Najnowsze

Najnowsze

Jedna noga, wiele pomysłów

Josh Sundquist ze Stanów Zjednoczonych najbardziej w Halloween lubi - przebieranki. W tym roku, na imprezę pójdzie jako świecznik z animowanego filmu "Piękna i Bestia". Sundquist i jego kostiumy co roku podbijają internet. On sam, choć jest niepełnosprawny, ma wielki dystans do siebie. W dzieciństwie, w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę. Jak sam mówi, to doświadczenie wzmocniło w nim chęć życia.

Tamto lądowanie zapamiętała cała Polska. Pięć lat temu kapitan Wrona ocalił pasażerów

1 listopada mija pięć lat od lądowania "na brzuchu" na lotnisku Chopina w Warszawie samolotu Boeing 767 należącego do PLL LOT. W maszynie nie zadziałał wtedy żaden system wysuwania podwozia: ani podstawowy - hydrauliczny, ani awaryjny - elektryczny. Lądowanie samolotu pilotowanego przez kapitana Tadeusza Wronę zakończyło się szczęśliwie - nikt nie został ranny. Na pokładzie było 220 pasażerów i 11 członków załogi. Przypominamy reportaż Pawła Łukasika z 5 listopada 2011 roku.

Ten cmentarz otwarty jest tylko raz w roku. "To nasz zaczarowany ogród"

- Proszę patrzeć pod nogi i uważać na siebie, to niebezpieczne miejsce - przewodnik tak zaczął oprowadzanie po starym cmentarzu ewangelickim w Bielsku-Białej. Nekropolię, zamkniętą zaraz po wojnie można odwiedzić tylko raz w roku. Zapomniana zachowała wygląd sprzed ponad półtora wieku. Nazywana jest "zaczarowanym ogrodem".

Pierwszy wywiad szefa MI5 w historii. Uderza w Rosję, Kreml odpowiada

Szef brytyjskiego kontrwywiadu Andrew Parker ostrzegł w wywiadzie dla dziennika "Guardian", że Rosja stanowi narastające zagrożenie dla stabilności Wielkiej Brytanii i używa szeregu narzędzi, aby próbować wpływać na sytuację wewnątrz Zjednoczonego Królestwa. W wtorek po południu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział na te słowa.

Gowin i harcerze z puszkami na Cmentarzu Rakowickim. Tradycyjnej zbiórki jednak nie ma

W tym roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie nie ma tradycyjnej kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków. To protest przeciwko obecnemu prawu, które pozwala, by każdy prowadził zbiórkę na wybrany cel. - Uważamy, że w dniu Wszystkich Świętych kwesta powinna być tylko na ratowanie zabytkowych nagrobków – przekonują organizatorzy odbywającej się od 36 lat zbiórki. Pieniądze są zbierane natomiast m.in. na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie.

To w takich miejscach może zadecydować się, kto wygra wybory

Żeby naprawdę zrozumieć Amerykę nie wystarczy posłuchać mieszkańców Nowego Jorku, Waszyngtonu, czy Los Angeles. Prawdziwa Ameryka rozciąga się pomiędzy nimi. O tym, kto wygra wybory faktycznie przesądzić mogą Nevada, New Hampshire i np. Georgia, i właśnie tam, na przykładzie niewielkiej jadłodajni w Atlancie widać, czym żyją i jak żyją zwykli mieszkańcy USA. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Rząd chce systemu prezydenckiego. "Jesteśmy gotowi"

Premier Turcji Binali Yildirim oświadczył we wtorek, że jego konserwatywno-islamska Partia Sprawiedliwości i Rozwoju zakończyła pracę nad propozycjami zmian konstytucji, które mają zmienić system władzy w Turcji z parlamentarno-gabinetowego na prezydencki.

Poznaniacy zbierają na wileńską Rossę. "Pamiętamy o naszych przodkach"

Co roku w Poznaniu we Wszystkich Świętych odbywa się zbiórka na wileńską Rossę. Cmentarz na Rossie jest jedną z czterech oficjalnych polskich nekropolii na Litwie. Ksiądz Eda Jaworski z Poznania od 2000 roku kwestuje 1 listopada z politykami, artystami i dziennikarzami na dwóch największych poznańskich cmentarzach na Junikowie i Miłostowie. W zbiórce wzięli udział m.in. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z żoną oraz jego zastępca Mariusz Wiśniewski.

