Najnowsze

Najnowsze

UNHCR: najwięcej uchodźców od 20 lat

20,2 mln uchodźców było na świecie w połowie 2015 roku. To najwięcej od ponad 20 lat - podało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Dane przedstawiła również Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Paryż chce się dogadać z Korsykanami

Premier Francji Manuel Valls obiecał "spokojny i konstruktywny dialog" z przywódcami korsykańskich nacjonalistów, którzy po raz pierwszy odnieśli zwycięstwo w ostatnich wyborach do rad regionalnych na tej francuskiej wyspie na Morzu Śródziemnym.

Warszawa: wyrzucenie Radziwinowicza to odwet. Moskwa: to nie nasz wybór

Wydalenie z Rosji Wacława Radziwinowicza nie ma żadnego uzasadnienia w jego dotychczasowej pracy dziennikarskiej - oświadczył rzecznik polskiego MSZ. Z kolei rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji twierdzi, że wyrzucenie dziennikarza to "wymuszony krok". Maria Zacharowa wyraziła opinię, iż "zagraniczni koledzy muszą rozumieć konsekwencje bezpodstawnego szykanowania rosyjskich dziennikarzy".

Tarcza antyrakietowa w Rumunii już gotowa

Zakończyło się kompletowanie zainstalowanej w Rumunii przez USA wyrzutni pocisków kierowanych Standard Missile 3 (SM-3) przeznaczonych do ewentualnego przechwytywania rakiet balistycznych z krajów takich jak Iran.

"Zapłać, albo zabiję ci córeczkę". Groził rodzinie, usłyszał zarzuty

Albo okup, albo śmierć dziecka - taki wybór dał 33-latek ojcu dwuletniej dziewczynki spod Łęczycy (woj. łódzkie). Autor gróźb najpierw żądał 20, a potem 200 tys. złotych "za spokój". 33-latek ostatecznie nie dostał ani złotówki, został za to zatrzymany przez policję. Twierdzi, że groźby wysyłał po alkoholu.

Dwa lat więzienia dla byłego dyrektora domu dziecka

Na dwa lata więzienia, zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, edukacją małoletnich i opieki nad nimi został skazany były dyrektor jednego z lubuskich domów dziecka. Wyrok nie jest prawomocny.

3,5 tysiąca Mikołajów na rynku w Bytomiu

Wyszło lepiej, niż się spodziewano. W piątek na rynek w Bytomiu miało się spotkać 2 tysiące mieszkańców w przebraniach Mikołaja, a przyszło 3,5 tysiąca. Tym samym Bytom pod tym względem jest drugim miastem w Polsce, zaraz po Krakowie. - Rekord nie został pobity, ale okazało się, że ludzie potrafią się zebrać i bawić mimo złej pogody - powiedział Damian Bartyla, prezydent Bytomia (też w czapce Mikołaja).

Rosyjska Duma "głęboko oburzona" na Polskę. MSZ odpowiada

Rosyjska Duma Państwowa uchwaliła oświadczenie o niedopuszczalności znieważania i niszczenia miejsc pamięci i pochówku żołnierzy radzieckich w Polsce. Wyraziła w nim "głębokie oburzenie" w związku z niszczeniem tych miejsc pamięci. Rzecznik MSZ Artur Dmochowski powiedział, że oświadczenie powtarza argumenty, na które Polska już odpowiedziała.

Uczniowie zebrali pieniądze na wózek dla pana Mirka. "Myślałem, że ze szczęścia dostanę zawału"

Uczniowie z poznańskiego I LO i gimnazjum im. Karola Marcinkowskiego podarowali niepełnosprawnemu mężczyźnie wózek inwalidzki. Pan Mirosław zbierał na ten cel pieniądze, robiąc zelówki do butów oraz dokonując drobnych napraw. Nic nie wiedział o akcji. - Myślałem, że ze szczęścia dostanę zawału - mówił ze łzami w oczach Mirosław Steciuk, nazywany przez uczniów panem Mirkiem.

Filmowcy przyznali swe nagrody. Wśród wyróżnionych Jerzy Hoffman

Reżyser Jerzy Hoffman i krytyk filmowa Bożena Janicka zostali laureatami Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Hoffman otrzymał Nagrodę Specjalną. Wśród wyróżnionych znalazły się też m.in. kierownik produkcji Barbara Pec-Ślesicka i reżyser Zofia Ołdak.

Absurd w Przylądku Nadziei. Unijne przepisy blokują pracę kliniki

Najnowocześniejsza w Polsce klinika onkologiczna dla dzieci nie może w pełni wykorzystywać swoich możliwości. Wszystko przez unijne przepisy. Wszystko za sprawą tego, że obiekt przez 5 lat nie może prowadzić działalności komercyjnej, co uniemożliwia między innymi przyjmowanie małych pacjentów zza granicy i na odpłatne zabiegi ("Blisko Ludzi").

Szydło zadowolona ze szczytu UE. Zwłaszcza z rozmów o migracji

Premier Beata Szydło wyraziła zadowolenie z przebiegu rozmów przywódców państw unijnych, którzy spotkali się w Brukseli na dwudniowym szczycie. - Dostrzeżono, że problem migracji powinien być rozwiązany przede wszystkim poza granicami UE, a zewnętrzne granice muszą być dobrze chronione - mówiła, dodając, że to właśnie postulowała Polska.

Przymusowe, ekologiczne postoje autobusów. Kierowcy: to absurd

- Proszę wysiąść, filtr się zapchał - musi powiedzieć kierowca do pasażerów i zjechać z trasy do zajezdni. Taka procedura obowiązuje w łódzkim MPK i dotyczy tylko 80 najnowszych autobusów. Kierowcy narzekają, a przewoźnik tłumaczy: - Niezbyt to wygodne, ale tego wymaga od nas Unia.

Zięć Putina i nowa fortuna. Rosyjska elita przekazuje przywileje nowemu pokoleniu

Kirył Szamałow - w jego błyskotliwej karierze jak w soczewce ukazuje się przyszłość rosyjskiej elity powiązanej bezpośrednio z Władimirem Putinem. Mąż młodszej córki prezydenta Rosji kilka miesięcy po ślubie otrzymał od jednego z banków pożyczkę w wysokości ponad miliarda dolarów. W dwa lata podwoił majątek. - Tak przekazuje się władzę i przywileje następnemu pokoleniu - mówi agencji Reutera, która przeprowadziła śledztwo w tej sprawie, były wiceminister energetyki, a teraz opozycjonista Władimir Miłow.

Odpowiedź Sojuszu: Centrum nie było akredytowane przy NATO

To sprawa dla władz Polski, tego rodzaju centra współpracują z Sojuszem, ale nie są organami NATO - czytamy w odpowiedzi NATO na pytanie korespondenta TVN24. Zostało ono zadane w związku z wydarzeniami, do jakich doszło w nocy z czwartku na piątek w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w Warszawie.