Najnowsze

Najnowsze

Zdjęcia dżihadystów w telefonie nożownika z Londynu

W telefonie komórkowym napastnika, który zranił w sobotę dwie osoby w londyńskim metrze, znaleziono zdjęcia związane z tzw. Państwem Islamskim (IS) i niedawnymi zamachami w Paryżu - poinformowała brytyjska prokuratura.

Austria stawia ogrodzenie na granicy ze Słowenią

Strona austriacka przystąpiła do budowy krótkiego ogrodzenia na granicy ze Słowenią w rejonie wykorzystywanego przez licznych uchodźców przejścia granicznego - podała AFP. To pierwsze tego rodzaju ogrodzenie wznoszone w strefie Schengen.

Niepewne losy słupskiej choinki

Choinka przed ratuszem w Słupsku, a raczej jej ewentualny brak, wywołała spore zamieszanie w mieście, a co najmniej w internecie.

Domy na Seszelach "nie są sprzeczne z umiłowaniem ojczyzny". Urzędnik kontra wakacje

Szef rosyjskiej agencji ds. turystyki Rosturizm Oleg Safonow przekonuje, że ulubiony przez wielu Rosjan odpoczynek nad ciepłym morzem i wakacje all inclusive to "narzucony stereotyp ostatnich lat". Opozycyjni aktywiści szybko jednak wytknęli mu, że jest właścicielem dwóch domów na Seszelach. Urzędnik oświadczył później, że sprzedał je w lutym tego roku.

"Ex Machina" wielkim zwycięzcą BIFA

W Londynie rozdano British Independent Film Awards, uznawane za prestiżowe nagrody kina niezależnego. Wielkim wygranym okazał się być Alex Garland, reżyser i scenarzysta filmu "Ex Machina", a samo dzieło uznano za najlepszy film roku.

Rosyjska broń wycelowana w Stambuł. Ambasador na dywaniku

Turcja wezwała rosyjskiego ambasadora po incydencie z okrętem Federacji Rosyjskiej przepływającym przez cieśninę Bosfor. Rosyjski żołnierz stał na jego pokładzie i mierzył z ręcznej wyrzutni pocisków rakietowych w stronę Stambułu.

Ambasador Rosji przy NATO: program jądrowy Sojuszu sprzeczny z prawem

Program Nuclear Sharing, umożliwiający dostęp do broni jądrowej członkom NATO, którzy takiej broni nie mają, jest sprzeczny z układem o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej - oznajmił stały przedstawiciel Rosji przy NATO Aleksandr Gruszko. To reakcja na słowa polskiego wiceministra obrony w sprawie ewentualnego udziału Polski w programie natowskim Nuclear Sharing.

Loża prasowa 06.12.2015

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli komentatorzy: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Piotr Stasiński (Gazeta Wyborcza) i Sławomir Sierakowski (Krytyka Polityczna). Publicyści omawiali wątki dotyczące zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego m.in. wyrok sądu konstytucyjnego ws. wyboru sędziów przez poprzedni sejm, brak reakcji na wyrok prezydenta Andrzeja Dudy oraz ocenę samego Trybunału przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość.

Pozwał księdza za rzekome molestowanie, chce 500 tys. zł

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zaczął się proces o zadośćuczynienie wytoczony przez mężczyznę, który twierdzi, że przed laty był molestowany seksualnie przez księdza. Domaga się on od duchownego oraz Archidiecezji Lubelskiej 500 tys. zł. Sąd z urzędu wyłączył jawność rozprawy.

