Najnowsze

Najnowsze

Koniec sojuszu?

Na próbę została wystawiona przyjaźń polsko-węgierska. Cios zadał sam Viktor Orban, który poparł kandydaturę Donalda Tuska. Jarosław Kaczyński ten ruch próbuje tłumaczyć.

Premier: bez zmian w MSZ

PiS nie mówi o porażce, a o zwycięstwie, a minister Waszczykowski, któremu misja dyplomatyczna nie powiodła się, nadal będzie ministrem.

Echa brukselskiego szczytu

Ocena działań polskiego rządu w Brukseli jest jednoznacznie miażdżąca. Pytanie co dalej istotne, bo niebawem Polska premier będzie musiała zawalczyć o polski interes - a to zadanie patrząc na liczbę sojuszników może być trudniejsze.

Przełom w kościele?

To może być przełom w Kościele Katolickim. Papież Franciszek zastanawia się nad umożliwieniem pełnienia posługi kapłańskiej żonatym mężczyznom. Czy to droga do zniesienia celibatu?

Prezydent: pewna kultura dyplomatyczna obowiązuje

Premier Beata Szydło zachowała się w jedyny sposób, w jaki mogła - ocenił w piątek prezydent Andrzej Duda, komentując zachowanie szefowej rządu w sprawie wyboru na przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

"Będzie klęska tych, którzy są łotrami"

Będzie wolna Polska, będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami - powiedział Jarosław Kaczyński podczas swojego przemówienia z okazji miesięcznicy smoleńskiej. - Ta furia, ta nienawiść, ta "Oda do radości" grana w imię nienawiści nic tutaj nie zmieni - dodał.

Rosyjski think tank: przegrała zarówno Polska, jak i UE

Konflikt między rządem Polski a Unią Europejską wokół ponownego wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej przyniósł przegraną obu stron. Rozdźwięk między Europą Wschodnią a Zachodnią będzie się pogłębiał - ocenia moskiewski ośrodek Carnegie.

Berlin ma prawo zakazać tureckim politykom wystąpień wyborczych

Rząd niemiecki ma prawo zakazać tureckim politykom prowadzenia kampanii wyborczej na terenie Niemiec - orzekł Trybunał Konstytucyjny tego kraju. Władze w Berlinie nie zamierzają jednak stosować restrykcji. Do połowy kwietnia wiece zapowiedziało trzydziestu tureckich polityków.

Miller: współczuję pani Szydło, ale też współczuję sobie

- Jeżeli sukcesem jest samotność, izolacja, to przecież samotność dla każdego człowieka jest czymś trudnym, nieprzyjemnym, a teraz wyobraźmy sobie co to znaczy samotność w skali rządu czy kraju - mówił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. - Współczuję pani Szydło, ale też współczuję pani, sobie, dlatego że nasza pozycja, i tak niezbyt wysoka, została dramatycznie obniżona - dodał.

Miller: Współczuję pani Szydło, ale też współczuję sobie

- Jeżeli sukcesem jest samotność, izolacja, to przecież samotność dla każdego człowieka jest czymś trudnym, nieprzyjemnym, a teraz wyobraźmy sobie co to znaczy samotność w skali rządu czy kraju - mówił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. - Współczuję pani Szydło, ale też współczuję pani, sobie, dlatego że nasza pozycja, i tak niezbyt wysoka, została dramatycznie obniżona - dodał. Gośćmi w drugiej części programu byli Dominik Tarczyński (PiS) i Rafał Trzaskowski (PO). Tematem ich rozmowy był wybór Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Sukces" Beaty Szydło

Politycy PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim powitali kwiatami premier Beatę Szydło na Lotnisku Chopina. Prezes partii podkreślał, że szefowa rządu odniosła w Brukseli "zwycięstwo" podczas głosowania na przewodniczącego Rady Europejskiej. "Wszyscy mówili, że ten basen, do którego chce wskoczyć PiS, nie ma wody, ale oni mimo to skoczyli i teraz liżą się z poważnych połamań" mówił były europoseł PO Paweł Zalewski. O ocenę działań polskiej delegacji w Brukseli spierała się z nim Elżbieta Jakubiak.

Prezydent gratuluje, Tusk dziękuje

"Gratuluję uzyskania poparcia większości krajów Unii Europejskiej na rzecz przedłużenia kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej" - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej skierowanej do Donalda Tuska. "Silna Polska w zjednoczonej Europie zawsze była moim celem. Liczę na dobrą współpracę" - odpowiedział Tusk.

Rosyjski aktywista zatrzymany przez policję

Moskiewska policja zwolniła opozycjonistę Ildara Dadina po ustaleniu jego tożsamości na komisariacie. Aktywista został zatrzymany w piątek rano podczas jednoosobowej pikiety. Dadin, który niedawno wyszedł na wolność z kolonii karnej, żądał dymisji szefa Federalnej Służby Więziennej w Karelii na północy Rosji.