Najnowsze

Najnowsze

Przyszli po wnuczka z bronią, znaleźli też babcię z narkotykami

- Starsza kobieta ważyła i porcjowała narkotyki do woreczków - mówią policjanci, którzy weszli do jednego z wrocławskich mieszkań. Szukali młodego mężczyzny z nielegalną bronią, a przypadkiem znaleźli też jego 75-letnią babcię, zaopatrzoną w marihuanę i amfetaminę.

Miażdżący raport ws. Guantanamo. "Tam panują odrażające warunki"

- USA niezaprzeczalnie stosowały tortury w stosunku do osób przetrzymywanych w obozie w Guantanamo. Więźniów podtapiano i znęcano się nad nimi psychicznie - stwierdziła niezależna komisja złożona z byłych kongresmenów i żołnierzy. Wyniki dwuletniej obserwacji warunków, w jakich przetrzymywani są skazani, zamieścili w raporcie.

Szef policji Nowego Jorku: To raczej nie rodzimi prawicowi terroryści

Nadal nie wiadomo, kto zorganizował atak w Bostonie. Cytowany przez CNN wysoki urzędnik mówi, że nie ma oznak "zagranicznych powiązań lub jakiejkolwiek reakcji ze strony al-Kaidy". Z kolei szef chyba najbardziej doświadczonej w walce z terroryzmem policji w USA - nowojorskiej - uważa, że bomb w Bostonie raczej nie podłożyli rodzimi prawicowi ekstremiści.

Rozwiązali zagadkę "kupca gdańskiego"

Pochodzący z Edynburga John Sprot Stoddart, zajmujący się w Gdańsku handlem zbożem oraz malowaniem karykatur, został sportretowany na XIX-wiecznym obrazie, który w tym roku nabyło Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

Palikot: Tylko herbata i ciastka. Kwaśniewski był trzeźwy

Janusz Palikot wraca do dawnych pomysłów. - Proponuję, żeby zamiast takich świadectw moich, czy profesora Hartmana, wprowadzić ustawowy obowiązek przedstawiania sprawozdania ze swojego rocznego badania lekarskiego - oświadczył w "Faktach po Faktach". Szef Ruchu Palikota przypomniał o swoim dawnym postulacie przy okazji pytania o stan trzeźwości Aleksandra Kwaśniewskiego podczas piątkowej konferencji Europy Plus.

Czempiński: Niebawem dowiemy się, kto za tym stał

- Sądzę, że się niebawem dowiemy, kto za tym stał - mówił w "Faktach po Faktach" gen. Gromosław Czempiński, komentując sprawę ataków w Bostonie. Według niego, zamachy przeprowadzone zostały przez organizację z zewnątrz.

W piątek ogłoszenie wyroku ws. Grudnia '70

W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie ma ogłosić wyrok w procesie dotyczącym masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. Sąd we wtorek zakończył wysłuchiwanie mów końcowych w sprawie.

Ukraiński parlament odblokowany. Opozycja odpuściła

Ukraińska opozycja zakończyła rozpoczętą na początku kwietnia blokadę parlamentu. Deputowani powrócili do pracy, by uchwalić ustawy, niezbędne do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską.

Siedmiu zabitych w powyborczych zamieszkach. "Protestujcie dalej"

Siedem osób zginęło a 61 zostało rannych podczas poniedziałkowych starć, które wybuchły w kilku miastach Wenezueli po ogłoszeniu wyników niedzielnych wyborów prezydenckich - poinformowała prokurator generalna kraju. Opozycja i rząd wzywają do kolejnych demonstracji.

Cywińska Honorowym Obywatelem Poznania

Poznańscy radni nadali we wtorek tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania Izabelli Cywińskiej - byłej dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu i minister kultury. Wręczenie tytułu odbędzie się tradycyjnie w dzień patronów miasta 29 czerwca.