Petru: prezydent jest jedyną osobą, która może rozwiązać problem z TK

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o spotkanie dotyczące - jak mówił - rozwiązania kryzysu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego. Petru poinformował, że wystosował w tej sprawie pismo do prezydenta. Prezydent zapozna się z prośbą i rozpatrzy ją w najbliższym czasie - odpowiedział szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

Ryby w Warcie zatrute środkiem owadobójczym. "Śmiertelna dawka przekroczona 138-krotnie"

Transflutryna - środek insektobójczy, stosowany przeciwko muchom, czy komarom, zabił ryby w Warcie. Do takich wniosków doszedł powiatowy lekarz weterynarii, po zbadaniu próbek, pobranych od śniętych ryb. Wyniki, potwierdzające obecność trucizny w mięśniach zwierząt są szokujące. W jednym z przypadków, śmiertelna dawka została przekroczona aż 138-krotnie.

Proces w sprawie Vatileaks znowu odroczony

Toczący się przed Trybunałem Państwa Watykańskiego proces w sprawie wycieku i rozpowszechnienia tajnych dokumentów został ponownie odroczony bez podania terminu nowej rozprawy. Watykan odrzuca zarzuty stawiane wymiarowi sprawiedliwości za Spiżową Bramą.

Biden: Moskwa powinna zakończyć okupację Krymu

Krym pozostaje suwerennym terytorium Ukrainy – powiedział po spotkaniu z prezydentem Petrem Poroszenką w Kijowie wiceprezydent USA Joe Biden. Według niego "Moskwa powinna zakończyć okupację" półwyspu.

Lekarze i rodzice "zrzucają się" na remont szpitalnego oddziału

Zniszczone wykładziny, nieszczelne okna i sfatygowane ściany - z takim wyglądem oddziału pożegnali się mali pacjenci wrocławskiej Kliniki Chrirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu. Prace są w toku, ale wciąż brakuje pieniędzy na porządne przeprowadzenie prac. Czas goni, bo remont chcą skończyć przed zimą. Dyrekcja szpitala się nie dokłada, bo placówka jest zadłużona. Dlatego lekarze wzięli sprawy w swoje ręce i sami zbierają fundusze.

Pistorius chce zwolnienia za kaucją

Oscar Pistorius pojawi się we wtorek w sądzie w Pretorii, aby ubiegać się o zwolnienie za kaucją. Kilka dni wcześniej Najwyższy Sąd Apelacyjny RPA przychylił się do apelacji prokuratora i uznał niepełnosprawnego lekkoatletę za winnego zabójstwa Reevy Steenkamp.

"W szkole jest bomba!". Ojciec wywołał alarm, żeby syn nie dostał złej oceny

Zadzwonił do szkoły i powiedział, że w gmachu podłożony jest ładunek wybuchowy. Okazało się, że 31-latek z Gorzkowic wszczął fałszywy alarm, bo chciał uratować syna przed złą oceną. Lekcja faktycznie się nie odbyła, trzeba było ewakuować blisko tysiąc osób. Akcja służb kosztowała 1600 zł. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Wizyta Putina na Krymie nie pomogła. Prawy Sektor blokuje dostawy prądu

Blokada energetyczna Krymu trwa. Władze zaanektowanego przez Rosję półwyspu oskarżyły ekipę w Kijowie o zerwanie umowy w sprawie dostaw prądu, które miały być wznowione w najbliższym czasie. Sprawę skomplikowali aktywiści Prawego Sektora, którzy zablokowali dostęp do naprawianej linii energetycznej w obwodzie chersońskim po stronie Ukrainy kontynentalnej.

Port w Gdyni zakończył inwestycje za 131 mln

Dwie kolejne inwestycje o łącznej wartości ponad 131 mln dobiegły końca w gdyńskim porcie. Przebudowa Nabrzeża Rumuńskiego oraz intermodalnego terminalu kolejowego w porcie w Gdyni ma zwiększyć możliwości przeładunkowe portu oraz jego konkurencyjność w rejonie Morza Bałtyckiego.

Prokuratura kontroluje niezależną telewizję

Pracownicy rosyjskiej prokuratury pojawili się w siedzibie niezależnej telewizji Dożd, w związku z kontrolą przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania ekstremizmowi i terroryzmowi, a także prawa pracy i przepisów o licencji.