Najnowsze

Najnowsze

"Niepewność bez precedensu". Ogrom wyborców wciąż się waha

Na miesiąc przed pierwszą turą wyborów prezydenckich we Francji aż 43 procent wyborców nadal zastanawia się, na kogo zagłosować - wynika z opublikowanego w piątek sondażu, którego autorzy mówią o "niepewności bez precedensu w historii francuskich wyborów".

Zakończyli budowę tuneli. Reżim niemal gotowy do testu nuklearnego

Korea Północna jest w ostatnim stadium przygotowań do kolejnego testu nuklearnego, który może nastąpić w ciągu najbliższych dni – poinformowała w czwartek amerykańska telewizja Fox News, powołując się na źródła w administracji USA. Test może nastąpić nawet pod koniec tego miesiąca.

Do końca próbował ratować policjanta. To zdjęcie stało się symbolem

Każda historia ma swojego bohatera. Po ataku pod brytyjskim parlamentem takim bohaterem stał się deputowany Tobias Ellwood, równocześnie wiceminister spraw zagranicznych, który próbował ratować umierającego policjanta. To on i zabity policjant zostali symbolami tego tragicznego dnia w historii Londynu. Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.

Długa lista chętnych na budowę muru

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformował w czwartek, że otrzymał oferty od ponad 600 firm w sprawie budowy muru na południowej granicy USA z Meksykiem. Termin składania ofert upływa 29 marca. Władze San Francisco są przeciwne projektowi.

"Nie boimy się". Tłumy na Trafalgar Square

Kilkaset osób zebrało się w czwartek wieczorem na nocnym czuwaniu na Trafalgar Square w centrum Londynu, by złożyć hołd ofiarom środowego zamachu w pobliżu brytyjskiego parlamentu, podczas którego zamachowiec zabił trzy osoby i ranił około 40.

Powstanie tak zwana sieć szpitali

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację wprowadzającą tzw. sieć szpitali. - Ta ustawa stabilizuje sytuację szpitali, a przez to zabezpiecza interesy pacjentów - przekonywał przed głosowaniem minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Centrum dowodzenia na Nowogrodzkiej. Kto i jak często je odwiedza?

Siedziba PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie to budynek mocno chroniony i sprawdzany, bo przyjeżdżają do niego politycy od premier po ministrów, a narady odbywają się regularnie. W tych wizytach politycy PiS nie widzą nic nadzwyczajnego, ale opozycja ma wątpliwości. Materiał magazynu "Polska i świat".

Muzeum II wojny światowej w Gdańsku otwarte

Bez ministra kultury, ale za to z kombatantami. Pomimo sporu z władzami i ministrem Glińskim, dyrektor postawił na swoim i otworzył Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, o którym od wielu miesięcy było bardzo głośno.

Najlepszy przyjaciel człowieka

Ta historia to najlepszy dowód na wierność i miłość. Pies uratował człowieka. Dziewięćdziesięcioletni mężczyzna poszedł na spacer z psem do lasu i zgubił się. Sprawy w swoje łapy wziął pies, który opuścił swojego pana, ale tylko po to, by sprowadzić pomoc.

Rybnik na wojnie ze smogiem

Taniej autobusem, drożej samochodem. Duszący się w smogu Rybnik wpadł na pomysł jak zniechęcić do jazdy autem po mieście. Obniżył ceny na komunikację, podwyższył za parkowanie. Efekt już ponoć widać. Śladem śląskiego miasta idą albo zaraz pójdą inne aglomeracje.

Uwaga na groźną bakterię

Istnieje bakteria o szerokim spektrum działania, którą sami uodporniliśmy na antybiotyki. W Białymstoku odnotowano wiele zachorowań, w Warszawie jest jeszcze gorzej. Co nas atakuje i dlaczego tak trudno się jej pozbyć?

Minister Szyszko zostaje w rządzie

Platforma chciała dymisji ministra Szyszki. Ich wniosek skazany był na porażkę - ale nie o wynik tu chodziło, ile o siłę argumentu. Z sejmowej mównicy głośno krzyczano, że ścięto dwa miliony drzew. Wynik imponujący jak na krótki czas urzędowania, ale w Sejmie i przed Sejmem byli i tacy, którzy ministra bronili i bronić będą.