Oskarżano ich o zamachy, okazali się bohaterami

Władze amerykańskie, a nawet niezależni eksperci unikają wszelkich spekulacji na temat tego, kto mógł być sprawcą poniedziałkowego ataku bombowego w czasie maratonu w Bostonie. Przypomina się pochopnie wysuwane oskarżenia w podobnych sytuacjach.

Bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej odsłuchają nagrań z kokpitu

Na wniosek Rosjan, niektórym bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej będą odtwarzane nagrania rozmów załogi Tu-154M na okoliczność, czy rozpoznają wypowiedzi swych krewnych - potwierdziła prokuratura wojskowa. Zapewniła jednocześnie, że zadba o to, by przeprowadzone czynności nie rodziły dodatkowych cierpień dla bliskich.

"Kontrowersyjny", "narusza elementarne zasady prawa". Eksperci o projekcie Gowina ws. groźnych przestępców

- Projekt oczywiście jest kontrowersyjny, ale zmierza do naprawienia błędu, jakiego dopuścił się ustawodawca w końcu lat 80-tych - stwierdził b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski komentując projekt specustawy Jarosława Gowina "o postępowaniu wobec osób zaburzonych psychicznie stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych". Z kolei zdaniem mec. Jacka Kondrackiego, pomysł Gowina narusza elementarne zasady prawa. - Boję się, że tym razem pan minister by się nie obronił w Trybunale Konstytucyjnym - stwierdził Kondracki.

W mięsie z okolic Białej Rawskiej znaleziono antybiotyki

Mięso znalezione w samochodzie-chłodni w okolicach Białej Rawskiej (woj. łódzkie) nie powinno być dopuszczone do spożycia przez ludzi. W kilku próbkach zabezpieczonego mięsa stwierdzono obecność antybiotyków, a w dwóch przekroczenie dopuszczalnych norm ich stężenia - wynika z opinii Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań mięsa znalezionego w ukrytym na terenie ubojni magazynie.

Badają skład ładunków wybuchowych. Śledztwo "rozwija się cały czas"

- Nasze zadanie jest jasne: musimy doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości osoby, które są odpowiedzialne za ten zamach - powiedział na specjalnej konferencji prasowej agent specjalny FBI Richard DesLauriers. Gubernator Patrick podkreślił, że były tylko dwie bomby, a przedstawiciele policji i FBI mówią o ciężkiej pracy kilkudziesięciu specjalistów. Z briefingu wynika, że śledczy wciąż szukają tropu, który zaprowadzi ich do autorów ataku.

Bronisław Komorowski o zamachu: barbarzyński akt agresji. Premier składa kondolencje

- Wszyscy jesteśmy solidarni z narodem amerykańskim, solidarni z tymi, którzy z niepokojem myślą o tym, że sport i tak niepolityczne wydarzenia mogą być obiektem uderzenia ludzi o złych myślach, złych intencjach – powiedział Bronisław Komorowski odnosząc się do zamachu na uczestników maratonu w Bostonie. Prezydent i premier Donald Tusk przesłali też na ręce Baracka Obamy depesze kondolencyjne.

Wrocław kusi naukowców

Zabytkowy Dworzec Główny, tajemnicza Pergola czy "szwajcarski ser" - charakterystyczny budynek Politechniki. Taki Wrocław pokazują naukowcy i przekonują swoich kolegów z całego świata, że warto przyjechać do stolicy Dolnego Śląska.

Atak, śmiech i kłopot z zeznaniami świadka. A Katarzyna W. "w innym świecie"

Piąta rozprawa w procesie Katarzyny W. miała być najspokojnieszą z dotychczasowych. Wezwani świadkowie nie byli osobami bliskimi dla oskarżonej, a ich zeznania nie miały najważniejszego znaczenia z procesowego punktu widzenia. Ale to właśnie w poniedziałek dziennikarze usłyszeli najbardziej emocjonalne wypowiedzi, a sędzia, po raz pierwszy podczas tego procesu, musiał użyć młotka, by uspokoić sytuację. Oskarżona nie zwracała na to uwagi. Podobnie jak na ataki pod jej adresem.