Najnowsze

Najnowsze

"Mamy zamachowców. Chcieli wysokiego okupu"

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie i przeprowadzenie serii zamachów w Dniepropietrowsku - podała Prokuratura Generalna w Kijowie. Mężczyźni mieli domagać się wysokiego okupu.

Uśmiechnięte dziewczyny pomogą kibicom

Zielone koszulki, szare torby, uśmiech na twarzy. To cechy charakterystyczne gdańskich wolontariuszy na Euro. Już 4 czerwca blisko 600 takich osób będzie można spotkać w różnych miejscach miasta.

DSS w prokuraturze za niepłacanie podwykonawcom na A2

Jest śledztwo ws. niewywiązywania się przez spółkę DSS z umów wobec podwykonawców na autostradzie A2 i narażenia ich na wielomilionowe straty. Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział, że chodzi o "nie mniej niż 30 mln zł".

Tłumy po wejściówki na trening

Wejściówki na otwarty trening reprezentacji Czech przyciągnęły tłumy. Tylko w 15 minut rozeszło się ponad 300 osób zaproszeń.

Rotfeld: Karski zasługuje na beatyfikację

- Po śmierci Jan Karski zasługuje na to, żeby został beatyfikowany, ponieważ był to człowiek o niezwykle wysokich wymogach moralnych wobec siebie samego - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 były minister spraw zagranicznych Adam Rotfeld.

Wieśniacy odkopali czarną skrzynkę Superjeta

Indonezyjscy wieśniacy odkopali rejestrator parametrów lotu rosyjskiego odrzutowca pasażerskiego Suchoj Superjet 100, który dziewiątego maja rozbił się w górskim terenie na zachodzie wyspy Jawa - poinformowały władze w Dżakarcie.

Pijany polski kapitan skazany za wypadek na morzu

Irlandzki sąd skazał polskiego kapitała statku towarowego, 55-letniego Mirosława P., na rok pozbawienia wolności za doprowadzenie w stanie nietrzeźwym do zderzenia jego statku z promem pasażerskim - podała telewizja UTV.

Moskwa: W Polsce nie będzie kar za sierp i młot

Rosyjscy kibice przyjeżdżający do Polski na Euro i eksponujący symbole ZSRR nie będą karani - podało rosyjskie MSZ, powołując się na wyjaśnienia Warszawy. Zapytanie o możliwości chodzenia po polskich miastach w koszulce z sierpem i młotem zostało wystosowane po wypowiedzi zastępcy polskiego ambasadora w Rosji Jarosława Książka.

Trzy komisje mówią ACTA "nie"

Aż trzy komisje europarlamentu: przemysłu, prawna i wolności obywatelskich przyjęły negatywne opinie o ACTA. Kluczowe głosowanie w komisji handlu międzynarodowego ma odbyć się 21 czerwca. Cały Parlament Europejski ma zająć się ACTA najpewniej w lipcu, choć chadecy wciąż próbują je odłożyć.

Policjant siedział niesłusznie. Dostanie 240 tys. złotych

240 tys. zł zadośćuczynienia za niesłuszne aresztowanie przez 2 lata przyznał Sąd Okręgowy w Warszawie b. komendantowi policji w Wyszkowie Andrzejowi Szkopkowi. W 2009 r. został on uniewinniony od zarzutu brania łapówek za przekazywanie informacji przestępcom.

"This is our potato". Grobelny zaprasza po angielsku

Stadion, koziołki, słodkie przysmaki a nawet ziemniaki. Do tego Ryszard Grobelny, który po angielsku zaprasza kibiców z Irlandii na Euro 2012. Krótki spot zrealizowany przez irlandzkie radio można zobaczyć już w sieci i irlandzkiej telewizji publicznej.

"Samo założenie koszulki z sierpem i młotem nie jest przestępstwem"

Samo noszenie koszulki z sierpem i młotem nie jest przestępstwem propagowania totalitarnego ustroju komunistycznego. Byłoby nim, gdyby łączyło się z jego gloryfikowaniem - uważają prawnicy, pytani przez PAP o możliwość noszenia takich koszulek przez rosyjskich kibiców podczas Euro 2012.

"Miłość" dotrze do Polski w listopadzie

Nagrodzony Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes film "Miłość" ("Amour") austriackiego reżysera Michaela Hanekego trafi do kin w Polsce 2 listopada - zapowiedział jego polski dystrybutor, firma Gutek Film.

"Wytrzymajmy nerwowo sytuację na Ukrainie"

Powinniśmy wytrzymać nerwowo sytuację na Ukrainie, nie tylko ze względu na Euro, ale dlatego, by kontynuować konsekwentnie starania o budowanie Europy, bo nie ma dla niej innej, lepszej drogi niż poprzez nieustanny wysiłek na rzecz wzajemnego zrozumienia - mówił w Berlinie premier Donald Tusk w trakcie ceremonii odebrania nagrody im. Waltera Ratenaua.

