Najnowsze

Najnowsze

Wniosek o odwołanie posła Marka Suskiego ze stanowiska szefa Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich zamierza złożyć rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Twierdzi, że Suski ujawniając akta prokuratury mógł złamać prawo. -Samoobrona chce w ten sposób wyciszyć seksaferę - mówi Karol Karski z PiS.

Naukowcy z Lowell Observatory odkryli nową planetę pozasłoneczną. To największa ze wszystkich poznanych dotychczas planet, aż 70 proc. większa od największego w Układzie Słonecznym Jowisza.

Antysemickie treści na internetowej stronie polonica.net wstrząsnęły polskim episkopatem - pisze "Dziennik Łódzki", który zawiadomił policję o popełnieniu przestępstwa siania nienawiści rasowej przez ten portal. Już wszczęto postępowanie wyjaśniające - potwierdził tvn24.pl w łódzkiej komendzie policji.

Brak "politycznego rozumu i ludzkiej roztropności" - tak Jan Rokita ocenia pomysł, by Platforma współrządziła z Romanem Giertychem i Andrzejem Lepperem. "Wybory powinny być jak najszybciej" - wtóruje mu Bronisław Komorowski.

Nawet co trzeci uczeń podstawówki lub gimnazjum dostanie dofinansowanie na mundurek szkolny. W całym kraju 50-złotowy dodatek otrzymają rodzice około miliona uczniów.

Samoobrona chce pokazać, kogo i jak chciał wyeliminować z życia publicznego Jarosław Kaczyński. Chodzi m.in. działaczy PO, LPR i Samoobrony, a także dziennikarzy - dowiedział się portal tvn24.pl. Głośne "taśmy Leppera", to w większości nie nagrania, tylko ustne relacje - przyznaje jeden z polityków Samoobrony.

Nie było rozmów PSL z PiS. Może "Dziennik" miał na myśli rozmowy o koalicji w przyszłej kadencji? - tak lider PSL Waldemar Pawlak skomentował w swoim blogu dzisiejszy artykuł "Dziennika".

Byli warszawscy urzędnicy przyjmowali łapówki od 8 tys. zł do 300 tys. zł i 100 tys. dolarów - zapewnił na zorganizowanej specjalnie w związku z tą sprawą konferencji Zbigniew Ziobro. Łącznie samorządowcy usłyszeli 37 zarzutów - w większości korupcyjnych.

Śląska policja zatrzymała osiemnastolatka z okolic Tarnowskich Gór, który w czerwcu ubiegłego roku zamordował swoją czternastoletnią koleżankę.

Powiatowy Lekarz Weterynarii ogłosił Dolny Wrzeszcz - dzielnicę Gdańska - strefą zapowietrzoną. Znaleziono tam martwego nietoperza.

Miałem pisać o czymś innym, ale tymczasem na forum pojawił się ciekawy wątek, więc odkładam temat na później. Napisał mi p. Traugutt: (…) „podał pan skrót wiadomości zagranicznych (…) czy to mogłoby to trwać dłużej, pół godziny conajmniej!? Chyba znalazłoby się [miejsce] w ramówce”? (…) Ja odpowiedziałem:

Gruzja oskarża Moskwę o "akt agresji". Władze kraju wezwały już ambasadora Rosji, że, żeby wręczyć mu oficjalny protest. Tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych twierdzi, że dwa rosyjskie samoloty naruszyły ich przestrzeń powietrzną i zrzuciły 700 kg bombę. Rosjanie zaprzeczają oskarżeniom.

Policjanci z Mysłowic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli w lesie rury nieczynnego wodociągu. Jeden ze sprawców usiłował uciekać... koparką.