Najnowsze

Najnowsze

"Powiew Korei Północnej" w mediach i "źródło informacji" Obamy. #PisząoPolsce

Dwa dni po zakończonym w Warszawie szczycie NATO zachodnie media wciąż wracają do przemówienia prezydenta Baracka Obamy, w którym wyraził zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Wielkonakładowy niemiecki tabloid "Bild" pisze wręcz o "praktykach kojarzących się z reżimem Kim Dzong Una", które zastosowała telewizja publiczna, chcąc ukryć krytykę Obamy pod adresem polskich władz. "Financial Times" pisze z kolei o kimś, kto prawdopodobnie wpłynął na ostateczny kształt przemówienia amerykańskiego prezydenta.

Stracili w pożarze dwójkę małych dzieci i dom

Rajcza w żałobie. - Pierwszy raz brałem udział w pogrzebie, na którym nikt nie śpiewał. Dużo ludzi i wszyscy płakali - opowiada wójt tej górskiej wsi. Pochowano dwójkę małych dzieci, które zginęły w pożarze domu. Teraz potrzebne jest wsparcie dla ich 4-letniego brata i rodziców. Ruszyła zbiórka.

Będzie "profesjonalna odpowiedź" Rosji na szczyt NATO. Środa może być decydująca

"Mieszanka kłamstwa i demagogii", "Rada Bezpieczeństwa Rosji szykuje profesjonalną odpowiedź", "Anatomia żałosnego spektaklu", "wzajemne testowanie wytrzymałości" - tak rosyjscy eksperci ocenili spotkanie w Warszawie. W komentarzach prasa rosyjska podkreśla "brak zaufania między Rosją a NATO" i "słabość mechanizmów ich komunikacji". Ważne dla dalszego rozwoju sytuacji będzie posiedzenie Rady NATO-Rosja 13 lipca.

"Polska odpada od sojuszników". Prasa w USA o słowach Obamy

"Obama potrząsnął polską demokracją", "Niezwykła publiczna reprymenda udzielona sojusznikowi USA", "Polska dołączyła do listy wyzwań". Tak amerykańskie media skomentowały słowa prezydenta Baracka Obamy o zaniepokojeniu sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Miliony z MSZ dla Rydzyka i organizacji związanych z prawicą

Sześć milionów złotych z budżetu Ministerstwa Spraw Zagranicznych trafi do organizacji, z których część jest powiązanych z prawicą. W konkursie na prowadzenie Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej wygrały między innymi, uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka, organizacja publicysty „Gazety Polskiej” i fundacja prowadzona przez asystenta europosła PiS.

Loża prasowa 10.07.2016

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Mariusz Janicki („Polityka”), Paweł Lisicki („Do Rzeczy”), Andrzej Stankiewicz („Rzeczpospolita”) i Paweł Wroński („Gazeta Wyborcza”). Na początku dziennikarze skomentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podsumował dziś szczyt NATO i powiedział, że jest to nowy etap funkcjonowania Sojuszu, a nawet jego reanimacja. Dziennikarze rozmawiali także o ustaleniach, które dokonały się podczas szczytu (m.in rozmieszczenie żołnierzy) oraz o słowach Baracka Obamy, który zapewniał, że Stany Zjednoczone nie zostawią Europy w potrzebie. Publicyści skomentowali także słowa amerykańskiego prezydenta, który wyraził swoje zaniepokojenie związane z pewnymi działaniami i impasem wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Kolejnym tematem była wystawa poświęcona wejściu Polski do NATO, a na której zabrakło kluczowych nazwisk m.in. Bronisław Geremka, Aleksandra Kwaśniewskiego czy Zbigniewa Brzezińskiego. Na koniec goście rozmawiali o powołanej przez Prawo i Sprawiedliwość komisji śledczej, która ma zbadać sprawę Amber Gold. Jej przewodnicząca, Małgorzata Wasserman już zapowiedziała, że chce wezwać Donalda Tuska by złożył wyjaśnienia.

