Najnowsze

Najnowsze

Rosjanie zapewniają, że nie zbombardowali szpitala

Moskwa zdecydowanie odrzuca oskarżenia, jakoby przeprowadziła naloty na szpitale i cywilów w syryjskim mieście Idlib. - Wzywamy do krytycznego podejścia do "opowieści grozy" ze strony Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka - oznajmił przedstawiciel resortu obrony Rosji, generał Igor Konaszenkow.

Pielęgniarki z CZD: porozumienie możliwe jeszcze dzisiaj

- Zapewniłem o tym, że chcemy wspierać porozumienie - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po wtorkowej wizycie w Centrum Zdrowia Dziecka. Dodał, że zwrócił się do pielęgniarek z prośbą o zawieszenie strajku i liczy na to, że jeszcze dziś się zakończy. - Jest możliwe, że podpiszemy porozumienie w dniu dzisiejszym - powiedziała z kolei Magdalena Nasiłowska, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych.

Zatrzymali autobusy. Część pasażerów zabili, resztę porwali

Afgańscy talibowie zabili we wtorek na północy kraju co najmniej 16 osób z trzech lub czterech autobusów oraz wzięli w charakterze zakładników dziesiątki pasażerów - poinformowały lokalne władze. To kolejny krwawy atak w ramach wiosennej ofensywy rebeliantów. Według najnowszych danych w całym Afganistanie już 1,2 miliona ludzi uciekło ze swoich domów.

Jest śledztwo ws. głosowania "na cztery ręce"

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tzw. głosowania na cztery ręce z udziałem byłej już posłanki ruchu Kukiz'15 Małgorzaty Zwiercan - dowiedziało się radio RMF FM. Jednocześnie ustaliło, że nie będzie śledztwa w sprawie prowadzenia tamtych obrad przez marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego.

Komisja Wenecka znów zajmie się Polską

Podczas czerwcowej sesji plenarnej Komisja Wenecka powróci do sprawy Trybunału Konstytucyjnego w Polsce - wynika z ogłoszonego wstępnego planu obrad. Pierwszego dnia, 10 czerwca, Komisja zostanie poinformowana o dalszym rozwoju wydarzeń wokół Trybunału.

"Uwaga!", "Cofać się!". Tak w Poznaniu stawiano olbrzymiego Chrystusa

Najpierw 5-metrową figurę Jezusa obwiązano linami, przy pomocy których go podnoszono. Gdy go pionowano, niebezpiecznie pochylił się w stronę tłumu wiernych. "Uwaga!", "Cofać się, cofać się!", "Odejdźcie!" - krzyczano w tłumie, podczas gdy Chrystus bujał się i obracał wokół własnej osi. Gdy udało się go ustabilizować, uniesioną około metr nad ziemią figurę zaczęto stawiać na ziemię. Całą operację zakończoną sukcesem oklaskiwało kilkudziesięciu wiernych. "Dziękujemy!" - skandowali na koniec.

5-metrowy Jezus stanął, wierni padli na kolana

Ponad 5-metrowy Chrystus z brązu stanął przed jednym z kościołów na poznańskich Jeżycach. Pomnik do stolicy Wielkopolski przywiózł wojskowy konwój. Figurę ustawiono mimo braku zgody ze strony miasta. Posągu pilnują strażnicy nazywający się Rycerzami Chrystusa Króla.

"Pijany wojskowością kraj jako model dla Europy". Tak #PisząoPolsce

Jeśli chodzi o militarny patriotyzm, to pomiędzy rządzącym Prawem i Sprawiedliwością a opozycyjną Platformą Obywatelską właściwie nie ma różnic - stwierdza niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Dodaje, że w Polsce panuje wielka mobilizacja: w szkołach organizowane są zajęcia o NATO, w miastach pikniki wojskowe. Zdaniem dziennikarza, Polska w tej kwestii powinna stać się wzorem dla całej Europy. #PisząoPolsce.

Rosyjski gest dobrej woli. Oddadzą Izraelowi słynny czołg

Rosja zgodziła się oddać Izraelowi czołg, który został utracony podczas inwazji na Liban w 1982 roku. Maszyna została zdobyta w walce przez Syryjczyków i trafiła do ZSRR na testy. Ostatecznie skończyła w muzeum broni pancernej. Dla Izraelczyków czołg ma znaczenie szczególne, bo wiąże się z historią niewyjaśnionych losów trzech żołnierzy.

Most imienia Kadyrowa? "Demonstracyjna decyzja"

Nowy most w Petersburgu ma honorować pamięć pierwszego prezydenta Czeczenii Achmata Kadyrowa – tamtejsza komisja ds. nazewnictwa zwróci się z rekomendacją w tej sprawie do gubernatora miasta Gieorgija Połtawczienki. Decyzja ostatecznie jeszcze nie zapadła. I już wywołała falę kontrowersji.

Matizem wjechała w mur XIV-wiecznego kościoła

W Klępsku pod Zieloną Górą kierująca daewoo matiz wjechała w ogrodzenie XIV-wiecznego kościoła. Mur świątyni nie ucierpiał, w przeciwieństwie do samochodu. Kobieta trafiła do szpitala.

"Sprawa, w której obrona i ofiara są po tej samej stronie"

- Mogę przynajmniej odetchnąć. Trudno jest opowiedzieć, ile to zabiera czasu, wysiłku i energii. I jak cierpi z tego powodu moja rodzina - mówił po ogłoszeniu decyzji o niedopuszczalności jego ekstradycji do USA Roman Polański. Po drugiej stronie oceanu na zakończenie ciągnącej się od niemal 40 lat sprawy czeka z niecierpliwością jeszcze jedna osoba: Samantha Geimer, która wielokrotnie podkreślała, iż przeciągająca się ucieczka reżysera sprawia, że i ona nie może zaznać spokoju.

"Cały system wyborczy dał ciała". Wybory do powtórki

Wyniki głosowania trzeba całkowicie odrzucić i zacząć wszystko od początku - oznajmiła specjalna komisja, utworzona na Haiti w celu znalezienia wyjścia z kryzysu po wyborach prezydenckich. Ich pierwsza tura miała miejsce jesienią 2015 roku, ale prezydenta nie ma do dzisiaj.

Śledczy są pewni, że był gwałt. Nie wiadomo, czy grupowy

Śledczy zajmujący się głośną sprawą 16-letniej mieszkanki Rio de Janeiro, która twierdzi, że została odurzona i zgwałcona przez około 30 mężczyzn, częściowo potwierdzają jej wersję wydarzeń. Nie ma wątpliwości, że doszło do gwałtu, jednak problematyczne ma być zweryfikowanie twierdzeń o jego skali. Nastolatka wraz z rodzicami może trafić pod ochronę służb w ramach programu ochrony świadków, ponieważ w sprawę są zaangażowane gangi.