Najnowsze

Najnowsze

Religia finansowana przez państwo? 100 tysięcy osób na "nie"

Mało kto dawał tej inicjatywie szansę, ale autorzy projektu "Świecka szkoła" zebrali wymagane 100 tysięcy podpisów. Do poniedziałku mają złożyć w Sejmie obywatelski projekt ustawy, który sprowadza się do jednego zdania: Lekcje religii nie mogą być finansowane z budżetu. Materiał magazynu "Polska i świat".

Wróżbitka Joanna

Jesli pani Senyszyn nie dostanie się do sejmu, polecamy kariere w jednej z telewizji nocnych.

Historyczny moment w ONZ. Palestyńska flaga już powiewa

Palestyńska flaga w kolorach czerwonym, czarnym, białym i zielonym zawisła po raz pierwszy przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku, w pobliżu flag 193 członków Organizacji i flagi Watykanu, który, jak Palestyna, ma status nieczłonkowskiego państwa obserwatora.

Rosja rozpoczęła naloty w Syrii. Sugeruje, że celem będą nie tylko dżihadyści

Rosjanie rozpoczęli już pierwsze naloty na Syrię. Uderzenie miało nastąpić w okolicach miasta Homs, ale według Amerykanów i Francuzów nie wygląda na to, żeby zaatakowali Państwo Islamskie. Rzecznik Kremla dał później do zrozumienia, że celem nalotów są też luźno zdefiniowane ugrupowania ekstremistyczne, terrorystyczne i te, które przeszły na stronę dżihadystów. Zasugerował, że celem może być nawet Wolna Armia Syryjska, uznawana przez Zachód za umiarkowaną.

Separatyści z Donbasu zgadzają się na wycofanie czołgów i artylerii

Przywódcy samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej Ołeksandr Zacharczenko i Ihor Płotnicki podpisali porozumienie o wycofaniu z linii walk na wschodniej Ukrainie czołgów i broni o kalibrze poniżej 100 mm - podały media w Doniecku i Ługańsku. Zacharczenko nazwał porozumienie "niekwestionowanym postępem w przezwyciężeniu konfliktu w Donbasie".

"Zostawmy Putina na miesiąc samego. Stanie się wrogiem nr 1"

Czołowy komentator "New York Timesa" Thomas Friedman przekonuje, że samotna - pozbawiona wsparcia Zachodu - ingerencja Władimira Putina w Syrii zakończy się dla niego porażką i paradoksalnie skłoni go, by zaangażował się w poszukiwanie pokojowego rozwiązania, które doprowadzi do zawieszenia broni w Syrii i powstrzymania fali uchodźców.

"To agresywny krok Rosji". Waszyngton nie kryje irytacji

- Dzisiejsze wydarzenia nas zaniepokoiły. Prezydenci uzgodnili przecież wcześniej, że nasi wojskowi będą rozmawiać i usuniemy zagrożenia - stwierdził wicesekretarz obrony USA Robert Work. Decyzję Rosjan o rozpoczęciu nalotów w Syrii nazwał "agresywnym krokiem". Biały Dom i amerykańska dyplomacja deklarują, że będą uważnie przyglądać się działaniom Rosji.

MSZ Rosji oburzone: miejsca pochówku żołnierzy radzieckich są nietykalne

Rosyjskie MSZ w ostrych słowach zareagowało na akt zbezczeszczenia pięciu nagrobków żołnierzy radzieckich na cmentarzu komunalnym w Szczecinie. "Wzywamy Warszawę, by [...] jednoznacznie potępiła działania złoczyńców, oświadczając, że miejsca pochówku żołnierzy, którzy uratowali Polskę od faszyzmu, są nietykalne" - czytamy w oświadczeniu.

34 samoloty, cztery typy, wszystkie nowe lub zmodernizowane. Siły Rosji w Syrii

Przed rozpoczęciem nalotów Rosjanie zgromadzili w Syrii znaczne siły. Na lotnisku w Latakii są już 34 różne maszyny bojowe, w czym część jest najnowszym sprzętem w dyspozycji rosyjskiego lotnictwa. Od początku nie było wątpliwości, do czego Rosjanie mogą je wykorzystać. Niemal wszystkie są wyspecjalizowanymi bombowcami lub szturmowcami.

Obecny Sejm wybierze nowych sędziów TK. PiS: to jest skok

Pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego zostanie wybranych na ostatnim posiedzeniu Sejmu obecnej kadencji (8-9 października). Swojej kandydatury do TK nie zgłosił klub Prawa i Sprawiedliwości. - W skoku na TK, oprócz PO i PSL, bierze udział także SLD - ocenił szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.