Najnowsze

Najnowsze

Trzeźwieje tam, gdzie wcześniej pijany dyżurował

Na poniedziałkowy dyżur przyszedł z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie. Wezwano policję, a lekarz, już w kajdankach, opuścił szpital w Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie). Na komendzie miał się poczuć źle i do szpitala "wrócił", gdzie trzeźwieje. Potem ma zostać przesłuchany, dowie sie także, że został z pracy wyrzucony.

Łódki we Francji, jogging w Polsce.

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska czyli załoga klasy 470 - POL11, po zaliczeniu Medal Race na Majorce, święta spędziły z rodzinami w Polsce. Teraz czas na trening biegowy i siłowy, bo łódka czeka na dziewczyny już we Francji, gdzie 20 kwietnia odbędą sie kolejne regaty.

Lasek o zapisach z TU-154M: nic nie wskazuje na bezpośrednią presję na załogę

Z opublikowanych we wtorek fragmentów nowych stenogramów z kokpitu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie wynika, by ktoś wywierał bezpośrednią presję na załogę, czyli wydawał jej polecenia - uważa szef zespołu smoleńskiego przy KPRM Maciej Lasek. Jego zdaniem można natomiast mówić o "presji pośredniej", lub "braku decyzyjności".

Masowe groby w Tikricie. Dżihadyści wymordowali jeńców

Irackie wojska, które odzyskały po ponad roku z rąk islamistów miasto Tikrit - jeden z bastionów sunnitów w tym kraju - odkryły dziesiątki masowych grobów. Znajduje się w nich nawet 1,7 tys. ciał irackich żołnierzy, na których terroryści z Państwa Islamskiego dokonali przed rokiem egzekucji.

"Sterylność kokpitu jest żelazną zasadą"

- Ja wiedziałem na pewno, że to nie są głosy, które mogły dochodzić spoza kabiny - mówił w "Dniu na żywo" Edward Łojek, były członek komisji Millera badającej katastrofę smoleńską. Radio RMF FM opublikowało we wtorek fragmenty z najnowszej opinii biegłych, którzy na nowo odczytali zapis rejestratora rozmów w kokpicie prezydenckiego tupolewa. Wynika z nich m.in., że w kabinie pilotów do samego końca przebywała osoba oznaczona jako Dowódca Sił Powietrznych.

Loża prasowa 05.04.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita), Agata Nowakowska (Gazeta Wyborcza) oraz Cezary Michalski (Krytyka Polityczna). Goście rozmawiali m.in.: o wyroku na Michała Kamińskiego za akcję CBA związaną z tzw. aferą gruntową, stanowisku episkopatu wobec ustawy o in vitro i miażdżącym wyniku kontroli NIK w Państwowej Komisji Wyborczej.

"Po prostu lepiej odsłuchano zapisy z kabiny". Edmund Klich o doniesieniach ws. nowych stenogramów

- Po prostu lepiej odsłuchano wszystkie zapisy z kabiny, o co wielokrotnie wnioskowałem - mówił na antenie TVN24 płk Edmund Klich. Były szef Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych komentował doniesienia RMF FM o nowych zapisach rozmów z prezydenckiego tupolewa. Zdaniem biegłych prokuratury, w kokpicie do samego końca przebywała osoba oznaczona jako Dowódca Sił Powietrznych. Zdaniem Klicha, to, że gen. Błasik był w "ostatnich rozmowach", potwierdzone było już wcześniej. Jak dodał, trudno było natomiast ustalić to, czy Błasik był w kokpicie do samego końca.

"Buldożer" z Nankinu skazany na 15 lat

Były burmistrz Nankinu, metropolii leżącej we wschodnich Chinach, Ji Jianye został we wtorek skazany na 15 lat pozbawienia wolności za korupcję. To kolejny przedstawiciel władz, ukarany w ramach kampanii antykorupcyjnej prowadzonej przez prezydenta Xi Jinpinga.

Rosja inwestuje miliardy w Afrykę. Liczy na wdzięczność i zakupy uzbrojenia

Rosyjski państwowy koncern Rostec inwestuje miliardy dolarów w duże projekty w Afryce, pomimo kryzysu gospodarczego Rosji. Jak pisze agencja Reutera, Rosjanie w zamian liczą na wzrost zainteresowania ofertą ich firm zbrojeniowych. Moskwa chce odzyskać pozycję, jaką na kontynencie miał ZSRR, który dominowałona rynku taniego i prostego uzbrojenia dla biednych państw Afryki.