Zepchnęli radiowóz do rzeki. Ponad 20 zabitych w trzy dni

23 osoby zginęły w trwających od trzech dni starciach w należącej do Indii części Kaszmiru, wywołanych śmiercią popularnego dowódcy separatystów. W niedzielę tłum wepchnął do rzeki radiowóz, zabijając siedzącego wewnątrz policjanta - podaje w poniedziałek BBC.

Przegrał dwa finały w miesiąc. "To wkur***jące"

Antoine Griezmann to jeden z najbardziej pechowych piłkarzy, którzy w niedzielny wieczór biegali po murawie Stade de France. Napastnik Francji w nieco ponad miesiąc przegrał swój drugi finał. Najpierw z klubem, teraz z reprezentacją. - To frustrujące - przyznał.

Ostatnia prosta przed ŚDM. Budują ołtarz, liczą pielgrzymów

Trwają ostatnie prace przy budowie ołtarza na krakowskich Błoniach. To właśnie tam odbędzie się jedna z uroczystości z udziałem papieża Franciszka. Wciąż nie wiadomo, ilu pielgrzymów przyjedzie do Krakowa. Organizatorzy mówią o 1,5 mln osób, tymczasem do tej pory udało się ich zarejestrować 360 tysięcy.

Cuda z bursztynu na wyciągnięcie ręki

"Bursztynowy Skarbiec", który ma znacznie przerastać skalą, rozmachem i wielkością zużytego surowca legendarną "Bursztynową Komnatę", a także unikatowe na skalę światową kolekcje bursztynowych brył, mebli, obrazów i rzeźb - to wszystko można zobaczyć na wystawie dzieł Lucjana Myrty z okazji jego 70. urodzin.

Inwazja owadów na Stade de France. Wiadomo, skąd się wzięły

Stade de France zalane ćmami. W czasie finału Euro 2016 zespoły Portugalii i Francji musiały mierzyć się nie tylko ze sobą, ale też z uciążliwymi owadami. Na zdjęciach sprzed meczu widać, jak przedstawiciele sztabów drużyn muszą je strzepywać z ubrań. Owady były wszędzie: siadały na marynarkach, barierkach, siatce w bramce. Ekipy porządkowe próbowały usunąć owady na mecz, ale niewiele to dało. Skąd tyle ciem na podparyskim Stade de France? Powód jest prozaiczny: obsługa nie wyłączyła na nim światła w nocy poprzedzającej mecz, co ćmy potraktowały jak zaproszenie.

Zapłakani Francuzi. "Symbol naszej bezsilności"

Po finale mistrzostw świata w 1998 roku, gdy Les Bleus pokonali na Stade de France Brazylię, francuskie media pękały z dumy. Sportowy dziennik "L'Equipe" sprzedał się wtedy w rekordowym nakładzie ponad 1,6 mln egzemplarzy. 18 lat później rekordu z pewnością nie będzie. Trójkolorowi na tym samym obiekcie przegrali najważniejszy mecz Euro z Portugalią 0:1. Gazety piszą o "wielkim niedosycie".

"Narzędzie inwazji USA". Pjongjang zapowiada "fizyczną odpowiedź"

Korea Północna zagroziła w poniedziałek USA i Korei Południowej "fizyczną odpowiedzią" na kroki mające na celu rozmieszenie na Półwyspie Koreańskim zaawansowanego amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej THAAD. Jego rozmieszczeniu zdecydowanie przeciwne są również Chiny.

Waszczykowski o słowach Obamy: to nie była krytyka rządu

- Obama uznał, że Polska w dalszym ciągu jest ostoją demokracji. Nie było tam krytyki pod kątem polskiego rządu - powiedział w "Jeden na jeden" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, pytany o piątkowe słowa amerykańskie prezydenta dotyczące sporu o polski Trybunał Konstytucyjny.

Waszczykowski o słowach Obamy: to nie była krytyka rządu

- Obama uznał, że Polska w dalszym ciągu jest ostoją demokracji. Nie było tam krytyki pod kątem polskiego rządu - powiedział w "Jeden na jeden" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, pytany o piątkowe słowa amerykańskiego prezydenta dotyczące sporu o polski Trybunał Konstytucyjny.