Najnowsze

Najnowsze

Misja życia

Niezwykła historia lekarki, która zostawiła pracę w Polsce i na początku swojej drogi zawodowej wyjechała do Indii. Do kraju, w którym lekarz na każdym kroku styka się z trądem. Ona o trędowatych nie wiedziała wtedy nic, cierpiących jednak doskonale rozumiała. Sama w wieku dziesięciu lat przestała chodzić. To była choroba Heinego Medina. Dużo większy niż niepełnosprawność wpływ na jej życie miała jedna opowieść. Opowieść misjonarza spotkanego na imieninach koleżanki. To wtedy, trzydzieści lat temu Helena Pyz po raz pierwszy usłyszała o Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych w Indiach. Teraz Brygida Grysiak opowie niezwykłą historię, która była pisana od tamtej pory.

Początek misji nowego przedstawiciela papieża w Polsce

Nowy przedstawiciel papieża w Polsce rozpoczyna misję w Warszawie. Na początek Salvatore Pennacchio prosi o modlitwę i wspomina świętego Jana Pawła II. Na kogo wsparcie może liczyć najbardziej i na co ma wpływ przedstawiciel Watykanu w Koście w Polsce - pyta Maria Mikołajewska.

Renzi znów krytykuje kraje, które nie chcę uchodźców

Papież Franciszek odwiedza Szwecję i zarządza zbiórkę na rzecz syryjskich uchodźców. Premier Włoch też mówi o pieniądzach i uchodźcach. Matteo Renzi grozi obcięciem   unijnych dopłat dla krajów, które nie chcą przyjmować imigrantów.  

Szokujący raport WWF

Naukowcy alarmują. Za cztery lata z Ziemi zniknie dwie trzecie dzikich zwierząt jakie żyły pół wieku temu. Gatunki umierają z taką prędkością jak kiedyś dinozaury. Ale teraz winny jest przede wszystkim człowiek.

Spór wokół ekshumacji

Przeżyli piekło i niech chcą do tego wracać. Dlatego błagają, aby powstrzymać prokuraturę, która chce otwierać trumny ich bliskich. Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej słyszy przychylny głos Rzecznika Praw Obywatelskich i kilku kościelnych hierarchów, ale to wciąż wydaje się być za mało. Michał Tracz postanowił sprawdzić, co dokładnie mówi w tej sprawie prawo.

Policja apeluje: noście odblaski

Dziś 1 listopada. Większy ruch na drogach i przy cmentarzach. Policja przypomina, że wszyscy idący poboczem - poza terenem zabudowanym - muszą mieć odblaski. A Łukasz Wieczorek udowadnia, że stosowanie się do tych przepisów po prostu może nam uratować życie.

Szamanka "rządziła" krajem

Podejrzana sekta, wpływowa przyjaciółka i 70 milionów dolarów za doradztwo polityczne. Masowe protesty w Korei Południowej po tym, jak okazało się, że prezydent kraju podejmowała ważne polityczne decyzje pod wpływem - lobbystów i szamanki.  

O krok od tragedii. 3-latek jechał na rowerku środkiem ruchliwej jezdni

W czasie porannych godzin szczytu w chińskim mieście Lishui, w prowincji Zhejiang, na ruchliwej drodze znalazło się małe dziecko. Niespełna trzyletni chłopiec wjechał na jezdnię na swoim rowerku - w ostatnim momencie zauważył go i uratował przejeżdżający na motorze policjant. Kiedy malec był już bezpieczny z dala od samochodów, rozpoczęły się poszukiwania jego opiekunów. Przestraszoną matkę chłopca odnaleziono po kilku minutach. Oddano jej dziecko a policjanta nagrodzono.

"Kaczyński chce się zemścić i zamyka oczy na cierpienie"

- Moim zdaniem sytuacja jest beznadziejna, bo to jest decyzja najwyższego autorytetu, czyli Jarosława Kaczyńskiego - mówił prof. Tomasz Nałęcz w programie "Tak jest" o ekshumacjach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. - Moim zdaniem to jest człowiek za wszelką cenę chcący zemścić się politycznie i zamyka oczy na to wielkie cierpienie - dodał.

Halloween po polsku

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, wielu Polaków przebiera się i bawi na imprezach w ramach Halloween - choć polski Kościół przybyłą z Zachodu tradycję mocno krytykuje. "W Polsce ten zwyczaj się wypala, młode pokolenie ma duże poczucie własnej tożsamości" mówił polityk Prawicy Rzeczypospolitej Marian Piłka. Halloween broniła scenarzystka Marta Konarzewska, podkreślając, że od czasów pogańskich był to sposób na oswojenie śmierci.

Gdy tracisz pamięć i nie chcesz jej odzyskać. O tym opowie reżyserka "Córek Dancingu"

Agnieszka Smoczyńska, reżyserka "Córek Dancingu" - wielkiego hitu minionego roku, wielokrotnie nagradzanego także poza Polską - rozpoczyna wkrótce zdjęcia do nowego filmu. - Będzie to kameralna, prosta opowieść o kobiecie, która straciła pamięć i nie chce jej odzyskać - mówi Smoczyńska. Autorką scenariusza do filmu i zarazem odtwórczynią głównej roli jest Gabriela Muskała.

Kilkuset migrantów usiłowało sforsować granicę

Prawie pół tysiąca afrykańskich migrantów usiłowało w poniedziałek sforsować granicę hiszpańsko-marokańską, aby dostać się do Ceuty, enklawy Hiszpanii w Afryce Północnej. Próba przeskoczenia ogrodzenia granicznego udała się ponad 200 osobom.

Zwłoki matki i dwóch córek znalezione w zamrażarce

Duńska policja odnalazła w niedzielę wieczorem zwłoki zamordowanej 27-letniej Syryjki i jej dwóch córek. Ciała włożono do zamrażarki w domu ofiar. - Traktujemy sprawę jako wstrząsającą tragedię rodzinną - powiedział kierujący dochodzeniem Bent Thuesen.

2,5 roku bez głowy państwa. W końcu wybrali

Po blisko 2,5 roku wakatu libański parlament wybrał prezydenta kraju. Został nim cieszący się poparciem szyickiego Hezbollahu były dowódca armii Michel Aoun - w ramach umowy politycznej przewidującej, że premierem zostanie lider sunnitów Saad al-Hariri.

Prokuratura nie odpuszcza byłym szefom kontrwywiadu

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) generał Piotr P. usłyszał dwa zarzuty karne, w dwóch różnych śledztwach - dowiedział się portal tvn24.pl. Wcześniej zarzuty usłyszał jego poprzednik na tym stanowisku, generał Janusz Nosek.

Wspomnień czar

Donald Tusk nawet po wyjeździe do Brukseli nie uwolnił się od problemu który towarzyszył mu przez cały czas bycia premierem - mikrofon jak nie działał, tak nie działa.