Najnowsze

Najnowsze

7 lat ze Stalinem. Tak z Poznania pozbyto się dyktatora

23 października 1956 r. parkowi Sołackiemu w Poznaniu przywrócono obecną nazwę. Przez siedem lat jeden z najpiękniejszych zielonych zakątków miasta nosił imię Józefa Stalina. Tydzień później radziecki dyktator zniknął z nazwy zakładów Cegielskiego a Miejska Rada Narodowa poinformowała, że plac Stalina... nigdy formalnie nie nosił takiego imienia.

Tymoszenko: po wyborach nie będziemy w opozycji

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko po raz kolejny oświadcza, że jej partia Batkiwszczyna (Ojczyzna) po zaplanowanych na najbliższą niedzielę wcześniejszych wyborach parlamentarnych nie będzie w opozycji do władz.

Butla z gazem w mieszkaniu? "Jeden z lokali był odcięty od mediów"

Nie wszyscy mieszkańcy zawalonej kamienicy mieli dostęp do instalacji gazowej. - W jednym z mieszkań mogły być odcięte media - poinformował Roman Buła, naczelnik Wydziału Budynków i Dróg w katowickim Urzędzie Miasta. Chodzi o lokal, z którego poparzonego mieszkańca przewieziono do szpitala w Siemianowicach. Nie wiadomo jednak, czy w mieszkaniu na pewno znajdowała się butla z gazem, o wybuchu której informowała część świadków.

Korea Północna walczy z ebolą: nie wpuszcza zagranicznych turystów

Władze Korei Północnej postanowiły ochronić obywateli przed zagrożeniem ze strony rozprzestrzeniającego się na świecie wirusa ebola, nie wpuszczając od piątku na terytorium kraju zagranicznych turystów - podaje w czwartek agencja Reutera. Na razie nie wiadomo, czy zakaz będzie obejmował też członków delegacji dyplomatycznych i biznesowych.

Psy ratownicy na miejscu katastrofy w Katowicach. "Są najlepsze"

- Pies ma za zadanie zlokalizować osoby, jeżeli pod gruzami ktoś przeżył. Jeżeli w danym miejscu pracuje nam wiatr i mamy szansę, że nawieje zapach w miejsce, gdzie przebywa pies, to zwierzę jest w stanie wyczuć człowieka nawet pod dwiema kondygnacjami - powiedział w studiu TVN24 młodszy brygadier Tomasz Ciok, właściciel psa ratowniczego o imieniu Gordon.

Nadciąga pomoc dla Kobane. Erdogan przepuści peszmergów

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w czwartek w Rydze, że został poinformowany o porozumieniu, zgodnie z którym dwustu kurdyjskich bojowników z Iraku ma przejść przez Turcję do Syrii, na pomoc oblężonemu przez Państwo Islamskie miastu Kobane.

TOPR ostrzega przed lawiną w Tatrach

Po pierwszych opadach śniegu w Tatrach ratownicy odradzają wychodzenie w wyższe partie gór. Pojawiało się zagrożenie lawinowe. – Pierwszy śnieg jest szczególnie niebezpieczny – ostrzega dyżurny toprowiec.

Obserwatorium: ponad pół tysiąca ofiar nalotów w Syrii

W wyniku trwających od miesiąca nalotów dowodzonej przez USA koalicji przeciw dżihadystom z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii zginęło 553 osób, w tym 32 cywilów - poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Hala Stulecia jednym z 10 najważniejszych budynków na świecie

Na liście dziesięciu najważniejszych budynków XX wieku, które stanowią przykład modernizmu - znalazła się wrocławska Hala Stulecia. Ranking stworzony został przez amerykańskich ekspertów z fundacji Getty Foundation. W związku z tym, wrocławski obiekt otrzymał 200 tys. dolarów dofinansowania. - To wielkie wyróżnienie - cieszą się przedstawiciele Hali.

Tramwaj przejechał psa i pojechał dalej. Motorniczy ma zapłacić grzywnę

Motorniczy z Łodzi ma zapłacić 600 złotych za to, że potrącił tramwajem psa, nie udzielił mu pomocy ani nie poinformował żadnych służb. Taki wyrok wydał kilka dni temu łódzki sąd. Wolontariusze z organizacji prozwierzęcej Viva! chcieli, żeby mężczyzna odpowiedział za świadome potrącenie psa. - Sędzia dość łagodnie potraktował motorniczego - kwitują obrońcy zwierząt.

