Najnowsze

Najnowsze

Nie jedzenie, a wnętrze. Polska restauracja walczy o tytuł najładniejszej na świecie

Restauracja Althaus z Gdyni została zakwalifikowana do finału prestiżowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards 2013. To jedyne na świecie nagrody, które nie skupiają się na jedzeniu, ale na projekcie wnętrza, w którym jest ono podawane. Polski lokal w swojej kategorii ma silnego rywala - paryską restaurację zaprojektowaną przez gwiazdę designu, Jaimego Hayona.

Turyści lubią Pomorze. 5,5 mln gości każdego roku

Instytut Turystyki ocenia, że każdego roku na Pomorze przyjeżdża okolo 5,5 miliona turystów. Większość z nich, bo nawet 3,5 mln to Polacy. Przyjeżdżają leżeć na plaży, ale też zwiedzać. Zamek w Malborku odwiedziło ponad 400 tys. osób.

Zaszyfrowany telefon powiadomi Elżbietę II o prawnuku

Przy pomocy zaszyfrowanego telefonu książę William sam poinformuje Elżbietę II, że została prababką. W ten sposób o szczęśliwym wydarzeniu królowa dowie się pierwsza - donoszą media. Rozwiązanie księżnej Kate może nastąpić w najbliższym tygodniu.

PO atakuje władze Wrocławia za "bałagan śmieciowy"

Skandalicznie spóźniona informacja o śmieciowej rewolucji dla wrocławian, wysokie ceny za wywóz odpadów czy nierozwiązany konflikt z zarządcami nieruchomości. Wrocławska Platforma Obywatelska wymienia błędy magistratu i apeluje: - Oczekujemy natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji wobec wiceprezydenta.

Austriacy nie przeszukali samolotu Moralesa? "Nie zaglądaliśmy pod jego siedzenie"

Prezydent Austrii zdementował doniesienia mediów o przeszukaniu samolotu prezydenta Boliwii Evo Moralesa, w którym, jak podejrzewano, miał znajdować się Edward Snowden. - Nie było żadnej kontroli - oświadczył Heinz Fischer w wywiadzie dla dziennika "Kurier". - Jeden z pracowników lotniska wszedł na pokład tylko po to, aby zapytać o przyczyny lądowania, nawet nie zaglądał pod siedzenia - powiedział.

Tak poznaniacy wydadzą 10 milionów. Cztery kroki

Po raz drugi poznaniacy mogą zdecydować, na co wydać miejskie pieniądze. Kwota 10 mln zł zostanie przeznaczona na projekty i inicjatywy zaproponowane, a później wybrane przez mieszkańców Poznania. Czas składania wniosków mija w niedzielę. Głosowanie zaplanowano na wrzesień.

Miller i Kwiatkowski bronią Jaruzelskiego. "Kard. Ratzinger był w Hitlerjugend i co z tego?"

Antysemickie czystki, tłumienie protestów robotniczych, wprowadzenie stanu wojennego - wyliczał w "Kawie na Ławę" Jarosław Gowin z PO grzechy Wojciecha Jaruzelskiego. - Kardynał Ratzinger był w Hitlerjugend i co z tego? - kontrował Robert Kwiatkowski z Europy Plus, a Leszek Miller z SLD podkreślał, powołując się na raport CIA, że generał wprowadzając stan wojenny uratował 200 tys. Polaków.

Przerwali poszukiwania żeglarza, który wypadł z jachtu

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa nie znalazła 69-letniego żeglarza z Ustki, który w piątek po południu wypadł z jachtu w okolicach Helu. Zaginiony kapitan Edward Zając jest doświadczonym żeglarzem, przemierzył ponad 11 tysięcy mil morskich.

Pijany taranował policjantów. Funkcjonariusz ranny

Łódzcy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. 40-latek podczas ucieczki samochodem ulicami Łodzi staranował jeden z radiowozów blokujących drogę. W wypadku ranny został policjant, który z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

Tomasz Wasilewski: "Mógłbym poświęcić wszystko, by móc kręcić filmy"

- Na początku naszej pracy w ogóle odrzuciliśmy płeć. Analizowaliśmy wyłącznie to, co czuje człowiek będący w związku, który kocha jedną osobę i nagle zakochuje się w drugiej. Jak czuje się ten, kto widzi, że ten, kogo kocha, zakochuje się w kimś innym. I kiedy już zrozumieliśmy emocje, które tymi ludźmi rządzą, dodaliśmy płeć. Wtedy wszystko przewróciło się do góry nogami - mówi w rozmowie z tvn24.pl Tomasz Wasilewski, zwycięzca konkursu "East of the West" w Karlovych Varach.

Setki tysięcy na Paradzie Gejów w Madrycie

Setki tysięcy ludzi wzięły udział w sobotę w Paradzie Gejów (Gay Pride) w Madrycie pragnąc bronić tolerancji wobec osób homoseksualnych, lecz także zaprotestować przeciwko oszczędnościom ekonomicznym wprowadzonym przez rząd. Rekordowo liczna parada odbyła się również w Budapeszcie.

Dla kogo Elbląg? Dziś II tura wyborów prezydenckich

Dziś II tura przedterminowych wyborów prezydenta Elbląga. Zarówno kandydat PiS Jerzy Wilk, który wygrał pierwszą turę, jak i kandydatka PO Elżbieta Gelert są przekonani, że mają duże szanse na zwycięstwo. Na mocno zaostrzonym finiszu kampanii wyborczej wsparły ich najbardziej znane twarze obu ugrupowań z Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim na czele.

ElBaradei jednak premierem nie będzie?

Nominacja liberalnego polityka i laureata Pokojowej Nagrody Nobla Mohammeda ElBaradeia została wstrzymana. Powodem była presja, jaką wywarły na rządzącym krajem wojsku grupy islamistów.

Wypadek na A2. Cztery osoby ranne

Po zderzeniu kilku samochodów wstrzymany został całkowicie ruch na jezdni autostrady A2 w kierunku Świecka, na wysokości Lubrzy (woj. lubuskie). W wypadku cztery osoby zostały ranne. Ruch już przywrócono.

"Boli mnie widok księdza w najnowszym modelu samochodu. Rower jest dobry"

- Uważam, że samochód jest konieczny, można dzięki niemu dużo zrobić, dużo podróżować, ale wybierzcie skromniejszy - apelował papież Franciszek do przyszłych księży, zakonników i zakonnic z całego świat. - Nie bądźcie proszę nigdy księżmi i zakonnicami z takimi minami, jakbyście się najedli ostrej papryczki albo napili octu - wzywał.

ElBaradei "mianowany premierem" Egiptu

Przywódca liberalnej opozycji w Egipcie Mohammed ElBaradei został mianowany przez szefa państwa tymczasowym szefem rządu - podał rzecznik opozycji.

W Stambule znów gaz i armatki wodne

Turecka policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciwko manifestantom, którzy chcieli wieczorem przedostać się do stambulskiego parku Gezi w pobliżu placu Taksim, gdzie w minionym miesiącu dochodziło do burzliwych demonstracji antyrządowych.