Najnowsze

Najnowsze

Papież: porozmawiam z Trumpem i wtedy go ocenię

Papież Franciszek powiedział w sobotę dziennikarzom, że oceni prezydenta USA Donalda Trumpa po spotkaniu z nim 24 maja. Podczas konferencji prasowej w drodze do Rzymu z Fatimy papież wyraził wątpliwości co do części tak zwanych objawień z Medjugorje.

"To była jego misja życiowa". Przejmujący reportaż o profesorze Osiatyńskim

- Jestem najlepiej znanym z imienia i nazwiska anonimowym alkoholikiem w Polsce - mówił o sobie profesor Wiktor Osiatyński. Bo choć był osobą niezwykle wykształconą, laureatem wielu nagród i najwyższych odznaczeń, to najwięcej o nim mówi to, że był alkoholikiem. Przez lata walczył z nałogiem i ostatecznie pojedynek wygrał, następnie pomagając tym, którzy próbują iść tą samą drogą. Materiał z programu "Czarno na białym" w TVN24.

Portugalia wygrała konkurs Eurowizji. Polska w ogonie

Zwycięzcą 62. finału konkursu Eurowizji, który zakończył się w nocy z soboty na niedzielę w Kijowie, został Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois". Reprezentantka Polski Kasia Moś, która zaśpiewała piosenkę "Flashlight", zdobyła 64 punkty i zajęła 22 miejsce.

Katastrofa kolejowa w Grecji. Są ofiary

Co najmniej dwie osoby poniosły śmierć a siedem zostało rannych w rezultacie wykolejenia się w sobotę wieczorem pociągu w północnej Grecji - poinformował grecki przewoźnik kolejowy, firma Trainose.

Morze przestaje dzielić. Ocieplenie relacji Filipin z Chinami

Ambasador Filipin w Chinach Jose Santiago Santa Romana poinformował w weekend, że oba kraje zamierzają rozpocząć konsultacje w sprawie Morza Południowochińskiego. Rozmowy mają toczyć się w Chinach. Pekin jak na razie nie potwierdza informacji strony filipińskiej.

Aresztowania w sprawie dzikiej reprywatyzacji

Pięć osób, podejrzanych w śledztwie dotyczącym tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, aresztował w sobotę na trzy miesiące wrocławski sąd. Wobec jednej z osób zatrzymanych w tej sprawie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o zastosowanie aresztu.

Misja życia

Był niezwykle ciekawy świata i miał wiele o nim do powiedzenia. Pisarz, prawnik, wykładowca, publicysta, współtwórca konstytucji, działacz na rzecz praw człowieka, laureat wielu nagród i najwyższych państwowych odznaczeń, ale sam uważał, że najwięcej o nim mówi to, że był alkoholikiem. Wczoraj na Powązkach pochowano Wiktora Osiatyńskiego. U nas w programie jeden z jego ostatnich telewizyjnych wywiadów - głos człowieka, którego warto posłuchać. Bohater reportażu Brygidy Grysiak napisał książkę określaną mianem Biblii, dla ludzi, którzy wpadli w pułapkę nałogu. Napisał ją o sobie. Sam nie pił przez ostatnich ponad 30 lat i wiele z tych ostatnich poświęcił właśnie na pomaganie tym, którzy próbują iść tą samą drogą.

Kołodko: trzeba przystąpić do negocjacji ze strefą euro

Jeśli rząd PiS-u chciałby, żeby Polska nie dała się spychać na jakieś peryferie procesu integracji europejskiej, to teraz należy przystąpić do negocjacji, na jakich warunkach, przy jakim kursie mielibyśmy wejść do obszaru euro - powiedział w "Faktach po Faktach" były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko. - Niektóre państwa w obszarze euro mają kłopoty nie dlatego, że są w euro, tylko dlatego, że prowadzono tam złą politykę gospodarczą - wyjaśniał. W drugiej części programu gośćmi byli socjolog, profesor Paweł Śpiewak i Ryszard Kalisz, był szef MSWiA i były szef Kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego.

"Zapowiedzieć nadchodzący koniec świata". Ali Agca w rozmowie z TVN24

36 lat po zamachu na papieża Jana Pawła II, turecki napastnik Ali Agca nie przekonuje już do kolejnych, sprzecznych wersji o ewentualnych mocodawcach. Nawiązując do setnej rocznicy objawień fatimskich twierdzi, że właściwie był narzędziem w rękach Boga. Z zamachowcem spotkał się dziennikarz TVN24 Jacek Tacik. Materiał "Superwizjera" TVN.

17 mumii w grobowcu liczącym co najmniej 1700 lat

17 mumii odkryli archeolodzy w liczącym co najmniej 1700 lat podziemnym grobowcu w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie - poinformowało w sobotę egipskie ministerstwo do spraw zabytków starożytności. W grobowcu znaleziono też sarkofagi wykonane z kamienia i gliny, a także starożytne inskrypcje oraz groby zwierząt.

Autokar spadł ze zbocza. Co najmniej 24 zabitych

Co najmniej 24 osoby zginęły w sobotę w południowo-zachodniej Turcji, kiedy na górskiej drodze autokar przewrócił się na zakręcie i spadł 15 metrów ze stromego zbocza - poinformowały tureckie władze.

Kołodko: trzeba przystąpić do negocjacji ze strefą euro

Jeśli rząd PiS-u chciałby, żeby Polska nie dała się spychać na jakieś peryferie procesu integracji europejskiej, to teraz należy przystąpić do negocjacji, na jakich warunkach, przy jakim kursie mielibyśmy wejść do obszaru euro - powiedział w "Faktach po Faktach" były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko. - Niektóre państwa w obszarze euro mają kłopoty nie dlatego, że są w euro, tylko dlatego, że prowadzono tam złą politykę gospodarczą - wyjaśniał.

Powstrzymał światowy cyberatak. 22-letni "przypadkowy bohater"

Zmasowany, ogólnoświatowy atak złośliwego oprogramowania typu ransomware, którego ofiarą padły komputery z systemem operacyjnym Windows w około 100 krajach, w sobotę został praktycznie powstrzymany. Dokonał tego, nieomal przypadkiem, 22-informatyk, który zastrzegł jednak, że sukces może być tymczasowy.

Gimnazjalistki pobiły koleżankę na oczach całej szkoły

Dwie gimnazjalistki, które uczestniczyły w brutalnej napaści na koleżankę przed szkołą na gdańskim Chełmie, zostały zatrzymane w Policyjnej Izbie Dziecka. Napastniczki biły i kopały 14-letnią dziewczynę. Choć obserwowało to kilkadziesiąt osób, nikt jej nie pomógł.

Papież kanonizował dwójkę pastuszków

Po południu zakończyły się uroczyste obchody setnej rocznicy objawień maryjnych w Fatimie. Głównymi punktem obchodów była kanonizacja Franciszka i Hiacynty Marto. W uroczystościach wzięła udział rekordowa liczba duchownych.

Premier: Polacy zapisali się w historii Chin pięknymi zgłoskami

Polacy zapisali się w historii Chin pięknymi zgłoskami, zapisują się nadal. Trzeba wrócić pamięcią do tych, którzy budowali miasto Harbin - mówiła w sobotę w Pekinie na spotkaniu z chińską Polonią premier Beata Szydło. Spotkanie miało miejsce dzień przed rozpoczęciem się w Pekinie międzynarodowego Forum Pasa i Szlaku.