Patryk po 19 latach odnalazł siostrę oddaną do adopcji. "Była blisko, a nie mogliśmy się spotkać"

- Przez całe te lata była tak blisko mnie, a nie mogliśmy się spotkać - mówi wzruszony Patryk Ławnik. który swoją siostrę zobaczył po raz pierwszy od 19 lat. Rok po jej narodzinach, matka oddała ją do domu dziecka, skąd została adoptowana. Od tamtego czasu ślad po niej zaginął, a kilkuletnie poszukiwania przez Patryka nie przynosiły rezultatu. Pomogły dopiero materiały TVN24 i Faktów TVN.

"To nie państwo jest podstawową wartością, tylko szacunek jednostki"

- Wielu księży, w tym także biskupów, miało dotąd bardzo dużo do powiedzenia na temat katastrofy smoleńskiej. Teraz biskupi powinni dokonać jasnej korekty - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 o. Paweł Gużyński. Dominikanin komentował poniedziałkowe wypowiedzi hierarchów dotyczące eskhumacji wszystkich ofiar katastrofy.

"Nie mają wyboru. Poddadzą się lub zginą"

Premier Iraku Hajder al-Abadi wezwał kontrolujących Mosul dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS), by poddali się irackim siłom, które prowadzą ofensywę na to miasto - informuje we wtorek portal BBC. "Nie mają wyboru. Poddadzą się lub zginą" - mówił premier.

Majka i Syriusz w halloweenowej sesji. Szukają domów dla siebie i innych zwierzaków

Tradycyjne halloweenowe dynie, pająki i pajęczyny, groźnie wyglądające maski, przemykające cienie i mrożąca krew w żyłach muzyka, a wśród tego wszystkiego podopieczni Fundacji Węgielek. Suczka Majka i kocur Syriusz szukają swoich domów. - Chodziło o to, by pokazać nasze zwierzaki w ciekawy sposób. Trochę z przymrużeniem oka, pozytywnie i zabawowo - mówi przedstawicielka organizacji.

Wikileaks: Clinton znała pytania z debat

Czołowa działaczka Partii Demokratycznej, Donna Brazile, występująca jako komentatorka w telewizji CNN, miała przekazywać Hillary Clinton pytania przygotowane do zadania kandydatom w czasie debat telewizyjnych w partyjnych prawyborach.

Prezydent Duda przy sarkofagu Marii i Lecha Kaczyńskich

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Prezydent Andrzej Duda rozpoczął swój dzień od odwiedzenia grobu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Towarzyszyła mu córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska oraz wojewoda małopolski Józef Pilch.

Wyjechała do Indii leczyć trędowatych. "Mamą i tatą jest doktor Helena"

Lekarka zostawiła pracę w Polsce i na początku swojej drogi zawodowej wyjechała do Indii. Do kraju, w którym lekarz na każdym kroku styka się z trądem. Ona o trędowatych nie wiedziała wtedy nic, cierpiących jednak doskonale rozumiała. Sama w wieku dziesięciu lat przestała chodzić. To była choroba Heinego Medina. Materiał "Czarno na Białym".

Media: Trump niszczył dowody w sprawach przeciwko swojej firmie

Donald Trump, który oskarża Hillary Clinton o niszczenie dowodów w sprawie jej skandalu z mailami w Departamencie Stanu, sam miał stosować podobne praktyki, kiedy bronił się jako oskarżony w pozwie sądowym przed laty przeciwko jego firmie deweloperskiej - podają media.

Nie wszyscy znają przepisy. Policja wystawiła już blisko 20 tys. mandatów

W Wszystkich Świętych zwiększony ruch na drogach i przy cmentarzach, dlatego policja przypomina, że wszyscy idący poboczem - poza terenem zabudowanym - muszą mieć odblaski. Osobę, która ma przy sobie coś odbijającego światło, widać już ze 150 metrów. Skuteczne są też latarki czy włączone telefony. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Cywile wykorzystywani są jako żywe tarcze. Ci, którzy odmawiają, giną

Irackie siły bezpieczeństwa i kurdyjscy bojownicy kontynuują ofensywę na Mosul, będący ostatnim bastionem IS w Iraku. W poniedziałek wkroczyli do dzielnicy Al-Karamy. Dżihadyści wykorzystują cywili jako żywych tarczy. Ci, którzy się nie podporządkowali zostali z miejsca zastrzeleni - podaje ONZ. Materiał "Faktów z zagranicy".