Najnowsze

Najnowsze

"Nachodzenie redakcji to praktyki państwa totalitarnego"

Nachodzenie redakcji "Wprost" przez policję, prokuraturę i ABW to są praktyki państwa totalitarnego - powiedział w "Jeden na jeden" prof. Piotr Kruszyński, pełnomocnik red. naczelnego Sylwestra Latkowskiego, odnosząc się do akcji służb w siedzibie tygodnika w związku z podsłuchami. W jego opinii, można by rozważyć postawienie funkcjonariuszom zarzutu przekroczenia uprawnień.

Nocna ofensywa separatystów. Rozejm tylko w teorii

- Od niedzielnego wieczoru terroryści na wschodzie Ukrainy przeprowadzili szereg ataków na posterunki i umocnione pozycje wojska ukraińskiego - informuje w porannym komunikacie centrum prasowej operacji antyterrorystycznej. Nocne starcia źle wróżą perspektywom przedłużenia i tak już bardzo umownego rozejmu, który kończy się dziś o godz. 21.

Afera taśmowa znów w czołówce. Wybraliście wideo tygodnia

Trzy filmy związane z aferą podsłuchową znalazły się na podium w naszym plebiscycie na wideo tygodnia. Pierwsze miejsce, zdobywając 32 proc. waszych głosów, zajął film opublikowany przez prokuraturę pokazujący jak redaktor naczelny "Wprost" szarpał się z funkcjonariuszami ABW o słynny już laptop. Na drugim miejscu znalazł się uciekający w Sejmie Sławomir Nowak. Ostatni stopień na podium przypadł - ex aequo - twardemu Donaldowi Tuskowi i fajtłapowatym złodziejom, których przerosła ręczna skrzynia biegów. Oto najlepsze wideo minionego tygodnia.

Walka o Tikrit z ziemi i powietrza

Irackie siły rządowe kontynuują ofensywę, która ma doprowadzić do odzyskania położonego na północy kraju miasta Tikrit. To jedno z dwóch dużych miast, opanowanych przez sunnickich radykałów z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL).

Polacy nie chcą już czytać książek?

Polska noblistka Wisława Szymborska powiedziała kiedyś: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Ta myśl przyświecała organizatorom imprezy promującej czytelnictwo we Wrocławiu. Akcja "Europejska Noc Literatury" odbyła się już drugi raz i znów przyciągnęła tysiące mieszkańców miasta, którzy słuchali, jak znani i lubiani czytają twórczość współczesnych pisarzy. Czemu, mimo takich inicjatyw, Polacy czytają coraz mniej książek? Czy jesteśmy świadkami zmierzchu papierowych woluminów?

Podpalił się, bo nie chce japońskich wojsk na misjach

Ubrany w garnitur i krawat Japończyk w średnim wieku wszedł na kładkę dla pieszych na ruchliwej stacji kolejowej Shinjuku w Tokio, wyjął megafon i wykrzykiwał hasła sprzeciwu wobec zmian konstytucji zezwalających na wysyłanie wojsk japońskich za granicę. A potem zaczął płonąć.

Projekt AZORIAN, czyli broń atomowa na dnie Pacyfiku. Jak CIA utopiła 3 mld dolarów

To historia niczym scenariusz najlepszego thrillera. Tajemnicza katastrofa morska, gigantyczne pieniądze, tajna ekspedycja, mrożący krew w żyłach podwodny incydent, prasowy przeciek, i wreszcie zamknięcie sprawy w archiwach na wiele lat. Zaś w tle atomowa rywalizacja USA z ZSRR. Odtajniona niedawno kolejna seria dokumentów rzuca więcej światła na kulisy Projektu AZORIAN.

Putin: konieczna jest natychmiastowa pomoc humanitarna dla Donbasu

Przywódcy Rosji, Niemiec, Francji i Ukrainy rozmawiali w niedzielę o możliwości "nadania kontaktom między stronami konfliktu" na wschodzie Ukrainy "regularnego charakteru" - podał Kreml. Rozmawiano też o możliwości przedłużenia rozejmu. Władimir Putin zwrócił uwagę na konieczność udzielenia natychmiastowej pomocy humanitarnej mieszkańcom Donbasu.

