Najnowsze

Najnowsze

"Wszystko, co dzisiaj przeżywamy, to jest epilog"

- To w pewnym sensie taki symboliczny koniec historii polskich Żydów. To wszystko, co było po wojnie, to jest już pewien epilog, często tragiczny, często chwalebny. To powstanie w getcie warszawskim jest takim ostatnim aktem heroicznym, kończącym kilkaset lat historii żydów polskich. To wszystko, co dzisiaj przeżywamy, to jest epilog - mówił o 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim Jacek Stawiski, komentator TVN24.

Przemycili z Dominikany 200 kg kokainy. Grozi im 15 lat

CBŚ wraz z Prokuraturą Okręgową w Warszawie rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która ma na swoim koncie przemyt na teren Unii Europejskiej ponad 200 kg kokainy, o czarnorynkowej wartości blisko 20 mln zł. To ciąg dalszy sprawy, która zaczęła się od przechwycenia w zeszłym roku rekordowego przemytu ponad 47 kg kokainy. W sumie w ręce policji wpadło 15 osób zamieszanych w narkotykowy biznes.

Atakowani z morza i powietrza. Marynarka kończy manewry

Strategiczna jednostka transportowa pod osłoną okrętów bojowych musi bezpiecznie dotrzeć do portu. Radary dalekiego zasięgu wykrywają jednak wrogie samoloty. To scenariusz kończących się w piątek ćwiczeń okrętów i lotnictwa morskiego Marynarki Wojennej.

Ziobro wspiera Gowina ws. groźnych przestępców. "Niech krytycy spojrzą rodzicom w oczy"

- Wspieram ministra Gowina dlatego, że podejmuje racjonalne, sensowne działania dla Polaków - powiedział w TVN24 Zbigniew Ziobro komentując nowy projekt ministra sprawiedliwości mający na celu izolację najgroźniejszych przestępców, którzy niedługo wyjdą na wolność. - Niech krytycy (...) popatrzą w oczy tym rodzicom, którzy stracili malutkie dzieci, które były torturowane i mordowane przez psychopatę - dodał.

Wojciechowska najpopularniejszą blogerką w Polsce

Martyna Wojciechowska jest najpopularniejszą blogerką w Polsce - wynika z badania "Blogerzy w Polsce 2013. Znajomość - wizerunek - znaczenie". Badanie przeprowadziła firma Polskie Badania Internetu wśród internautów w wieku 15-65 lat.

Władze zadowolone z misji Kwaśniewskiego. Opozycja mniej

Władze Ukrainy pozytywnie przyjęły decyzję o przedłużeniu misji obserwacyjnej b. prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego i b. szefa Parlamentu Europejskiego Pata Coxa w ich kraju. Przedstawiciele opozycji ostrzegli, że misja może być wykorzystana wbrew zamiarom jej uczestników.

"Tchórzostwo zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem"

Amerykańskie media krytykują odrzucenie przez Senat ustawy o kontroli nabywców broni palnej, wspieranej przez 90 proc. Amerykanów. "Uśmiercili ustawę, ulegając lobby producentów broni", "tchórzostwo zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem" - głoszą komentarze.

Znów afera z memorandum gazowym. Teraz na Litwie

Najpierw premier powiedział, że nie ma żadnego memorandum. Dwa dni później przyznał, że taki dokument jest, ale "nie ma mocy wiążącej". Jednocześnie nie wykluczył, że niektóre jego zapisy są jednak brane pod uwagę. Opozycja już atakuje rząd za zakulisowe rozmowy z Rosją, które mogą osłabić bezpieczeństwo energetyczne Litwy.

Komiksy z całego świata w Poznaniu

W Poznaniu rozpoczął się IV Międzynarodowy Festiwalu Kultury Komiksowej Ligatura. W ramach festiwalu odbędą się pokazy filmów, warsztaty, targi pomysłów, czytelnia komiksów oraz 13 wystaw.

Wrocław bezradny ws. Romów. "Cóż by dało przeniesienie?"

Wieloletni konflikt pomiędzy mieszkańcami Wrocławia a mieszkańcami romskiego koczowiska zaostrzył się. Władze miasta przyznają, że nie mają sposobu, by pozbyć się dzikiego osiedla. Na nic prośby i groźby - o eksmisji zdecyduje sąd. Ale nawet jeśli zgodzi się, to problem zostaje. Rumuni przeniosą się w inne miejsce, a zakazać im, obywatelom Unii, pobytu w Polsce nie można.

"Chcemy pokazać, że jeszcze żyjemy". Czekają na wyrok ws. Grudnia'70

Po kilkunastu latach od rozpoczęcia procesu, w piątek ma zapaść wyrok w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. – Dla nas to narodowy tragizm, o którym teraz już się niewiele słyszy. Nie w każdym przypadku czas leczy rany – mówi przewodniczący Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Grudnia 1970.

Premier przedstawi wnioski po raporcie ws. memorandum

Premier Donald Tusk ma dziś na konferencji prasowej odnieść się do raportu o okolicznościach podpisania memorandum gazowego. Według rzecznika rządu Pawła Grasia premier przedstawi wnioski, jakie wyciągnął z tej lektury i ich konsekwencje.

Szefowa MFW zostanie przesłuchana. "To normalne"

- Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde potwierdziła w czwartek, że zostanie w maju przesłuchana przez francuski sąd w związku z ugodą finansową na korzyść biznesmena i byłego socjalistycznego ministra Bernarda Tapie. Wcześniej informowały o tym media.

Powstaniec z getta: Byłem zdziwiony, że Niemcy wzięli nas bardzo poważnie

Nie mieli wiele do stracenia, bo widmo zagłady wisiało nad nimi od dawna. Choć doskonale wiedzieli, że z uzbrojonymi Niemcami nie mają żadnych szans. Powstanie a potem masową wywózkę do obozów zagłady przeżyli nieliczni. Swoje wspomnienia z powstania w getcie warszawskim opowiedział reporterce "Polska i Świat" jego uczestnik, Symcha Ratajzer-Rotem, ps. "Kazik".

Chińskie stocznie masowo budują okręty. Rośnie nowa morska potęga

Chińska flota jest obecnie w trakcie gwałtownej rozbudowy, której skala jest niewyobrażalna dla sił zbrojnych państw zachodnich. W stoczniach jednocześnie budowane jest kilkadziesiąt okrętów. Tymczasem najpotężniejsza flota świata, czyli US Navy, która od dekad jest niepodzielnym hegemonem oceanów, ma problemy z pieniędzmi.

Podejrzana substancja w biurze marynarki. To nie rycyna

Podejrzaną substancję znaleziono w biurze pocztowym amerykańskiej marynarki wojennej w Arlington w stanie Wirginia na przedmieściach Waszyngtonu - podały w czwartek władze wojskowe. Na wszelki wypadek ewakuowano cały personel. Wszczęto śledztwo w tej sprawie. Po kilku godzinach okazało się, że nie jest to trucizna.