Najnowsze

Najnowsze

Episkopat broni prof. Chazana

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w wydanym oświadczeniu staje w obronie prof. Bogdana Chazana odwołanego z funkcji dyrektora szpitala Świętej Rodziny. Biskupi przypominają nauczanie Jana Pawła II, który potępił "odbieranie życia niewinnej istocie ludzkiej".

Rosjanie wracają na Kubę. Reaktywują stację nasłuchową

Rosja i Kuba uzgodniły, że Moskwa znów będzie korzystać ze stacji nasłuchu elektronicznego w Lourdes pod Hawaną, z czego zrezygnowała w r. 2001 tłumacząc to brakiem środków i wychodząc naprzeciw apelom Waszyngtonu - pisze dziennik "Kommiersant".

"Wybudzimy-Kamila" śledzi 100 tys. ludzi. Lekarz: nie rozumieją, o co chodzi

Z decyzją o wyłączeniu respiratora 17-letniego Kamila walczyła nie tylko rodzina i koledzy, ale też blisko 100 tysięcy osób na Facebooku. Bardzo ostro atakowali lekarzy, próbując dowieść, że mógł jeszcze zdarzyć się cud. Transplantolog prof. Andrzej Chmura skwitował w TVN24: Dużo pracy nas czeka, żeby oni zrozumieli o co chodzi. Kamil został we wtorek odłączony od aparatury. Matka nie wydała zgody na wykorzystanie jego organów do ratowania życia innych.

Dzieci, które grają heavy metal. Od internetu do kontraktu za 1,7 mln dol.

Do niedawna byli nastoletnimi ulicznymi muzykami z Nowego Jorku, potem hitem Youtube'a i supportem Guns N' Roses, a teraz 12-latkowie grający heavy metal zdobyli kontrakt płytowy z Sony. Choć chodzą jeszcze do podstawówki, zarobią na nim 1,7 mln dol. - To jak skok na Księżyc - ekscytują się ich rodzice.

Tajna operacja przeciwko pedofilom. 660 osób zatrzymanych

W trwającej od pół roku tajnej operacji policja w Wielkiej Brytanii zatrzymała 660 domniemanych pedofilów. Śledczy w ramach działań operacyjnych namierzali osoby publikujące w internecie nieprzyzwoite treści z udziałem dzieci - poinformowano w środę.

Holandia "ponosi odpowiedzialność cywilną" za ludobójstwo w Srebrenicy

Państwo holenderskie ponosi odpowiedzialność cywilną za śmierć ponad 300 muzułmańskich mężczyzn i chłopców podczas masakry w Srebrenicy w lipcu 1995 r. - uznał w środę holenderski sąd. Muzułmanie zostali zabici po tym, jak holenderscy żołnierze służący w oddziałach stacjonujących tam sił ONZ przekazali ich Serbom.

Narkoza może mieć skutki uboczne. "Człowiek w napadzie szału jest nie do opanowania"

- Po wybudzeniu z narkozy może dojść do sytuacji, kiedy pozornie spokojny pacjent zrywa się gwałtownie i zaczyna demolować wszystko, co jest dookoła - stwierdził w rozmowie z TVN24 anestezjolog Marcin Rawicz. Lekarz odniósł się do sytuacji, jaka miała miejsce w szpitalu w Rudzie Śląskiej. - Człowiek w takim napadzie szału jest w zasadzie nie do opanowania. Nawet przez kilka silnych osób - dodał.

Pies-przewodnik jednak jest psem. Pojedzie Kolejami Mazowieckimi za darmo

Do dzisiaj pies-przewodnik nie był traktowany przez Koleje Mazowieckie jak pies. Te "normalne" mogły jeździć kolejami za darmo. Natomiast dla tych, które towarzyszą niepełnosprawnym, trzeba było kupować bilet. W środę przewoźnik wycofał się z kontrowersyjnej decyzji i zrezygnował z pobierania jakichkolwiek opłat.