Dżihadyści wskrzesili kalifat. Chcą go zbudować na gruzach Syrii i Iraku

Dżihadystyczne ugrupowanie Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) ogłosiło w niedzielę utworzenie kalifatu - reżimu polityczno-religijnego, który zniknął przed blisko stu laty. W nagraniu zamieszczonym w internecie ISIL ogłasza, że od tej pory nazywa się "Państwem Islamskim", którego kalif jest "przywódcą muzułmanów wszędzie na świecie".

Lamborghini i trabant po tuningu. 400 aut na zlocie we Wrocławiu

Niektóre z wyglądu są niepozorne, choć pod maską kryją nawet 600 koni mechanicznych. Inne, wypolerowane i podświetlone z daleka przykuwają wzrok. Ponad 400 samochodów po tuningu zjechało do Wrocławia na coroczny zlot. - Nie ma na świecie drugiego takiego auta, jak tu. One są nie do podrobienia. Tu nie chodzi o to za ile pierwotnie ktoś je kupił, tylko ile pracy w nie włożył - mówią miłośnicy czterech kółek. - Przerabianie aut jest dla nas jak powietrze. To pasja, miłość, całe nasze życie - tłumaczą.

"Było to coś w rodzaju sieci". Borowski o taśmach i "kloacznym dziennikarstwie"

- Tutaj widać wyraźnie, że podsłuch był założony na długo przed publikacją, było to coś w rodzaju sieci. Zapuszczamy sieć i czekamy, kto w nią wpadnie - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Marek Borowski. - Przecież naszych ministrów i prominentów nikt nie zmuszał, żeby to mówili - mówił na to Paweł Kowal (Polska Razem), cytując przy tym Leszka Balcerowicza.

Elfim szlakiem przez Islandię. Projekt życia dzięki internautom

Magda Lu Łukasiak i Sebastian Miś wybierają się w podróż życia - chcą przejechać Islandię rowerami. Pokonają około 2 tys. kilometrów, zmierzą się z krążącymi od dawien dawna legendami dotyczącymi elfów. Jako pasjonaci sportu i miłośnicy fotografii skonfrontują mistyczne opowieści o leśnych stworach z rzeczywistością. Odwiedzą miejsca, gdzie widziano elfy oraz tereny, które dotyczą ich obecności. Wyprawa potrwa miesiąc (15 lipca - 15 sierpnia 2014). Chcą tego dokonać, by wydać album fotograficzny, wyprodukować film dokumentalny oraz zorganizować cykl wystaw fotografii dokumentalnej i pejzażowej. Wciąż zbierają pieniądze na wyjazd - można ich wspomóc dzięki największej platformie finansowania społecznościowego w Polsce: polakpotrafi.pl/projekt/fotoekspedycja

"Kto będzie rządu bronił, powinien być rozliczony". PiS ruszyło w teren

Po złożeniu wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, PiS ruszyło w teren. Według Jarosława Kaczyńskiego potrzebna jest dyskusja, która pokaże społeczeństwu "sprawy tak, jak się naprawdę mają". - Kto będzie tego rządu bronił, powinien być później w wyborach parlamentarnych rozliczony i trzeba go móc pokazać palcem - uważa szef PiS.

Kondor i Arctowski od środka. Marynarka Wojenna pokazała okręty

Z okazji święta Marynarki Wojennej dla zwiedzających udostępnione zostały dwa okręty. Mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć okręty ORP Arctowski oraz ORP Kondor, zacumowane przy Nabrzeżu Prezydenta. Reporter TVN 24 Adam Kasprzyk odwiedził okręt podwodny i pokazał, jak wygląda praca na jego pokładzie. Święto Marynarki Wojennej obchodzone jest od ponad 80 lat.

"Zjazd na bele desce", czyli rywalizacja z przymrużeniem oka

Deskorolkarze, surferzy, miłośnicy hulajnogi, a nawet snowboardziści zjechali do Karpacza na 3. Everyboard Fest w Karpaczu (woj. dolnośląskie). Jak przekonywali uczestnicy, w zawodach zwanych popularnie "zjazdem na bele desce" nie liczy się technika czy rywalizacja, a kreatywność, dobra zabawa i poczucie humoru. Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję imprezy.

Europosłanka odchodzi z SLD. "Nielojalność, kłamstwa i intrygi"

Dolnośląska europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg poinformowała, że odchodzi z SLD, bo po latach działalności w partii pojawiła się "różnica charakterów, widzenia świata i wyznawanych wartości". - To szczyt hipokryzji, powinna zrzec się mandatu - mówi Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny partii.