Władze lotniska zdymisjonowane. Kolejne zatrzymania po śmierci prezesa Total

Szef moskiewskiego lotniska Wnukowo i jego zastępca podali się w czwartek do dymisji w związku z poniedziałkową katastrofą samolotu, w której zginął prezes francuskiego koncernu petrochemicznego Total, Christophe de Margerie oraz trzech członków załogi. Wcześniej rosyjscy prokuratorzy poinformowali, że zatrzymali w sumie pięć osób, które mogą mieć związek z wypadkiem.

MKOl uznał tymczasowo Kosowo. Sportowcy pojadą do Rio?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował w środę o tymczasowym uznaniu Kosowa. To oznacza, że zamieszkana przez większość albańską serbska prowincja, która w 2008 roku ogłosiła niepodległość, ma szansę wysłania reprezentacji na igrzyska w 2016 roku.

Władze Kanady: zamachowiec działał sam

Uważany za zamachowca Michael Zehaf-Bubeau działał sam - potwierdziły późno w nocy ze środy na czwartek kanadyjskie władze. Zamaskowany mężczyzna zastrzelił żołnierza, a następnie wdarł się do parlamentu. Zmarł w wyniku wymiany ognia z policją.

Ratownicy znaleźli ciała trzech osób. Akcja ratunkowa trwa nadal

Ratownicy pracujący w ruinach katowickiej kamienicy znaleźli ciała trzech osób - kobiety, mężczyzny i dziecka. Ofiary - jak poinformował naczelny "Faktów" TVn Kamil Durczok - to: reporter "Faktów" TVN Dariusz Kmiecik, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik, dziennikarka TVP Katowice i ich dziecko. Jak oświadczyła straż, skala zniszczeń wskazuje na wybuch instalacji gazowej. Pierwszą informację o wybuchu dostaliśmy na Kontakt 24.

Kto ukradł buldoga w nietypowym kolorze? Jest wart około 85 tys. zł

Młodziutki, z bystrym spojrzeniem, ale co najważniejsze - o nietypowej urodzie - został skradziony z domu swojej właścicielki. - Mężczyzna wszedł do mnie do domu, powiedział że chce kupić psa z mojej hodowli. Po czym złapał go i szybko uciekł - mówi zrozpaczona kobieta. Na sprzedaży szczeniaka w kolorze bzu mogła sporo zarobić. - 16 tys. funtów - twierdzi kobieta.

Prawie zagłodziła psa-medalistę. Kara w zawieszeniu dla właścicielki

Dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, oprócz tego nawiązka na rzecz opieki nad zwierzętami i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt - taki wyrok usłyszała 39-letnia Monika W., właścicielka rasowego wyżła weimarskiego. Zwierzę zostało niemal zagłodzone przez kobietę i jej konkubenta.

Abp Głódź o swojej chorobie: "Usiadłem i napisałem testament. Teraz trzeba się z tym zmierzyć i żyć"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wrócił już po operacji do Gdańska. Metropolita gdański o swojej chorobie nowotworowej opowiedział dziennikarzowi "Gościa Niedzielnego". - Chcę powiedzieć, że jestem już w domu. Opuściłem szpital i powoli dochodzę do zdrowia. Przynajmniej powinienem dochodzić - powiedział Głódź. Podziękował za modlitwy, solidarne trwanie i pomoc lekarzy.

Przyjął islam, czuł w sobie diabła. Kim jest zamachowiec z Ottawy?

Twierdził, że jest w nim diabeł, przez "nieobliczalność" zabroniono mu przychodzić do meczetu. - Według mnie musiał być chory psychicznie - twierdził znajomy uważanego za zamachowca z Ottawy Michaela Zehaf-Bibeau. Napastnik w środę śmiertelnie postrzelił kanadyjskiego żołnierza, a potem wywołał strzelaninę w parlamencie. Został zastrzelony w policyjnej obławie.