Najnowsze

Najnowsze

Udany test "konia roboczego". Chiny prężą kosmiczne muskuły

W weekend w południowych Chinach odbył się udany start rakiety kosmicznej Długi Marsz 7, nowego "konia roboczego" całego chińskiego programu podboju kosmosu. Jednocześnie przetestowano nowy kosmodrom oraz kapsułę załogową, a władze do tego stopnia były pewne sukcesu, że po raz pierwszy start można było swobodnie obserwować.

Boisko też odpoczywa. Trening Polaków przeniesiony

Treningi na Stade Velodrome w Marsylii znów przeniesione. Polscy piłkarze, którzy w środę udadzą się do tego miasta na ćwierćfinał Euro z Portugalią, będą zmuszeni odbyć zajęcia gdzie indziej. Powodem jest obawa o stan murawy na drugim największym obiekcie we Francji.

Nie będzie "wybierania rodzynek". Merkel o warunkach Brexitu

Wielka Brytania nie może liczyć na to, że po opuszczeniu Unii Europejskiej korzystać będzie ze specjalnych warunków w stosunkach z nią - oświadczyła kanclerz Angela Merkel, przedstawiając we wtorek w Bundestagu stanowisko rządu Niemiec w sprawie Brexitu.

"Każdy strzał, który słyszymy, jest łamaniem porozumień"

W ciągu ostatniej doby rebelianci ostrzelali pozycje ukraińskie 71 razy, po dłuższej przerwie wyciągnęli systemy artyleryjskie – informuje sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie. Szef specjalnej misji OBWE w Donbasie Alexander Hug powiedział, że w ciągu tygodnia obserwatorzy odnotowują ok. 8 tys. przypadków naruszeń rozejmu w strefie konfliktu.

Obowiązki byłej szefowej CBŚP przejął jej zastępca

Mł. insp. Kamil Bracha jest od wtorku p.o. komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji - poinformował komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. W poniedziałek poinformowano, że rezygnację złożyła dotychczasowa szefowa CBŚP insp. Renata Skawińska.

Debata o Polsce pod znakiem zapytania. Brexit większym zmartwieniem

Na przyszłą sesję Parlamentu Europejskiego jest zaplanowana kolejna debata nad zagrożeniami dla demokracji w Polsce, jednak wobec Brexitu sprawa schodzi na drugi plan. Pojawiły się głosy, że trzeba ją odłożyć na później, a teraz skoncentrować się na przyszłości UE po decyzji Brytyjczyków.

W łazience znalazła... małpiatkę

Mieszkanka Łodzi weszła wieczorem do łazienki, zapaliła światło i zobaczyła małe zwierzątko schowane za ozdobnym drzewkiem. Okazało się, że to małpiatka z rodziny lorisów - w naturze występuje głównie w Azji i Afryce.

Biedne struny głosowe. Islandzki komentator znów "odleciał"

Islandia dorobiła się wielkiej reprezentacji, ma też wybitnego komentatora. Mało kto potrafi przekazać emocje jak on. Gudmundur Benediktson dał się poznać ze swojej najlepszej strony już parokrotnie podczas trwającego Euro. W poniedziałek znów eksplodował i to kilka razy. Trzeba posłuchać.

"Poszło w deskę i mi prysnęło, schodzę". Kadra sobie postrzelała

- Wszyscy na paintball, a Karolek na konie - zażartował z Karola Linettego Krzysztof Mączyński. Ostatecznie obaj pomocnicy reprezentacji Polski wzięli udział w rozgrywce - pierwszy w drużynie niebieskich, drugi w zespole czerwonych. Najszybciej z zabawy wyeliminowano jednak Bartosza Kapustkę, a wszystko uwieczniły kamery Łączy nas piłka.

Polska opłakuje Brexit w rytm smutnego bluesa. Tak #PisząoPolsce

Być może nadchodzi nowa era dla polskiej dyplomacji i Polski w ogóle. Po wyjściu z Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii, Warszawa stanie się bardzo osamotniona. Na kontynencie prawie nie ma sojuszników, jej rola będzie malała – pisze Politico, komentujące Brexit z polskiej perspektywy. Inne zachodnie media również oceniają ruchy Warszawy po decyzji Brytyjczyków o odejściu ze Wspólnoty.

Coraz więcej Brytyjczyków chce być Szwedami

Szwedzkie władze odnotowały w ubiegłym tygodniu rekordowy, 500-procentowy wzrost liczby aplikacji o obywatelstwo złożonych przez Brytyjczyków. Wzrost ten nastąpił tuż po referendum w Wielkiej Brytanii, w którym obywatele opowiedzieli się za wystąpieniem z Unii Europejskiej.

"Politycy głównego nurtu pokonali populistów"

"W co najmniej jednej z europejskich stolic politycy głównego nurtu pokonali populistów" - pisze we wtorek "Financial Times", analizując sytuację w Hiszpanii po niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych, które wygrała konserwatywna Partia Ludowa.

Nadzwyczajna obserwacja. Latają dwie "smoczyce” dziennie

- Amerykańskie lotnictwo zwiększyło skalę inwigilacji Korei Północnej po niedawnych udanych testach rakiety balistycznej Musudan - twierdzi południowokoreańska agencja Yonhap. Samoloty zwiadowcze U-2 mają wykonywać nie jeden, ale dwa loty dziennie wzdłuż granic dyktatury, zaglądając za nie przy pomocy radarów.