"Czy NSA ma zdjęcie mojego penisa? Tak". Takiego wywiadu ze Snowdenem jeszcze nie było

Amerykanów nie obchodzi to, że agencje wywiadowcze z Waszyngtonu ich inwigilują, bo dwa lata po rewelacjach Edwarda Snowdena nikt nie mówi o tym prostym, zrozumiałym językiem. Najłatwiej zaś zwrócić uwagę na to, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) kolekcjonuje np. nagie zdjęcia obywateli - i to nie tylko USA, ale również innych krajów - stwierdził John Oliver, jeden z najpopularniejszych satyryków politycznych za oceanem. I poleciał do Moskwy, by dowiedzieć się więcej o "zdjęciach penisów" od samego Snowdena.

Nie tak dawno wrogość, teraz wspólne manewry. Dzięki Chinom

Amerykański niszczyciel i korweta zawinęły do bazy w wietnamskim Da Nang, gdzie jeszcze pół wieku temu znajdowała się wielka baza wojsk USA, prowadzących wojnę w Wietnamie. Dzisiaj oba państwa rozwijają współpracę, pomimo trudnej przeszłości. Wszystko przez Chiny.

"Zmieścisz się śmiało". RMF FM publikuje nowe odczyty biegłych. Hofman: to wrzutka

W kabinie pilotów prezydenckiego tupolewa do samego końca przebywała osoba oznaczona jako Dowódca Sił Powietrznych - donosi RMF FM powołując się na najnowszą opinię biegłych, którzy na nowo odczytali zapis rozmów w kokpicie TU-154M. Według rozgłośni, udało się odczytać o 1/3 więcej słów, niż w dotychczas publikowanych zapisach. Zdaniem Adama Hofmana, który był gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24, doniesienia te są wrzutką przed piątą rocznicą katastrofy.

Palestyńczycy chcą od ONZ planu zakończenia izraelskiej okupacji

Palestyńczycy domagają się od ONZ rozpisania planu zakończenia izraelskiej okupacji i powstania państwa palestyńskiego. Przedstawiciel Autonomii w ONZ powiedział, że jego rząd chce się dowiedzieć, czy Rada Bezpieczeństwa ONZ "ma polityczną wolę" w tej sprawie.

Premier krytykuje prezydenta. Awantury o wyjazd do Moskwy ciąg dalszy

Premier Czech Bohuslav Sobotka skrytykował prezydenta tego kraju Milosza Zemana za konflikt z ambasadorem USA. Andrew Schapiro publicznie zakwestionował sens wyjazdu Zemana do Moskwy na obchody 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Co wywołało ostrą reakcję Zemana. Jak powiedział Sobotka, życzyłby sobie, aby "prezydent był bardziej profesjonalny".

Życie z chorobą Parkinsona. Nieustanna rehabilitacja ciała i umysłu

W Polsce na chorobę Parkinsona cierpi około 80 tysięcy osób. Wyniszcza ona ciało i umysł – zwłaszcza przy ostrym przebiegu. Jednak nawet wtedy chorzy nie poddają się i walczą. Kluczowa jest stała pomoc i rehabilitacja – zarówno ciała, jak i umysłu. Z chorymi i ich bliskimi rozmawiał reporter "Faktów" TVN.

Zmarła najstarsza osoba na świecie. Miała 116 lat

W wieku 116 lat zmarła Amerykanka Gertrude Weaver, która zaledwie w zeszłym tygodniu została najstarszą osobą na świecie, po śmierci 117-letniej Japonki. Kobieta zmarła w domu opieki w Camden w stanie Arkansas.

"Albo dajesz 100 euro, albo będziemy cię nękać". Przestępcy atakują na granicy

Tysiące Polaków przekraczają granicę i jeżdżą do obwodu kaliningradzkiego w Rosji, by kupić tańsze paliwo. Coraz częściej jednak stają się ofiarami napaści, podczas których wymuszane są na nich haracze. Kolejne incydenty po rosyjskiej stronie to kolejne powody do niepokoju i zadania dla śledczych. Są już pierwsze aresztowania w tej sprawie. Materiał "Faktów" TVN.