Najnowsze

Najnowsze

Kulisy spotkania liderów partyjnych. "Proponowano jakieś ponadpartyjne celebracje"

- Na wstępie tego spotkania Trybunał Konstytucyjny w ogóle nie pojawił się jako temat do dyskusji - relacjonowała w programie "Tak jest" przebieg rozmów liderów ugrupowań politycznych Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która reprezentowała Partię Razem. Jak zdradziła, zaproponowano natomiast ponadpartyjne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. - To przejaw skrajnego cynizmu władzy - oceniła.

Komisja ds. służb specjalnych: nie ma przesłanek, by podwyższać stopień zagrożenia

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych na czwartkowym posiedzeniu omówiła stan bezpieczeństwa Polski oraz stan zagrożenia terrorystycznego po zamachach w Brukseli. Jeszcze przed spotkaniem szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że zlecił zwiększenie liczby patroli w dużych skupiskach ludzi takich jak np. lotniska. Przewodniczący komisji Marek Opioła przekazał po posiedzeniu, że stan bezpieczeństwa w kraju jest zadowalający.

ABCT, czyli pancerna pięść. Co dla Polski oznacza decyzja Pentagonu

- USA przyślą swoją brygadę pancerną do Europy Wschodniej - oznajmił przebywający w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda. Komunikat zaś w tej sprawie opublikowało dowództwo sił amerykańskich w Europie. Co dokładnie to oznacza? Brygada pancerna, a dokładniej Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy, to najsilniej uzbrojona jednostka amerykańskiego wojska. Jej pancerna pięść. W samej Polsce może się pojawić około 1,5 tysiąca żołnierzy US Army z ciężkim uzbrojeniem.

Asad chce powszechnych wyborów prezydenckich

W opublikowanym w czwartek wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA Nowosti prezydent Syrii Baszar el-Asad opowiedział się za powszechnymi wyborami prezydenckimi z udziałem także tych obywateli, którzy opuścili kraj wskutek krwawego konfliktu wewnętrznego.

Kolejne kamery i ogrodzenia. Zabezpieczyli tunel przed imigrantami

Spółka zarządzająca tunelem pod kanałem La Manche ogłosiła w czwartek, że dodatkowe zabezpieczenia wprowadzone pod francuskiej stronie zapobiegły kolejnym zakłóceniom ruchu pociągów przez migrantów usiłujących tą drogą dostać się do Wielkiej Brytanii.

Chciał szpiegować dla FSB, ale go odesłali

Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji poinformowała o ujęciu ukraińskiego funkcjonariusza sił bezpieczeństwa, który zadeklarował chęć szpiegowania dla Moskwy. Rosyjskie służby postanowiły jednak odesłać go z powrotem podejrzewając, że to podwójny agent.

Blisko 1000 aut na poznańskich targach. Rusza Motor Show 2016

Ruszyły targi Motor Show 2016. Przez najbliższe cztery dni Poznań będzie motoryzacyjną stolicą Polski. Tegoroczna edycja imprezy jest rekordowa pod względem liczby wystawianych samochodów - jest ich blisko tysiąc. Organizatorzy przewidują, że targi może odwiedzić nawet 130 tys. gości. Motor Show jest czwartą co do wielkości imprezą motoryzacyjną w Europie.

"Niczego nie ustaliliśmy i strony zostały przy swoich stanowiskach"

- Na spotkaniu liderów partii przełomu nie było, nie widzę szansy na kompromis przy stanowisku prezentowanym przez Jarosława Kaczyńskiego - oświadczył szef PO Grzegorz Schetyna. W piątek Platforma Obywatelska przedstawić ma propozycję, która według niego, może doprowadzić do kompromisu ws. Trybunału Konstytucyjnego.

Rosyjski generał o kulisach szturmu na Palmirę

Wiceszef rosyjskiego sztabu generalnego Siergiej Rudskoj poinformował dziennikarzy o szczegółach operacji dotyczącej wyzwolenia Palmiry. Syryjskie wojsko, wspierane przez rosyjskie lotnictwo, przejęło kontrolę nad tym znanym z antycznych zabytków miastem 27 marca.

Siostry urszulanki przekazały bezcenny dar

Urszulanki z niemieckiego Breslau, czyli dzisiejszego Wrocławia, po wojnie przeniosły się do Bielefeld. Zabrały ze sobą m.in. naczynia liturgiczne, które teraz wróciły do stolicy Dolnego Śląska. - To wyjątkowe ponad 300-letnie obiekty. Należą do najlepszych, jakie możemy posiadać - mówi o podarunku od urszulanek Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Przepłyną 80 kilometrów, z Wadowic do Krakowa

Dwóch śmiałków z klubu morsów w Kędzierzynie- Koźlu i dystans 80 kilometrów wpław z Wadowic do Krakowa. Podjęli wyzwanie, aby upamiętnić 11 rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Najpierw popłyną Skawą, potem Wisłą. Wyruszyli w czwartek, 31 marca. Do mety przygotowanej na bulwarach wiślanych dopłyną w sobotę, 2 kwietnia.

Zbudują most na Wyspę Sobieszewską

Gdańsk ogłasza przetarg na budowę mostu na Wyspę Sobieszewską. Inwestycja może kosztować nawet 85 milionów złotych. Zapewni mieszkańcom Sobieszewa lepsze i sprawniejsze podróżowanie do centrum Gdańska. Obecna konstrukcja, mimo remontów, tylko utrudnia ruch kierowcom i stanowi dużą przeszkodę dla żeglarzy.

Sondaż: co piąty Rosjanin uważa wyrok dla Sawczenko za zbyt łagodny

Zdecydowana większość Rosjan uważa, że proces ukraińskiej nawigatorki Nadiji Sawczenko był obiektywny, sprawiedliwy i niezaangażowany. W sondażu Centrum im. Lewady taką opinię wyraziło 72 proc. badanych. Jedynie co dziesiąty respondent uznał, że proces był niesprawiedliwy i nieobiektywny.