Fałszerze z "Symultanka" z zarzutami. Za dowody rejestracyjne

50 osób oskarżyła krakowska prokuratura ws. nieprawidłowości przy tłumaczeniu dokumentów do rejestracji samochodów z zagranicy w biurze tłumaczeń "Symultanka" - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Wałęsa, Kwaśniewski, Kliczko i "Nowe oblicze Zachodu"

Stosunki transatlantyckie, Partnerstwo Wschodnie i sytuacja na Ukrainie. To główne tematy, o których rozmawiają uczestnicy Wrocław Global Forum. Wśród nich są m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Witalij Kliczko oraz inni politycy z Europy i USA.

Przed atakiem Breivik zażył "wzmocnienie"

Przed dokonaniem zamachu w Oslo i masakry na wyspie Utoya Anders Breivik zażył nielegalną substancję ECA. Zazwyczaj jest ona stosowana przez kulturystów do przyśpieszania spalania tłuszczu, zamachowiec przy jej pomocy chciał jednak podnieść swoją sprawność fizyczną i umysłową.

Książę Filip i prezydent Włoch przyjadą na Euro

Następca tronu hiszpańskiego książę Filip i prezydent Włoch Giorgio Napolitano mają być na meczu reprezentacji tych państw w Gdańsku podczas Euro 2012 - zapowiedział w czwartek prezydent miasta Paweł Adamowicz.

"Mózgi" amerykańskiej broni mogą mieć chińskiego wirusa

Na produkowanym w Chinach procesorze, który mógł zostać zamontowanych w amerykańskiej broni i elektrowniach atomowych odkryto potencjalnego wirusa. Pracujący na uniwersytecie Cambridge Sergei Skorobogatow twierdzi, że może on służyć jako "tylne wejście", które hakerzy wykorzystają do ataków na procesory. Inni eksperci deprecjonują wyniki prac naukowca.

Szulim i marihuana. TVP analizuje warsztat i profesjonalizm

Audycję "Pytanie na śniadanie", w której doszło do scysji między gościem a prowadzącą Agnieszką Szulim oceni Akademia Telewizyjna TVP. Potem o losie prezenterki zdecyduje szef TVP2 - informuje telewizja publiczna. Gość programu przytoczył rozmowę z Szulim spoza anteny, gdzie ta miała przyznać się, że od 15 lat pali marihuanę. Prezenterka zaprzeczyła.

Chrzest i kurs na Afrykę

Butelka szampana, matka chrzestna z Singapuru i kolejny wielozadaniowy statek typu PSV ochrzczony w Stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku. Jednostka będzie obsługiwać platformy wydobywcze ropy naftowej u wybrzeży Afryki. Statek otrzymał nazwę "Lewek Aquarius".

Zarzuty dla grafficiarza

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał, zatrzymany kilka dni temu w Poznaniu, grafficiarz podpisujący się tagiem Pive. Może on być odpowiedzialny za zniszczenie setek murów kamienic i wiat przystanków komunikacji miejskiej

Strefa małego kibica

W poznańskiej strefie kibica bawić się będą nie tylko dorośli ale także najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowana będzie Strefa Junior.

Pędził ponad 200 km/h. Zapłaci 1000 zł

Mandaty na łączną sumę 2,5 tys. zł i 30 punktów karnych wystawili policjanci ze Stargardu Szczecińskiego trzem motocyklistom. Jeden z nich przekroczył prędkość o ponad 100 km/h i nie miał prawa jazdy. Drugi jechał za szybko o ponad 50 km/h, a trzeci wyprzedzał jadące samochody prawą stroną.

Próbowali odbić porwanego Niemca. Zabity

Niemiecki zakładnik został zabity przez swoich porywaczy, gdy do próby odbicia przystąpiły nigeryjskie służby bezpieczeństwa. Przetrzymujący Edgara Fritza Raupacha terroryści powiązani z Al-Kaidą zostali następnie zabici przez wojsko. To już druga taka nieudana operacja w ostatnich miesiącach. W marcu podczas próby odbicia porywacze zamordowali Brytyjczyka i Włocha.

Z PO do Palikota

- Zastanawiamy się, na ile Platforma rzeczywiście jest obywatelska - mówią nowi działacze Ruchu Palikota, którzy przeszli ze struktur dolnośląskiej PO.

"Dla nas myto, dla was koryto"

Wrocławscy działacze SLD protestowali przeciwko uruchomieniu systemu opłat na kolejnym odcinku A4. - Społeczeństwo polskie jest zbyt ubogie, żeby płacić za podstawowe usługi - przekonuje Piotr Żuk, jeden z protestujących i radny SLD.