Najnowsze

Najnowsze

Komu ministerstwo?

Premier już wie. Wie podobno od dawna, kogo w rządzie chce mieć, a komu już dziękuje. Jutro o godzinie jedenastej tą wiedzą się podzieli. Dziś powiedział niewiele, że będzie lepiej i że zmiany mają pomóc Polsce mądrze i skutecznie wykorzystać unijne pieniądze. To spekulacji nie ucięło. Wręcz przeciwnie. Giełda nazwisk rzeczywistych bądź zmyślonych kandydatów na ministrów ma się dobrze.

Korupcja na wysokich szczeblach

Urzędnicy na wysokich stanowiskach podejrzani o korupcję. CBA zatrzymało 18 osób, wśród nich jest wiceprezes Głównego Urzędu Statystycznego i naczelnik jednego z wydziałów Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Z kolei wśród zarzutów korupcja, pranie brudnych pieniędzy i ustawianie przetargów. Straty szacuje się na 1,5 miliarda złotych.

Wolność za kaucją

Tomasz Dziemianczuk, jeden z 30 działaczy Greenpeace'u zatrzymanych przez Rosjan na Morzu Barentsa, może wyjść na wolność. Wystarczy, że wpłaci 200 tysięcy złotych. Pieniądze już szykuje Greenpeace. Rosyjski sąd zgodził się, by większość ekologów opuściła areszt za kaucją. Za kratami do lutego pozostawił jedynie Australijczyka, który był radiotelegrafistą na statku Arcitc Sunrise.

Zakazane, ale akceptowane

Bicie dzieci jest w Polsce zakazane. Mimo to 60 procent z nas akceptuje bądź dopuszcza klapsy. Ten wynik, choć nieco niższy niż przed laty, ciągle szokuje. Tym bardziej, że mnóstwo było już kampanii informujących rodziców jak daleko mogą się posunąć.

Świadek dramatu

Dziennikarz TVN24 świadkiem samobójczego zamachu w Libanie. Jarosław Kuźniar, gospodarz Poranka TVN24 znalazł się kilkaset metrów od eksplozji pod ambasadą Iranu w Bejrucie.

Dramat zamachu zapisany na taśmach

Dallas 50 lat temu i śmierć prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Pierwsze nerwowe chwile po zamachu słychać i czuć na łączach między Białym Domem, Air Force One i rodziną Kennedych. Niektóre z nagrań ujawniono dopiero teraz, co jedynie podgrzewa atmosferę. Mimo, że JFK zginął pół wieku temu, w oficjalną wersję, że zabił go niezrównoważony Lee Harvey Oswald, nie wierzy co trzeci Amerykanin.

Ćpał i pił, ale wyborcy mu wybaczają

Dobry człowiek. Co z tego, że wulgarny, nieprzewidywalny i do tego przyłapany na zażywaniu kokainy. Burmistrz kanadyjskiego Toronto przechodzi właśnie test. U nas by go nie zdał, ale w Kanadzie chyba mu się uda. Wpadł w poważne tarapaty, a mimo to wyborcy go nie skreślili. Co więcej potrafią go rozgrzeszyć.

Zderzenie osobówki z ciągnikiem

Zablokowana droga między Wrocławiem i Żórawiną. Tuż za Suchym Dworem samochód osobowy zderzył się z przyczepą traktowa. Ranny jest kierowca osobówki.

Polska wprowadza Child Alert. O zaginionym dziecku mają usłyszeć wszyscy

W Stanach Zjednoczonych co 40 sekund znika jedno dziecko, w Polsce w samym 2013 roku zgłoszono policji ponad 6 tys. zaginięć osób poniżej 18. roku życia. Organizacje pozarządowe, służby i władze w wielu państwach postanowiły połączyć siły w walce z uprowadzeniami dzieci i stworzyły system Child Alert. Dziś do tej grupy dołącza Polska. Jak funkcjonuje ten system i czy sprawdza się w innych krajach, jak będzie działał w Polsce?

Minister zmęczony

Jeden z najbardziej gorących ministerialnych foteli od sześciu lat i trzech dni zajmuje Jacek Rostowski. To najdłużej urzędujący minister finansów III RP i według różnych spekulacji niemal żelazny kandydat do dymisji. Pogłoski o jego odejściu pojawiały się już wiele razy w ostatnich miesiącach, ale dopiero teraz sam Rostowski dał do zrozumienia, że tak się może stać. Co po sobie zostawia i komu to zostawia?

Język fachowca?

Godzin w rządzie liczyć nie musi inny minister. Dla odmiany najkrótszy stażem w rządzie, szef resortu spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz. Raczej swoje stanowisko zachowa, choć dziewięć miesięcy jego urzędowania wystarczy, by i przy jego nazwisku postawić dziś znak zapytania. Pytania o skuteczność ministra, który zdecydowanie wypowiada wojnę kibolom, nacjonalistom i bandytom, a potem tłumaczy się z tego, dlaczego policja nie powstrzymała burd 11 listopada. Wątpliwości są też w Białymstoku, Krakowie i Gdyni, gdzie krucjata ministra sprowadza się głównie do ostrej retoryki.

