Najnowsze

Najnowsze

W nocy po raz kolejny pioruny atakowały Warszawę. Nawałnice przeszły też m.in. nad Krakowem, Łodzią i Mazurami. W ciągu dnia ma być spokojnie, jednak synoptycy ostrzegają: kolejne burze mogą nadejść wieczorem.

- Panowie, nie będziemy robić szopki - powiedział pewnie Pan Komendant. - Znajdziecie jakąś starą windę, szybciutko do piwnicy, tylnym wyjściem i jest nasz. A reporterzy niech sobie czekają - wyjawił następnie z szelmowskim uśmiechem szczegóły akcji "transport posła Łyżwińskiego". Najwyraźniej Pan Komendant nie oglądał Vabanku.

Dzięki za wszystkie mądre rady! Z Państwa sugestii wynika jednak daleko idąca tolerancja wobec kretynów. „Tolerować lub ignorować i robić swoje” – zdają się Państwo przekonywać… Albo nawet: „cierpliwie perswadować”…

Ponad pół godziny poseł Stanisław Łyżwiński i eskortujący go policjanci byli "uwięzieni" w szpitalnej windzie. Policja użyła windy towarowej, bo chciała wyprowadzić posła dyskretnie... Wszystko sfilmowała kamera TVN24, a poseł jedzie już na przesłuchanie do Łodzi, gdzie usłyszy zarzuty m.in. gwałtu.

Mała Syrenka - symbol Kopenhagi - obchodzi swoje 94 urodziny. Dziewczęta w bikini uświetniały swoimi występami przyjęcie urodzinowe. Nagle z wody wyłonili się mężczyźni przebrani za... rekiny.

401 posłów głosowało za przyjęciem ustawy o przystąpieniu Polski do Systemu Informacyjnego Schengen i Systemu Informacji Wizowej. Bez tej ustawy Polacy nie mogliby podróżować po UE bez kontroli granicznych.

Ruszyły przygotowania do najsłynniejszej uczty piwnej. Zabawa w Monachium rozpocznie się pod koniec września i będzie trwać ponad dwa tygodnie.

Opinie Janusza Kaczmarka nie wystarczą - twierdzi poseł PiS Jędrych i chce, żeby przed sejmową speckomisją stanęli też Zbigniew Ziobro, Zbigniew Wassermann i Bogdan Święczkowski.

Wichury i ulewy szalały w nocy w Chicago. Spadło tam do 70 litrów deszczu na metr kwadratowy (to prawie cztery wiadra!), a lokalnie nawet do 90 litrów. Mieszkańcy mówią, że jeszcze nigdy czegoś takiego nie widzieli.

PiS sonduje nastroje w LPR i części Samoobrony, czy możliwy jest powrót do koalicji - pisze "Rz". Z kolei - zdaniem "Faktu - prezydent i szef Platformy Obywatelskiej mają się spotkać i ustalić, jak będzie wyglądała scena polityczna w ciągu najbliższych tygodni.

Nie na przyszłym posiedzeniu a już dziś może dojść do głosowanie nad samorozwiązaniem Sejmu. Wtedy wybory mogłyby odbyć się już na przełomie września i października. O takim planie wyborczym mówił w "Sygnałach Dnia" poseł PiS Karol Karski.

Podczas strzelaniny z udziałem oddziałów rosyjskiego MSW zginął działacz czeczeńskich separatystów - podają rosyjskie agencje. Według newsru.com, 35-letni Rustam Basajew był przywódca "grupy dywersyjno-terrorystycznej".

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem z Iraku trzeba wycofać 5 tys. amerykańskich żołnierzy - radzi prezydentowi USA wpływowy republikański senator z Wirginii John Warner. Jego zdaniem to zachęci iracki rząd do stabilizowania sytuacji w kraju.

Zeznania Kaczmarka przed komisją ds. służb będą dziś wznowione po jednodniowej przerwie. "Gazeta Wyborcza" donosi tymczasem, że Kaczmarek opowiadał, jak Zbigniew Ziobro manipulował mediami.

Zazwyczaj po zmroku bramy zoo zostają zamknięte. Tymczasem w argentyńskim ogrodzie zoologicznym zwiedzanie o tej porze dopiero się zaczyna.

Siedem i pół tysiąca litrów spirytusu przechwycili łódzcy celnicy podczas likwidacji nielegalnej fabryki alkoholu. W akcji uczestniczyli też funkcjonariusze CBŚ. Na miejscu znaleziono m.in. prowizoryczną linię do odkażania oraz tysiące butelek i fałszywych etykiet.

Już wiemy, że grzeczni chłopcy przegrywają - mówi bliski współpracownik Donalda Tuska i zapewnia, że Platforma odrobiła lekcje po ostatniej kampanii. Nie będzie deklaracji o PO-PiSie ani PO-LiDzie, będzie za to większy wpływ terenu na wyborcze listy.

Prawo i Sprawiedliwość sprawdza nastroje w LPR i części Samoobrony. Sonduje możliwość powrotu do koalicji. Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski udał się wczoraj na rekonesans do Ligi. Rozmawiać zawsze możemy - mówi "Rzeczpospolitej" wiceszef LPR Wojciech Wierzejski.

Ceny mieszkań mogą pójść w dół. Minister budownictwa chce uchwalenia przez Sejm ustawy ułatwiającej budowę nowych domów. Projekt zawiera pomysł odrolnienia wszystkich terenów w miastach, a także gruntów klasy 4,5 i 6 na wsi - informuje "Rzeczpospolita".

Co dziesiąty człowiek doświadcza efektu "wyjścia poza własne ciało". Uczeni znaleźli sposób na sztuczne wywołanie tego zjawiska i jego naukowe wyjaśnienie - pisze magazyn „Science”.