Najnowsze

Najnowsze

Wenezuela cofa czas. Czemu? Prezydent zarządził, parlament zatwierdził - jutro więc należy wstać, pójść do pracy i na randkę o pół godziny wcześniej. Prezydent mówi, że dba o zdrowie obywateli.

Czy ten człowiek nie rozumie, że społeczeństwo odrzuciło retorykę PiS? - tak wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego skomentował dla TVN24 Stefan Niesiołowski z PO.

Pośród 305 więźniów bazy Guantanamo jest 5 mieszkańców Wysp Brytyjskich - ich wypuszczenia Londyn domagał się od sierpnia, a teraz - według BBC - odniósł sukces i czterech z nich niedługo opuści obóz na Kubie.

Dwie osoby są ranne po tym, jak ciężarówka wypełniona burakami cukrowymi wjechała w dom. Do zdarzenia doszło we wsi Witkowo w województwie kujawsko-pomorskim.

- Nie zrezygnujemy z programu budowy IV RP. Polska ma być państwem narodowym - mówił do działaczy zgromadzonych na kongresie PiS Jarosław Kaczyński. Przekonywał, że w Polsce zagrożona jest demokracja i pluralizm mediów a PiS musi bronić tych wartości.

Rozpoczęta w piątek ofensywa wojsk brytyjskich i afgańskich, której celem jest odbicie talibskiej twierdzy w Musa Kala wciąż trwa. W nocy na teren walk zrzuconych zostało kilkuset amerykańskich marines.

Jeden z najważniejszych dokumentów historii Anglii trafi pod młotek. Licytacja pochodzącej z 1297 roku kopii Wielkiej Karty Swobód Obywatelskich odbędzie się w Nowym Jorku. Wartość tego dokumentu szacuje się nawet na 30 milionów dolarów.

Sznur do prania to nic nadzwyczajnego. Chyba, że ma 40 kilometrów długości i suszy się na nim 80 tysięcy ubrań. Mieszkańcy meksykańskiej Toluki chcą przy jego pomocy "wciągnąć się" do księgi rekordów.

Wielka plama ropy, powstała po piątkowej katastrofie tankowca u wybrzeży Korei Południowej, dotarła w sobotę do brzegu. Kolejne wielkie plamy ropy zbliżają się do brzegu, zagrażając farmom ostryg.

- Iran wciąż jest poważnym zagrożeniem dla Bliskiego Wschodu i Stanów Zjednoczonych - powiedział Robert Gates, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. Ujawniony kilka dni temu raport wywiadu USA mówił, że Iran prawdopodobnie przerwał swój militarny program nuklearny w 2003 roku.

Mimo, że lwy urodziły się już pięć tygodni temu, to dopiero teraz berlińskie zoo pokazało je światu. Czy lwiątka staną się następcami uwielbianego przez Niemców białego niedźwiadka - a teraz już niedźwiedzia - Knuta?

Trwa posiedzenie Rady Krajowej Samoobrony. 60 działaczy partii zjechało do Warszawy, by dyskutować nad strategią ugrupowania. Andrzej Lepper ma zaproponować działaczom "powrót do korzeni", czyli pracy w terenie. - Kiedy byliśmy w rządzie, wykazywaliśmy małą aktywność - przyznał szef Samoobrony.

W południe zbiera się kongres PiS. Dla prasy dostępna będzie tylko część, w której przemówi prezes partii Jarosław Kaczyński. Trzech "zbuntowanych" byłych wiceprezesów na kongres się nie będzie, ale jest zapowiedź zgłoszenia wniosku formalnego, aby ich zaprosić

Zmienione trasy pociągów, opóźnienia i nerwy podróżujących - to skutek kradzieży prawie dwustu metrów sieci trakcyjnej na Centralnej Magistrali Kolejowej. Złodzieje ogołocili odcinek Psary - Góra Włodowska na Śląsku.

Jedna osoba nie żyje, a 9 jest rannych - to bilans karambolu w miejscowości Wyszki w Wielkopolsce. Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej zaśnięcie kierowcy samochodu osobowego.

Polacy zdobyli dwa złote i trzy srebrne medale w I Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej i Astrofizycznej. W klasyfikacji drużynowej polska ekipa zajęła trzecią pozycję.

O 16-tu latach działalności Radia Maryja "Nasz Dziennik" rozmawia z dyrektorem i założycielem tej rozgłośni, o. Tadeuszem Rydzykiem.