Ucieczka do przodu?

Półmetek drugiej kadencji, kolejna przebudowa rządu i kolejne spodziewane expose premiera Tuska. Jednak okoliczności takie, jak nigdy dotąd. Najsłabsze od lat notowania Platformy Obywatelskiej, krucha większość w Sejmie, a do tego mocne podziały w partii i głośne afery. To wszystko sprawia, że dziś premier jest pytany nie tylko o to, kto odejdzie z rządu, ale czy w ogóle jest ktoś chętny, by do nie go wejść.

Kto odejdzie, kto przyjdzie? Dziś rekonstrukcja rządu

Kto w środę straci rządowe stanowisko? Na liście ministrów do wymiany pojawiają się najczęściej Jacek Rostowski, Krystyna Szumilas, Joanna Mucha i Michał Boni, który zapowiedział już, że zamierza odejść z rządu i kandydować do PE. Sam premier zapowiedział, że zmiany w jego gabinecie będą nie tylko personalne, ale i strukturalne.

"Typy prawie w celu, jeśli nie w celu"

Jak twierdzi prezes PSL, część krążących "na giełdzie" nazwisk potencjalnych nowych ministrów ma być "prawie w celu, jeśli nie w celu". Według Janusza Piechocińskiego, "nie będzie niespodzianek" jeśli chodzi o nadchodzącą rekonstrukcję rządu.

"Małe dziecko wprowadzać do seksualności, to tak jakby mu dawać wódkę"

- Jest jasna, oficjalna strona genderyzmu, gdzie chodzi o promocję kobiet, jest też ciemna, ukryta strona - ludzi ogarniętych seksem - mówił w "Kropce nad i" ks. Dariusz Oko, duchowny z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Krystian Legierski radny Warszawy i aktywista LGBT bronił filozofii gender. - W każdej grupie znajdą się maniacy seksualni, zboczeńcy, ludzie źli - mówił.

19.11 | O pogodzie w Alpach

W dzisiejszym „Meteo News” zaczynamy cykl zimowych relacji z austriackiej miejscowości Obergurgl. Razem z naszą kamerą mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu sezonu narciarskiego. Zanim jednak pojeździmy na nartach, przyjrzymy się pogodzie, z którą w tym czasie musieliśmy się zmierzyć.

"Wypaleni jak Kudrycka, spaleni jak Nowak"

- To jest taka pełzająca rekonstrukcja, dokonywana już od pewnego czasu. Jedni ministrowie wprost ogłaszają, że poczuli się bardzo zmęczeni i wypaleni, drudzy są zmuszani do odejścia poprzez prokuratora generalnego czy CBA - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier, szef SLD Leszek Miller. Jego zdaniem jutrzejsza rekonstrukcja to nie będzie zmiana "jakościowa, tylko ilościowa".

"Małe dziecko wprowadzać do seksualności, to tak jakby mu dawać wódkę"

- Jest jasna, oficjalna strona genderyzmu, gdzie chodzi o promocję kobiet, jest też ciemna, ukryta strona - ludzi ogarniętych seksem - mówił w "Kropce nad i" ks. Dariusz Oko, duchowny z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Krystian Legierski, radny Warszawy i aktywista LGBT, bronił filozofii gender. - W każdej grupie znajdą się maniacy seksualni, zboczeńcy, ludzie źli - mówił.

Boni i Mucha u premiera. Resorty do likwidacji?

Minister sportu Joanna Mucha i minister administracji i cyfryzacji Michał Boni spotkali się we wtorek po południu z Donaldem Tuskiem w Kancelarii Premiera. Pierwszy pojawił się Boni, po nim - Mucha. Nie jest wykluczone, że resorty obojga przestaną istnieć. Jutro Donald Tusk ma przestawić zmiany w swoim gabinecie.

USA dementują. Nie ma porozumienia z Afgańczykami

USA i Afganistan uzgodniły ostateczną wersję umowy bezpieczeństwa regulującej obecność amerykańskich wojsk w Afganistanie po 2014 roku - poinformował we wtorek w Kabulu rzecznik afgańskiego prezydenta Aimal Faizi. Bardzo szybko pojawiło się dementi strony amerykańskiej.

Zarzuty korupcji i ponowne zatrzymanie w tej samej sprawie. Kulisy "największej afery korupcyjnej"

Portal tvn24.pl ustalił treść zarzutów jakie usłyszała urzędniczka MSZ i wiceprezes GUS w związku z aferą informatyczną w MSZ, GUS i dawnym MSWiA. Treść zarzutów dotyczy korupcji. Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek zatrzymało także drugi raz wiceprezesa wrocławskiej firmy informatycznej. W sumie już 16 osób z 18 zatrzymanych usłyszało we wtorek zarzuty związane z korupcją i "zmową przetargową".

"Na ludzi spadły betonowe bloki". Budowa była nielegalna

Władze miejskie miesiąc temu otrzymały nakaz sądowy w sprawie zablokowania prac budowlanych w centrum handlowym niedaleko Durbanu w Republice Południowej Afryki. We wtorek budynek zawalił się - zginęły co najmniej dwie osoby, a ponad 20 zostało rannych.