Najnowsze

Najnowsze

Deklaracja Rzymska przyjęta. Przywódcy Unii Europejskiej złożyli podpisy

Na Kapitolu w Rzymie została podpisana Deklaracja Rzymska, która ma potwierdzić wspólne zaangażowanie na rzecz współpracy w ramach Unii Europejskiej, a także nawiązać do osiągnięć ostatnich 60 lat. Podpisy pod dokumentem złożyli przywódcy 27 państw unijnych, w tym premier Beata Szydło.

Uścisk dłoni i uśmiechy. Donald Tusk powitał Beatę Szydło

Premier Beata Szydło przybyła w sobotę na jubileuszowy szczyt Unii Europejskiej. Na rzymskim Wzgórzu Kapitolińskim powitał ją szef Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Włoch Paolo Gentiloni, premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat oraz burmistrz Rzymu Virginia Raggi.

Wracał z Warszawy. Został zatrzymany

Podczas powrotu ze spotkania z polskimi politykami w Warszawie przywódca opozycyjny i były więzień polityczny Uładzimir Niaklajeu został zatrzymany przez białoruskie służby - poinformował prezes niezależnej agencji BiełaPAN Aleś Lipaj.

Tak wyglądała ewakuacja premier. Nagranie wykonane podczas ataku

Dziennik "The Sun" dotarł do nagrania z monitoringu w Pałacu Westminsterskim, na którym widać ewakuację Theresy May w trakcie ataku, do którego doszło 22 marca. Brytyjska premier w pewnym momencie nie wie, gdzie iść, a w samochodzie, do którego wsiada, nie ma kierowcy, co według ekspertów telewizji Sky News budzi wątpliwości dotyczące pracy służb ochrony. Biuro premier odmówiło komentarza w sprawie nagrania.

Odcięty od tego, za co odpowiada? "Prezydent nie wypełnia swoich obowiązków w pełni"

Zgodnie z konstytucją to prezydent Andrzej Duda jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Obserwując jednak, co dzieje się w polskiej armii, trudno nie odnieść wrażenia, że główną i jedyną osobą decydującą w niej o wszystkim jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Zdaniem byłych oficerów, których reporterzy "Czarno na białym" poprosili o ocenę relacji ministra i prezydenta, ostatnie listy Andrzeja Dudy niewiele tu zmieniają.

Rosyjska pralnia brudnych pieniędzy. "Europa dała się zrobić w konia"

To największy rozpracowany system prania brudnych pieniędzy w Europie Wschodniej. Endy Gęsina-Torres ("Superwizjer" TVN) i Wojciech Cieśla ("Newsweek"), dotarli do dokumentów, z których wynika, że do polskiego systemu finansowego wpłynęło prawie 10 mln rosyjskich brudnych dolarów. W "Uwadze!" TVN kulisy prowadzenia dziennikarskiego międzynarodowego śledztwa.

Nagła utrata wzroku, ogromny guz w czaszce, operacja w ciąży. Urodziła syna

Kiedy zaczęła tracić wzrok, myślała, że to efekt ciąży. Ale z dnia na dzień było coraz gorzej. Okazało się, że to nowotwór mózgu. Było tak źle, że lekarze zdecydowali się operować, choć pacjentka trzy miesiące później miała rodzić. Wszystko skończyło się szczęśliwie, kobieta właśnie urodziła zdrowego chłopca. Materiał magazynu "Polska i świat".

Będzie trudniej o wizę do USA

Dostanie wizy do Stanów Zjednoczonych będzie jeszcze trudniejsze. Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozesłała do wszystkich swoich ambasad na świecie nowe zalecenia, które mają skomplikować procedurę wizową. I nie chodzi tu o obywateli z krajów podwyższonego ryzyka, czyli podejrzewanych o terroryzm. Od tej pory konsulowie mają już na etapie starania się o wizę wyłapywać ludzi, którzy mogą w USA podjąć się nielegalnej pracy. Relacja reportera "Faktów" TVN Marcina Wrony dla "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Manifestacje, głodówki, msze. 40. rocznica powstania ROPCiO

Poszanowanie, obrona i respektowanie praw człowieka oraz stworzenie szerokiego ruchu obywatelskiego - to były główne cele Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. 25 marca mija 40 lat od utworzenia drugiej, obok Komitetu Obrony Robotników, jawnie działającej antypeerelowskiej organizacji opozycyjnej.

USA wydały ostrzeżenie dla podróżnych

Departament Stanu USA wydał w piątek ostrzeżenie dla obywateli Stanów Zjednoczonych odnośnie podróży do Gujany Francuskiej w związku z szerzącymi się tam protestami, które według resortu mogą przybrać na sile zwłaszcza w Kajennie i mieście Kourou.

Juncker uściskiem, Szydło pocałunkiem w dłoń. Powitanie z papieżem

Papież Franciszek w piątek przyjął w Sala Regia w Watykanie 27 szefów państw i rządów krajów Unii Europejskiej oraz przywódców unijnych instytucji, którzy przybyli do Wiecznego Miasta na sobotnie obchody 60-lecia Traktatów Rzymskich. Na audiencji była także premier Beata Szydło. "Szkło kontaktowe" zrobiło zestawienie pokazujące, jak liderzy witali się z papieżem.

Trzy osoby ranne w strzelaninie

Trzy osoby zostały w piątek ranne w strzelaninie, do której doszło w Lille w północnej Francji - poinformowały francuskie media, powołując się na źródła w policji. Według wstępnych ustaleń strzelanina mogła być wynikiem porachunków między handlarzami narkotyków.

Euro znów w Polsce

Piłkarskie Euro znów w Polsce, tym razem w sześciu miastach, ale już bez Ukrainy. W czerwcu na nasze stadiony wybiegną najlepsi piłkarze Europy do 21 lat. Dla kibiców to nie lada emocje, dla miast szansa na promocję, a dla trenera Adama Nawałki dylemat, czy najmłodsi piłkarze powinni wspierać młodzieżową reprezentację, czy grać z Robertem Lewandowskim o awans do mundialu.

Urodziła syna po tym, jak wykryli u niej guza mózgu

Kiedy była w ciąży, okazało się, że ma nowotwór mózgu. Rozwijał się tak szybko, że nie można było czekać i podjęto decyzję o operacji. W tej historii wszystko kończy się szczęśliwie. Oprócz jednego wniosku - ciąża może sprzyjać rozwojowi nowotworów.

Mubarak wyszedł na wolność

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak został zwolniony z więzienia. Mubarak, który został obalony 6 lat temu i pierwotnie skazany na dożywocie, był pierwszym przywódcą, który stanął przed sądem po Arabskiej Wiośnie.

Praca domowa a odpoczynek

Za dużo prac domowych dla uczniów to "naruszenie prawa do odpoczynku" - uważa Rzecznik Praw Dziecka. Na wyrażeniu opinii się nie kończy. Rzecznik interweniuje u minister edukacji.