Najnowsze

Najnowsze

Chiny: nasi pasażerowie nie mieli powiązań z terrorystami

Wśród chińskich pasażerów samolotu Malaysia Airlines nie stwierdzono żadnego przypadku związku z terroryzmem i nic nie wskazuje, aby mieli oni coś wspólnego z zaginięciem maszyny - poinformował we wtorek ambasador Chin w Malezji, cytowany przez agencję Xinhua.

Air Canada wstrzymuje loty do Wenezueli

Kanadyjski przewoźnik lotniczy Air Canada poinformował, że wstrzymał wszystkie loty do i z Wenezueli powołując się na niestabilną sytuację w tym kraju.

Polski poseł SLD na Krymie

Referendum na Krymie Europa nie uznaje a polska dyplomacja mówi wprost: to sprzeczne z naszą racją stanu. Tak jednoznaczna postawa nie przeszkadza jednak części europejskich partii politycznych wysyłać na Krym swoich obserwatorów, w tym również kilku polityków z Polski. Teraz próbują się tłumaczyć.

W Gdańsku korki są najmniejsze. Najwięcej czasu stracisz w Krakowie

4 godziny, 55 minut tyle w ciągu miesiąca tracą w korkach kierowcy dojeżdżający średnio 10 kilometrów do pracy w Gdańsku. To najlepszy wynik wśród największych miast w Polsce. Najbardziej zakorkowanym miastem jest Kraków tam kierowcy na tym samym dystansie tracą w korkach aż 7 godzin i 42 minuty - wynika z raportu o korkach w siedmiu największych miastach Polski.

Pijana położna na dyżurze

Kolejny szokujący przypadek ze szpitala we Włocławku i wyjaśnienia, które nie dają ani satysfakcji, ani gwarancji bezpieczeństwa pacjentów. To ten sam szpital, w którym w styczniu zmarły przed porodem prawidłowo rozwijające się bliźniaki i ten sam, w którym zmarł dwulatek, bo nie wykryto u niego guza mózgu. Teraz na swoim koncie ma jeszcze dyżur pijanej położnej.

Co się stało z malezyjskim boeingiem?

Kolejna konferencja prasowa i kolejne informacje w sprawie zaginionego malezyjskiego samolotu. Na liście pasażerów boeinga 777 był technik pokładowy, który mógł wiedzieć jak działają systemy samolotu i mógł umieć je wyłączyć. Maszyny szukają już służby z 26 państw, ale nadal nie ma odpowiedzi - co się z nim stało. Za to teorii o przyczynach, miejscu i powodzie jego zniknięcia jest znacznie więcej niż twardych faktów.

Sankcje wobec Rosji

Kiedy Stany Zjednoczone nie uznają wyniku referendum i wprowadzają sankcje, znany prezenter z państwowej rosyjskiej telewizji mówi w programie o tym, co może ich czekać. To atak nuklearny - Rosja jest w stanie obrócić Amerykę w radioaktywny popiół. Po takich słowach nie ma wątpliwości, że to nie odosobniony głos prezentera a głos całej Rosji.

Rosja mobilizuje siły wojskowe

Krym opowiedział się za Rosją w głosowaniu, którego nie uznaje Europa i świat. Nie przeszkadza to ani separatystycznym władzom półwyspu, ani Moskwie, mimo że było to głosowanie "pod lufami", nie tylko karabinów, ale też czołgów, transporterów opancerzonych i ciężkich dział. Rosja mobilizuje wokół Krymu i przy granicy ze wschodnią Ukrainą siły wojskowe, a na półwysep przemieszcza ciężki sprzęt.

Tatarzy przeciwni rosyjskim działaniom

Krymscy Tatarzy jako jedyni sprzeciwili się rosyjskim działaniom na Krymie. Nie tylko zbojkotowali głosowanie, ale wręcz uniemożliwili jego zorganizowanie na kontrolowanych przez siebie terenach. Wspierani politycznie przez Turcję zapowiadają też, że na włączenie Półwyspu Krymskiego do Rosji nie będą patrzeć bezczynnie.

Bliźnięta równe pięcioraczkom? Sprzeczne decyzje sądów, rodzice walczą o dodatek

Czujemy się dyskryminowani i lekceważeni przez władze - twierdzą ci rodzice wieloraczków, którym sądy odmówiły prawa do pobierania dodatków wychowawczych na każde z dzieci. Sytuacja budzi kontrowersje, bo wojewódzkie sądy administracyjne na podstawie tej samej ustawy wydają sprzeczne decyzje. Jedni rodzice dostają więc wielokrotność dodatku - na każde z dzieci, inni mogą pobierać go tylko raz. Z inicjatywy Prokuratora Generalnego sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego i czeka na rozstrzygnięcie.

