Najnowsze

Najnowsze

Polska w NATO. "Chcemy, żeby nas ktoś bronił, jesteśmy gotowi do obrony innych"

Interesem Polski i innych krajów bałtyckich jest zabieganie o sojuszniczą obecność - powiedział w TVN24 gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO. Podkreślił, że Polska musi wzmocnić swój potencjał obronny i mimo że - jak mówił - na razie nic nam nie grozi, to powinniśmy być przygotowani na czarny scenariusz. Dodał, że zapowiedź umieszczenia dodatkowych sił NATO w Polsce będzie wymagała od nas odpowiedniego przygotowania m.in. baz logistycznych, lotnisk.

R.I.P. Joan Rivers. Gwiazdy pożegnały aktorkę

Joan Rivers pożegnały w mediach społecznościowych gwiazdy show-biznesu. "Kocham Cię z całego mojego serca, Joan Rivers. Moje życie bez Ciebie nigdy nie będzie takie samo" - napisała aktorka Kelly Osbourne.

Rosyjska aktywistka: wojsko może palić ciała poległych w mobilnych krematoriach

Szokujące informacje podała aktywistka, która żąda od władz całej prawdy o rosyjskich żołnierzach walczących na Ukrainie. Jelena Wasiliewa mówi o świadkach, którzy widzieli niedaleko granicy mobilne krematoria. Mają być w nich palone ciała Rosjan zabitych w Donbasie. W ten sposób rosyjskie władze mają ukrywać niewygodną prawdę o wielkich stratach w wojsku.

Ofiara reżimu, bohaterka Majdanu. Czornowoł zaciągnęła się do armii

Niezależna dziennikarka za rządów Wiktora Janukowycza, potem rządowa komisarz odpowiedzialna za walkę z korupcją. Gdy Tetiana Czornowoł zamknęła kolejny rozdział w swoim życiu, ruszyła na front. Zaciągnęła się do ochotniczego batalionu Azow. Do tego samego, w którym zginął jej mąż. - To nasza ziemia. Ja walczę za Ukrainę - powiedziała Czornowoł w rozmowie z TVN24.

Wzmocnienie wschodniej flanki i walka z dżihadystami. NATO określa priorytety

Dwa dni trudnych rozmów, niezliczonych spotkań i długo oczekiwanych deklaracji - światowi przywódcy opuścili już Newport, gdzie od czwartku trwał szczyt NATO. Zadecydowano m.in. o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i "odwróceniu tendencji do zmniejszania wydatków na obronność". Amerykański sekretarz stanu John Kerry zaapelował natomiast do sojuszników do udziału w koalicji przeciwko dżihadystów.

Zawał w kopalni. 34 górników uwięzionych pod ziemią

W Zenicy w środkowej Bośni i Hercegowinie 34 górników zostało uwięzionych na głębokości 500 metrów pod ziemią po zawale w kopalni węgla - poinformowały w piątek władze. Przyczyną wypadku był wybuch gazu wywołany niewielkim trzęsieniem ziemi.

"PiS wydał PSL-owi wojnę, w której nie bierze jeńców". Ludowcy odpowiedzieli ulotką

- Sposób prowadzenia kampanii samorządowej PiS-u jest judzeniem ludzi i sączeniem nienawiści - ocenił w "Jeden na jeden" w TVN24 Janusz Piechociński, wicepremier i szef PSL. Ludowcy w walce o wiejski elektorat wydali ulotkę, w której przestrzegają przed Jarosławem Kaczyńskim i kierowaną przez niego partią. - Nie, to nie jest rewanż. To jest po prostu opisanie sytuacji - skomentował Piechociński.

USA: Rosja prowadzi "własną zimną wojnę". Słono za to zapłaci

- Moskwa może podejmować własne kroki, tym samym izolując się od reszty świata. Słono jednak za to zapłaci - stwierdziła w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN rzeczniczka Departamentu Stanu USA, Marie Harf, odnosząc się do inwazji Moskwy na Ukrainie i ciągłego wspierania separatystów w Donbasie.

"Naszych zmieszali z ziemią. Dobijali Gradami". Siła ognia Rosjan pod Mariupolem

Mariupol zagrożony atakiem Rosjan i rebeliantów. Po czwartkowym rozpoznaniu bojem dzisiaj może dojść do próby opanowania miasta tuż przed możliwym zawarciem rozejmu. Ukraińska obrona Mariupola jest bardzo słaba, Rosjanie i rebelianci mają miażdżącą przewagę w artylerii i siłach pancernych. Na umocnionych rogatkach Mariupola jest wysłannik TVN24 Wojciech Bojanowski.

Turystka posprzątała zaśmieconą plażę i... dostała mandat

Włoska turystka, która z własnej inicjatywy posprzątała plażę na Sardynii zasmucona jej stanem, otrzymała grzywnę w wysokości ponad 160 euro. Jej dobra wola słono ją kosztowała, bo ukarano ją za to, że śmieci wyrzuciła w miejscu, gdzie nie ma meldunku.

Niemcy boją się Rosji, ale nie chcą baz NATO w Polsce

Większość Niemców jest przeciwnych zarówno wzmocnieniu wojskowej obecności NATO w Europie Środkowej i Wschodniej, jak i przyjęciu Ukrainy do Sojuszu. Przygniatająca większość czuje się jednak zagrożona przez Rosję - podała telewizja ARD.

Początek końca politycznej dobrej passy Sikorskiego?

Radosławowi Sikorskiemu przepadła kolejna szansa na prestiżową międzynarodową posadę - szefa unijnej dyplomacji. Funkcji ministra w nowym rządzie też nie może być pewien. Brak politycznego zaplecza w partii oraz czarny PR po aferze taśmowej będą początkiem końca politycznej dobrej passy Sikorskiego? Materiał magazynu "Czarno na białym"

"Konkretne wsparcie" NATO. 15 mln euro dla Ukrainy

Kraje NATO przeznaczą ok. 15 mln euro na pomoc w reformie ukraińskiego sektora obronnego i bezpieczeństwa - poinformował sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen w trakcie natowskiego szczytu w Newport w Walii. - W tych trudnych czasach NATO stoi po stronie Ukrainy - podkreślił.