość do organizacji Euro 2012.

Wyrwa

17 maja 2012 r.Mariusz Kamiński o kontekście politycznym sprawy byłej posłanki Beaty Sawickiej.

Przekaz dnia

17 maja 2012 r.Politycy Platformy Obywatelskiej odpowiadają na apel posła Adama Hofmana.

Return

17 maja 2012 r.Adam Hofman apeluje do polityków Platformy Obywatelskiej.

"Huk gruzu, krzyk matki". Gzyms spadł na dziecko w wózku

Roczna dziewczynka została ranna, po tym jak na jej wózek spadł fragment balkonu. Dziecko trafiło do Centrum Zdrowia Matki Polki - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka. Jak informują lekarze dziewczynka przebywa na oddziale intensywnej terapii, jest w stanie śpiączki farmakologicznej, a jej stan określany jest jako zagrażający życiu.

"Sofia, dzień dobry. Lądujemy awaryjnie"

"Dzień dobry Sofia, tutaj 7107, lądujemy awaryjnie" - m.in. takie słowa do wieży kontroli lotów wypowiedział pilot polskiego samolotu lecącego z Warszawy do Hurghady. Powodem był pożar w kabinie. "Polska i Świat" prezentuje nagrania rozmów między kokpitem a lotniskiem.

Akcja komandosów w Afganistanie nadzorowana z Polski

Żołnierze jednostki wojskowej komandosów zadali cios afgańskim talibom. Podczas nadzorowanej zdalnie operacji zdobyli arsenał rebeliantów z setką kilogramów gotowych do użycia ładunków wybuchowych. Całą operację w odległym Afganistanie kontrolowali wirtualnie oficerowie z Połączonego Centrum Operacyjnego w Krakowie, którzy dzięki kamerom i satelitom oglądali na żywo co robią komandosi.

Gargamel pod dachówką

Odbudowa Zamku Przemysła idzie pełną parą. Budynek udało się właśnie zadaszyć. Na zakończenie prac będzie trzeba jeszcze poczekać.

Bibliotekarz na rowerze

Sprawny rower, ulubiona książka w koszyku na kierownicy i można ruszać w trasę. Na podbój Trójmiasta wyjechali bibliotekarze na dwóch kółkach. Czytelnicy – zaraz za nimi. Można jeszcze dołączyć.

"Pan się spodziewał, że ja przywiozę ten wrak?"

- Zależało mi na tym, by wykorzystać każdą okazję do tego, aby przedstawić opinię polskiego społeczeństwa, że ten wrak już dawno powinien być w Polsce - powiedział w "Piaskiem po oczach" Jarosław Gowin, mówiąc o "postępach" w odzyskaniu szczątków prezydenckiego tupolewa. Minister sprawiedliwości wrócił w piątek z Rosji, gdzie odbywa się II Międzynarodowe Forum Prawne. Gowin spotkał się w Sankt Petersburgu z szefem resortu sprawiedliwości Rosji.

Matka Boska "made in China"

Mydelniczki, szczoteczki, linijki, wstążki, wałki do włosów, łyżki do lodów i setek innych przedmiotów z plastiku złożyły się na figurę Matki Boskiej, która stanęła w piątek na Starym Rynku.

Czołowe zderzenie autokaru z dziećmi z oplem. 9 rannych

Dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci, zostało rannych w wyniku czołowego zderzenia autokaru z oplem, do którego doszło w piątek wieczorem w Palczewie k. Grójca (Mazowieckie). Według policji odniesione obrażenia nie zagrażają życiu poszkodowanych.

Ateny i Berlin kłócą się o słowa Merkel

Angela Merkel zaproponowała, żeby Grecy sami zdecydowali, czy chcą pozostać przy euro, czy wolą wrócić do drahmy - podał grecki rząd. Kanclerz Niemiec miała zasugerować to w rozmowie telefonicznej z greckim prezydentem Karolosem Papuliasem. - Doniesienia te nie są prawdziwe - oznajmiła niemal natychmiast rzeczniczka rządu w Berlinie.

"Katastrofalny błąd osądu" Elżbiety II

Wielki zjazd monarchów w zamku Windsor. Do Wielkiej Brytanii zawitali dziś członkowie rodzin panujących m.in. z Japonii, Brunei, Bahrajnu, Holandii i Jordanii. Wszystko to z okazji diamentowego jubileuszu Elżbiety II.

Koniec z objazdem przez Bogatkę. Jedziemy siódemką

Po roku utrudnień kierowcy jeżdżący z Gdańska w kierunku Warszawy mogą odetchnąć z ulgą. Uciążliwy objazd przez miejscowość Bogatka został zlikwidowany. Teraz jedziemy już prosto – świeżą nawierzchnią i przez nowy wiadukt.

Premier w drugiej klasie. "Odwiedza młode mamy"

W piątek po południu premier Donald Tusk, pociągiem Intercity, w wagonie drugiej klasy dotarł z Poznania do Wrocławia. Po drodze rozmawiał ze współpasażerami. Był to kolejny etap jego gospodarskiej wizyty po Polsce. W czwartek dokonał m.in. inspekcji na autostradzie A2.

Wyścig w klimacie retro

Dla nich nie liczy się wiek tylko bogate wnętrze, życiowe doświadczenie, charakter i to coś. Pasjonaci samochodów sprzed 1990 roku zjadą w weekend do Poznania.

Jutro Palikot odchodzi z Kościoła. Rodzina zostaje

Pod "oknem papieskim" w Krakowie, w sobotę o godz. 13, Janusz Palikot ogłosi akt apostazji, czyli odstępstwa od wiary religijnej. - Przybiję ten wniosek do drzwi kurii krakowskiej - zapowiedział w "Tak jest" lider Ruchu Palikota.

Tak gorąco nie było od ponad stu lat

Kwiecień 2012 roku to miesiąc w aspekcie pogodowym szczególny. Dlaczego? W USA długo nie było w tym czasie tak ciepło, a m.in. w Skandynawii tak zimno. Naukowcy w swoich publikacjach mówią "zmiany, zmiany, zmiany". Ale czy to globalne ocieplenie? A może naturalny cykl? Nikt do końca nie wie.

Hannelore zamiast Angeli?

Słabe wyniki gospodarek krajów Unii Europejskiej kolejno wywołują zmiany na szczytach władz i zmiatają dotychczasowych mocarzy. Jak wskazują sondaże, w ślady pokonanego przez socjalistę Nicolasa Sarkozy'ego, może pójść jego polityczna partnerka - Angela Merkel. Według badań opinii publicznej Niemcy woleliby na stanowisku kanclerza socjaldemokratyczną premier niemieckiego landu Nadrenia Północna-Westfalia Hannelore Kraft.

Robotnik z fabryki czołgów namiestnikiem na Uralu

Poparcie Władimira Putina w odpowiednim czasie może przynieść niespodziewane skutki. Przekonał się o tym były pracownik fabryki czołgów w Niżnym Tagile, którego obecny prezydent poznał podczas swojej telewizyjnej debaty z narodem. Igor Chołmanskich zaproponował wtedy miedzy innymi, że wraz z kolegami pojedzie do Moskwy rozpędzać manifestacje opozycji, które grozą "stabilności". Kilka miesięcy później robotnik został wyniesiony na stanowisko "namiestnika" Putina na Uralu.