Polak wśród rannych w ataku w Londynie

Po ataku w Londynie politycy, mieszkańcy i turyści czczą pamięć ofiar. Służby ujawniają dane napastnika. To mężczyzna znany policji. Wszystko wskazuje na to, że działał sam, miał inspirować się międzynarodowym terroryzmem. Zabił trzy osoby, wiele ranił. Wśród poszkodowanych jest też i Polak.

Cztery punkty różnicy. PO goni PiS

Najnowszy sondaż poparcia dla partii, a w nim niewielka przewaga PiS nad Platformą. To pierwszy tak wysoki wynik partii Grzegorza Schetyny od czasu rządów PiS. Sondaż przeprowadził Ipsos.

Kaczyński spotkał się z May

Do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May miało dojść w środę, ale doszło do niego w czwartek. Jarosław Kaczyński z rozmowy jest zadowolony, ale opozycja już nie. W Polsce awantura, kto powinien reprezentować nasze interesy, szczególnie w tak ważnym momencie, kiedy Wielka Brytania wychodzi z UE.

Polityczne centrum dowodzenia

Polityczne centrum dowodzenia. Budynek mocno chroniony i sprawdzany - bo przyjeżdżają do niego sami najwyżsi władzą - od premier po ministrów, a narady odbywają się regularnie. To nie kancelaria premiera, ani pałac prezydencki, a słynna Nowogrodzka czyli siedziba PiS-u. Kto i jak często go odwiedza i co tam załatwia?

Szydło twardo o czterech postulatach. Wyważa otwarte drzwi?

Premier Beata Szydło stwierdziła w czwartek, że może nie przyjąć Deklaracji Rzymskiej, jeśli w dokumencie nie znajdą się ważne dla rządu w Warszawie zapisy. Wymieniła w tym kontekście cztery postulaty. Ze wstępnego projektu, do którego dotarł korespondent TVN24 w Brukseli Maciej Sokołowski, wynika, że bardzo zbliżone zapisy znajdują się w tekście.

Szydło: Wspólnota utknęła na mieliźnie

Europa musi być dziś jedna, niepodzielna i musi być silna siłą wszystkich suwerennych państw narodowych, które ją współtworzą. Musimy zrobić wszystko, by nie było następnych "exitów" - podkreśliła w czwartek w telewizyjnym wystąpieniu premier Beata Szydło.

Ostra wymiana zdań między prezydentami

Bułgaria nie udziela, ale też nie przyjmuje lekcji demokracji, zwłaszcza od państw, które nie przestrzegają nadrzędności prawa - oświadczył prezydent Rumen Radew. W ten sposób odpowiedział na krytykę przywódcy Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Trybunał (nie)Konstytucyjny

Polityk i minister, który ma teraz też bezpośredni wpływ na pracę Trybunału Konstytucyjnego, co pokazała ostatnia rozprawa dotycząca ustawy o zgromadzeniach. Na wniosek Zbigniewa Ziobry wykluczono z orzekania trzech sędziów powołanych przez poprzedni Sejm. Orzekali więc w większości sędziowie wybrani przez PiS. O wyroku i kulisach rozprawy, która może być symbolem tego, do czego rządzącym było potrzebne przejęcie kontroli nad Trybunałem Konstytucyjnym - Witold Tabaka.

Generał Bronowicz: nie chciałem tego przeżywać w mundurze, dlatego odszedłem

- Jeżeli pan generał Mirosław Różański w czasie żegnania się ze sztandarem publicznie oświadcza, że zrezygnował z tego stanowiska z powodu braku możliwości przygotowania żołnierzy do działań, to dla mnie jako żołnierza jest to bardzo poważny sygnał - komentował w "Faktach po Faktach" sytuację w polskiej armii generał Janusz Bronowicz, były Inspektor Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie.

Szef MSZ Włoch: problematyczna postawa Polski wobec Unii

Szef MSZ Włoch Angelino Alfano oświadczył, że postawa Polski wobec Unii Europejskiej jest "problematyczna". Tak skomentował słowa premier Beaty Szydło, że Polska może nie podpisać Deklaracji Rzymskiej na unijnym szczycie w sobotę w Wiecznym Mieście.

Minister Szyszko zostaje. Sejm przeciw wotum nieufności

W czwartek wieczorem Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki. Głosowanie poprzedziła debata, w czasie której głos zabrał między innymi sam Szyszko, a także premier Beata Szydło, która broniła swojego ministra.