Najnowsze

Najnowsze

Niemiecki resort obrony "bardzo zdziwiony" reakcją Polski

Ministerstwo obrony Niemiec podkreśliło w poniedziałek - w reakcji na polską krytykę wypowiedzi szefowej resortu Ursuli von der Leyen - "wyjątkowe znaczenie" partnerstwa z Polską. Rzecznik resortu Jens Flosdorff oświadczył, że Berlin jest zdziwiony reakcją Warszawy.

Przyczepa z drewnem przygniotła rowerzystę

Po godzinie 13. w okolicach Białej Podlaskiej na trasie 811 z ciągnika rolniczego odczepiły się dwie przyczepy z drewnem. 61-letni rowerzysta nie zdążył uciec. Został przygnieciony przez przyczepę.

Skatowali go na śmierć. Kim był? Prezydent miasta swoim komentarzem wywołała burzę

Pobity w Rudzie Śląskiej 24 października. Tydzień później portal kibiców ogłosił: Torcida w żałobie! Nazywali go ważną osobą wśród kibiców, jednym z liderów Torcidy Górnik i apelowali o modlitwę bez względu na barwy. - Na pewno też był kibolem - skomentował ktoś w internecie. - Bardzo agresywnym i nie z naszego miasta - dodała prezydent Rudy i wywołała burzę.

Perły, herbata i nauka kaligrafii. Melania Trump w Japonii

Reprezentowanie Stanów Zjednoczonych w trakcie zagranicznych wizyt nie jest wyłącznie domeną prezydenta. Dużą rolę w dyplomacji odgrywają towarzyszące mężom pierwsze damy. Nie inaczej jest w przypadku Melanii Trump, która przywiązuje szczególną wagę do swojego ubioru. Przemyślane kreacje, prezentowane w czasie wizyty w Azji, przykuwają uwagę mediów na całym świecie, które chętnie czytają "między szwami".

MON po spotkaniu z niemieckim attaché: nie możemy przyjąć wyjaśnień do wiadomości

Zakończyło się spotkanie w Ministerstwie Obrony Narodowej z attaché obrony Niemiec. Zorganizowano je na polecenie Antoniego Macierewicza. Dotyczyło ono słów niemieckiej minister obrony, która w wywiadzie udzielonym telewizji ZDF stwierdziła, że należy wspierać "zdrowy demokratyczny opór w Polsce". - Jest niedopuszczalnym, iż minister państwa członka Sojuszu Północnoatlantyckiego wzywa obywateli drugiego państwa do działań antyrządowych - oświadczył polski resort obrony na konferencji po spotkaniu.

Ziobro: prezydent wziął odpowiedzialność za obecne funkcjonowanie KRS

Jestem przekonany, że doszło do nieporozumień i braku dialogu pomiędzy nami a panem prezydentem. Ufam, że ten dialog jest obecnie prowadzony i, że w tej sprawie rozmawiają ludzie odpowiedzialni i rozumni - powiedział w poniedziałek o negocjacjach z prezydentem Andrzejem Dudą minister Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości nawiązał do prezydenckich wet nowelizacji ustawy o KRS oraz ustawy o Sądzie Najwyższym i zaprezentowanych później przez prezydenta nowych projektów tych ustaw.

Iracki sąd: żaden region nie może oderwać się od kraju

Najwyższy Sąd Federalny Iraku orzekł w poniedziałek, że żaden region czy prowincja nie mogą odłączyć się od kraju - poinformował rzecznik sądu. W ten sposób sąd zareagował na kurdyjskie referendum w sprawie niepodległości, które odbyło się we wrześniu.

Zmarł Roman Bratny. Miał 96 lat

Roman Bratny - autor takich powieści jak "Kolumbowie. Rocznik 20", "Szczęśliwi torturowani", "Śniegi płyną", "Brulion", "Na bezdomne psy" - zmarł w wieku 96 lat.

W środę spotkanie asesorów z KRS. Ziobro: nie będę występował w teatrze groteski

W środę o godzinie ósmej w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa odbędzie się spotkanie szefa KRS, sędziego Dariusza Zawistowskiego, z przedstawicielami asesorów oraz Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" - poinformował w poniedziałek rzecznik Rady Waldemar Żurek. Zbigniew Ziobro, który został zaproszony na spotkanie, poinformował, że nie weźmie w nim udziału.

Ciało młodego mężczyzny przy drodze. "Cios w okolicy serca"

Według prokuratury zginął podczas imprezy, śmiertelny cios zadała mu osoba, którą znał. Ciało młodego mężczyzny przeniesiono około100 metrów i porzucono przy drodze w miejscowości Rożnowa (Małopolska). W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 19-latka i pięć innych osób.

Loża prasowa 5.11.2017

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli: Renata Grochal ("Newsweek"), Paweł Lisicki ("Do Rzeczy"), Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita") i Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza"). Wystawienie przez PO kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy było pierwszym tematem programu. Następnie dziennikarze zajęli się nową partią Jarosława Gowina - Porozumienie, której powstanie ogłoszono na konwencji. Poruszono również sprawę Święta Niepodległości, które obchodzone będzie osobo przez prezydenta i partię rządzącą. Nie zabrakło również kwestii rekonstrukcji rządu i próby odpowiedzi na pytanie, czy Jarosław Kaczyński zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera.

Żona prokuratora krajowego prezesem sądu. Ziobro tłumaczy nominację

Sprawa powinna zostać wyjaśniona, ale ufam, że ta pani na to stanowisko zasłużyła - powiedział w poniedziałek w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister kultury Jarosław Sellin. Odniósł się tym samym do nominacji żony prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego na prezesa Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Sprawę skomentowali też w poniedziałek politycy opozycji, a odpowiedział im na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro.

"Jego ręka ciągle tam była". Syn gwiazdy Hollywood oskarża Spacey'ego

Aktor Harry Dreyfuss, prywatnie syn gwiazdora filmowego Richarda Dreyfussa, to już kolejna osoba, która publicznie zarzuciła Kevinowi Spacey'emu molestowanie seksualne. W opublikowanym w sobotę tekście wspomina, że początkowo zachowanie dwukrotnego zdobywcy Oscara nie wzbudzało jego podejrzeń. - Był dorosłym mężczyzną, moim bohaterem, szefem mojego ojca - podkreśla. Czerwona lampka zapaliła się jednak, gdy Spacey położył mu dłoń na udzie.

Nie żyje Marek Frąckowiak

W poniedziałek rano w wieku 67 lat zmarł Marek Frąckowiak - aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Był znany między innymi z serialu "Alternatywy 4", filmów "Ogniem i mieczem" i "Popiełuszko". O śmierci artysty poinformowała Maria Wilma ze Związku Artystów Scen Polskich.

Po spotkaniu z niemieckim attaché. "Wystarczył telefon, a nie robienie sceny"

- Takie sprawy z sojusznikami załatwia się inaczej - stwierdził Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do poniedziałkowego spotkania niemieckiego attaché obrony z przedstawicielem MON, zorganizowanego na polecenie Antoniego Macierewicza. Spotkanie dotyczyło słów niemieckiej minister obrony, która w ubiegłym tygodniu powiedziała, że należy "wspierać zdrowy, demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce".

Manewry z Amerykanami i nowe nazwiska na "czarnej liście" Seulu

Korea Południowa ogłosiła w poniedziałek jednostronne sankcje wobec 18 obywateli Korei Północnej związanych z bankowością, by ograniczyć dopływ pieniędzy do programu zbrojeniowego Pjongjangu – podała agencja Yonhap, oceniając, że krok ten ma przede wszystkim wymiar symboliczny.