Francja anuluje sprzedaż Mistrali do Rosji? "Trzeci poziom sankcji"

Francja "mogłaby rozważyć" anulowanie sprzedaży Rosji okrętów typu Mistral w przypadku eskalacji konfliktu na Ukrainie przez Rosję - oświadczył w poniedziałek szef MSZ Francji Laurent Fabius. Podkreślił, że inne kraje europejskie również powinny nałożyć sankcje.

Kary w zawieszeniu? Resort sprawiedliwości mówi "dość" i zaczyna batalię o nowy kodeks karny

Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by od nowego roku zaczął obowiązywać w Polsce nowy kodeks karny. Projekt, do którego dotarł portal tvn24.pl, jest już gotowy, a przewidywane zmiany to największa ingerencja w kodeks od ponad 80 lat. Pojawią się w nim nowe rodzaje kar, a przepisy radykalnie ograniczą m.in. możliwość orzekania wyroków "w zawieszeniu". Ministerstwo mówi o "zapaści" obecnego systemu, a część karnistów o tym, że skutki proponowanych zmian mogą być fatalne.

Darmowy tramwaj

Innowacyjny chwyt wyborczy Jarosława Gowina to darmowy tramwaj kursujacy po Krakowie. Niestety nie przyciągnął tłumów, widać nie wszystko co darmowe jest rozchwytywane, czasem trzeba się bardziej wysilić.

17.03 | Wietrzny weekend

Setki powalonych drzew, zerwane dachy i linie energetyczne, zniszczone auta, a w konsekwencji utrudnienia na drogach – to bilans wichur, które od soboty przechodzą nad Polską. Skala szkód jest porównywalna z tymi po orkanie Ksawery.

17.03 | Zagrożenie lawinowe

Duże opady śniegu i bardzo silny wiatr spowodowały znaczny wzrost zagrożenia lawinowego w Tatrach. Zawieje i zamiecie oraz zasypane szlaki sprawiają, że warunki turystyczne są bardzo trudne. Ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

17.03 | Ostatnia zimowa pełnia

Za nami ostatnia zimowa pełnia księżyca. Jego wypełniony okrąg był wczoraj wieczorem idealnie widoczny na niebie. Świadczą o tym liczne fotografie, które otrzymaliśmy od państwa na Kontakt Meteo.

Komentatorskie szpile Zdzicha

PanZdzichuPL tym razem przygotował specjalnie dla ekstraklasa.tv kompilację wypowiedzi komentatorów, którzy postanowili pożartować z nieporadnych zagrań naszych ligowców.

"Krym to tylko pierwszy krok w ekspansji geopolitycznej Rosji"

- Wydarzenia są bardzo smutne i cały ten proces rozgrywa się bardzo szybko - powiedział o krymskim referendum i planowanym przyłączeniu półwyspu do Rosji ambasador Ukrainy w Polsce, Markijan Malski. Jak stwierdził w "Kropce nad i", Krym jest jednak "tylko pierwszym krokiem w ekspansji geopolitycznej" Rosji.

"Bardzo urośli nasi przywódcy"

- Nie do końca wiadomo jakie są intencje i plan pana Putina. Ale ewidentnie jest to plan - stwierdził w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. Dodał, że jego zdaniem wcale nie chodzi jednak o Krym. - Chodzi o Ukrainę. O wpływ na politykę ukraińską - ocenił Olechowski. Były minister spraw zagranicznych pochwalił także działania ministra Radosława Sikorskiego i premiera Donalda Tuska. - Bardzo urośli nasi przywódcy w oczach zachodnich polityków - stwierdził w TVN24 Olechowski.

Z Majdanu na szczyt

To będzie też wielki sprawdzian dla nowych władz Ukrainy. Pierwsza reakcja jest zdecydowana - Kijów nie zamierza rezygnować z Krymu. I mówi to wprost człowiek, który - co dziś zaskakujące w jego biografii - jeszcze kilka lat temu był ministrem gospodarki Krymu - a dziś jest premierem Ukrainy. 40-letni Arsenij Jaceniuk ma zresztą bogate CV - był prezesem banku narodowego, ministrem spraw zagranicznych i szefem parlamentu, ale dopiero teraz stanął przed największym wyzwaniem. Uścisk dłoni najważniejszych zachodnich przywódców w ostatnich dniach na pewno sprawił, że Jaceniuk wyszedł z cienia - ale czy pójdzie dalej?

Wojna nerwów

Bitwa o Krym wygrana przez Rosję. Choć Europa, Stany Zjednoczone i Ukraina nie uznają niedzielnego referendum - krymskie władze już poprosiły o włączenie półwyspu do Federacji. Co zrobi teraz Putin? Przyjmie Krym? Teraz? Później? Kiedy? Na razie dekretem uznał Krym za suwerenne państwo, a jutro ma wygłosić orędzie w rosyjskim parlamencie i raczej można być pewnym jednego - przedstawienia na miarę imperatora. O jednej wygranej bitwie i trwającej dalej wojnie nerwów.