Najnowsze

Najnowsze

22 tony bananów, wśród nich ukryty pistolet

Podczas rozładunku tira przewożącego kolumbijskie banany pracownik jednej z krakowskich firm znalazł amerykański pistolet z siedmioma sztukami amunicji. Po tym znalezisku ciężarówka została dokładnie sprawdzona, ale więcej "niespodzianek" już nie było.

"Pani nie ogarnia logicznie tego procesu". Poseł do sędzi podczas rozprawy

Janusz Sanocki, poseł niezrzeszony, podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Nysie powiedział do sędzi, że "nie ogarnia logicznie procesu" i że "popełnia błąd". Swoich słów się nie wypiera. Jego zdaniem wymiar sprawiedliwości marnuje czas i pieniądze, bo oskarża nie tego człowieka, którego należy.

Kaczyński krytykuje media

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się w środę do mediów, aby opisywały wydarzenia zgodnie z istniejącym stanem prawnym. - Informowanie, że jakaś działalność, ma charakter przestępczy, to jest informowanie o bardzo ważnym aspekcie sprawy - dodał.

Prezes PiS: chcemy zgody. Ale ostrzega opozycję i media

- Mamy pełne podstawy, żeby powiedzieć, że opozycja uznała, iż prawo jej nie obowiązuje - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że jego propozycje dotyczące wzmocnienia opozycji w Polsce "pozostają aktualne". - Mamy nadzieję, że ta ręka nie zostanie odtrącona - mówił.

Na jednym kole motocyklem po Zakopiance. "Z dedykacją dla policji"

"Z dedykacją dla KPP Nowy Targ" napisali w sieci i dodali zdjęcie motocyklisty na crossie jadącego na jednym kole. To kolejny dzień na patelniach – jednym z najbardziej krętych i niebezpiecznych odcinków Zakopianki. Bywalcy tego odcinka mówią, że policjanci na zachowania motocyklistów są obojętni, a mundurowi odpowiadają: działamy cały czas.

Płacili składki i sądzili, że są w PiS. Nie byli

Leszek Grzelaczyk z Kalisza podpisał w 2008 roku deklarację przystąpienia do PiS. Od tego momentu płacił na rzecz partii 10 złotych miesięcznie. Po sześciu latach dowiedział się, że nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Działacze tej partii mówią o "bałaganie", a pan Leszek zapowiada zawiadomienie prokuratury.

Degradacja za służbę w PRL. Pilne prace MON nad projektem ustawy

Odbieranie stopni wojskowych m.in. "za służbę na rzecz totalitarnego państwa" w okresie PRL - to jedno z założeń projektu ustawy, nad którym w trybie pilnym trwają prace w Ministerstwie Obrony Narodowej. W projekcie jest również zapis umożliwiający degradację już nieżyjących wojskowych.

Ciężarówka rusza z parkingu. Rekonstrukcja ataku w Berlinie

To już drugi po Nicei zamach z wykorzystaniem ciężarówki. W Berlinie 19 grudnia na świątecznym kiermaszu zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych. Wiele z nich wciąż walczy o życie. Pierwszą ofiarą zamachowca lub być może współpracujących z nim osób był prawdopodobnie polski kierowca TIR-a. Czekając w stolicy Niemiec na rozładunek towaru odłożony do wtorku, został zaatakowany. Oto rekonstrukcja zdarzeń "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Co wiemy o zamachu w Berlinie

W poniedziałkowy wieczór 19 grudnia w tłum ludzi na świątecznym kiermaszu w Berlinie wjechała olbrzymia ciężarówka. Kolejne godziny upłynęły na akcji ratunkowej, pościgu za podejrzanym kierowcą i pytaniach o to, dlaczego pojazd miał polskie numery rejestracyjne. Poniżej piszemy o tym, czego dwa dni po zamachu możemy być pewni, a czego wciąż nie wiemy.

Czwartej kadencji nie będzie? Zamach może przesądzić o porażce Merkel

Niemiecka policja przyznała, że nie ma wystarczających dowodów, by aresztować zatrzymanego po zamachu w Berlinie uchodźcę, którego podejrzewała o przeprowadzenie ataku. Prawdziwy sprawca pozostaje na wolności i policja nie wie, gdzie jest. Może to w perspektywie oznaczać, że 19 grudnia stanie się dniem, w którym Angela Merkel przegrała wybory parlamentarne. Zamach w Berlinie z pewnością bowiem wpłynie na przebieg nadchodzącej kampanii. [materiał "Faktów z Zagranicy"]

Bogdan Borusewicz "przedziera się przez zasieki" na Wiejskiej

Po wydarzeniach z 16 grudnia, gdy protestujący starali się uniemożliwić politykom opuszczenie Sejmu, na Wiejskiej pojawiły się szpalery barierek. Ich celem było utrudnienie osobom z zewnątrz zbliżenie się do budynku Sejmu, na razie utrudniają jednak przede wszystkim życie samym parlamentarzystom. Jak trudno teraz wydostać się sprzed parlamentu widać na przykładzie "zmagań z niekończącymi" się barierkami wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Marszałek: na terenie Izby nie ma policji. Nasze kamery pokazały co innego

Wokół Sejmu barierki, a na terenie parlamentu policjanci i funkcjonariusze BOR. Opozycja protestuje, nie chce obradować pod taką presją i w takich warunkach, ale Senat na te apele jest głuchy. Marszałek Senatu zapewnia, że policjantów w Sejmie nie ma, ale nasza kamera rejestruje zupełnie co innego - policjanci byli zarówno w budynku, jak i na całym terenie parlamentu. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Senat przyjął bez poprawek tzw. ustawę dezubekizacyjną

Senat przyjął bez poprawek tzw. ustawę dezubekizacyjną obniżającą emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzin. Od 2017 r. świadczenia dla nich nie będą mogły być wyższe niż średnie emerytury i renty wypłacane przez ZUS.