Księżna Kate po raz drugi w ciąży? "Ogłosi to we wtorek"

Książę George za kilka dni będzie obchodził pierwsze urodziny, a brytyjskie media donoszą, że wkrótce doczeka się rodzeństwa. "To ma być podwójne święto: urodziny małego księcia i ogłoszenie nowiny o królewskim dziecku numer dwa" - piszą. Kensington Palace odmówił komentarza na temat tych spekulacji.

"Oscar czuł się samotny". Rodzina Pistoriusa komentuje jego bójkę w klubie

"Decyzja o wyprawie do klubu nocnego w czasie trwania procesu o morderstwo partnerki była niemądra, ale Oscar czuł się samotny i wyobcowany" - przekazała rodzina Oscara Pistoriusa. Oskarżony o zastrzelenie Reevy Steenkamp sportowiec w weekend uczestniczył awanturze w klubie nocnym w Johannesburgu. Świadkowie zdarzenia mówią, że pijanego lekkoatletę musieli uspokoić ochroniarze.

Transplantolog: niewyedukowani smarkacze. Śmierć mózgu to nie śpiączka, nie ma powrotu

- Rozumiem, że koledzy tego chłopca bardzo przeżywali jego śmierć, ale absolutnie nie do zaakceptowania są rzeczy, które wypisywali na plakatach. To się nadaje do prokuratury - mówił w TVN24 prof. Andrzej Chmura ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Lekarz komentował przypadek 17-letniego Kamila. Mimo że lekarze stwierdzili śmierć mózgu chłopca, jego matka nie pozwoliła na odłączenie go od respiratora i pobranie organów do przeszczepu. Wcześniej zgodził się na to ojciec Kamila. Kobietę poparli przyjaciele chłopca.

Dwaj pracownicy techniczni zatrzymani po katastrofie w moskiewskim metrze

Rosyjscy śledczy zatrzymali dwóch pracowników technicznych moskiewskiego metra - poinformował rzecznik rosyjskiego Komitetu Śledczego Władimir Markin. Są podejrzewani o naruszenie zasad bezpieczeństwa. Trwa śledztwo mające ustalić przyczyny wtorkowej katastrofy, w której zginęły 22 osoby, a 158 zostało poszkodowanych, z czego 146 trafiło do szpitala.

Chińczycy usuwają platformę ze  spornych wód. Znaleźli ropę i gaz

Chiny w środę wycofały platformę wiertniczą z rejonu spornych wysp na Morzu Południowochińskim. Została ona tam ulokowana przed dwoma miesiącami, co wywołało najpoważniejszy od lat kryzys w stosunkach z Wietnamem, który też zgłasza roszczenia do tej części akwenu. Konflikt na pewno jednak nie wygaśnie, bo - jak napisała w komunikacie chińska agencja Xinhua - "znaleziono tam ślady ropy i gazu".

Jechał autostradą pod prąd. Ponad 160 km/h

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który autostradą A4 pędził pod prąd z prędkością ponad 160 km/h. Kierowcą był 63-­letni mieszkaniec Lubina. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego jechał pasem dla przeciwnego kierunku ruchu.

Izraelska armia wezwała 100 tys. ludzi do ewakuacji w Strefie Gazy

Izraelska armia wezwała w środę ok. 100 tys. mieszkańców północnej części Strefy Gazy do opuszczenia domów - podała agencja AFP, powołując się na źródła wojskowe. We wtorek, po fiasku egipskiej inicjatywy ws. rozejmu, Izrael zapowiedział nasilenie ofensywy zbrojnej. Od środowego poranka trwają intensywne naloty na cele wytypowane jako kryjówki bojowników Hamasu.

Demontaż wraku Concordii potrwa prawie dwa lata

Demontaż wraku statku Costa Concordia w porcie w Genui, do którego ma zostać przetransportowany jeszcze w lipcu, potrwa prawie 2 lata. Prace te prowadzić będzie tysiąc osób. Rodzinne miasto Krzysztofa Kolumba przygotowuje się na przyjęcie statku.

Henry Kissinger przeszedł operację serca

Były sekretarz stanu USA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Henry Kissinger poddał się we wtorek w Nowyn Jorku operacji serca, która przebiegła pomyśłnie. Stan zdrowia byłego polityka jest dobry - poinformował rzecznik szpitala.