Najnowsze

Najnowsze

Rosja i Estonia wymieniły szpiegów

Rosja i Estonia w sobotę w estońskiej nadgranicznej miejscowości Koidula wymieniły między sobą dwóch mężczyzn, skazanych w tych krajach za szpiegostwo - informuje agencja Baltic News Service (BNS), powołując się na estońskie służby bezpieczeństwa.

Spokój Stocha. "Świat się nie skończył"

Kamil Stoch zachował stoicki spokój po olimpijskim konkursie skoków narciarskich na obiekcie normalnym w Pjongczangu. Polak zajął w nim czwarte miejsce, a od podium dzieliło go zaledwie 0,4 pkt. - Świat się nie skończył - podsumował.

Nie żyje gwiazda "Psychozy" i "Spartakusa"

W wieku 86 lat zmarł amerykański aktor John Gavin, znany m.in. z kinowych klasyków takich jak "Psychoza" czy "Spartakus" - poinformowały media w USA, powołując się na żonę aktora, Constance Towers. Gavin zmarł w otoczeniu rodziny we własnym domu w Beverly Hills.

Najkrwawszy tydzień w Syrii od trzech lat

230 osób zginęło w mijającym tygodniu w nalotach sił syryjskich i rosyjskich na obszary opanowane przez rebeliantów w Syrii. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Zeid Ra'ad Al-Hussein oświadczył w sobotę, że ataki te mogą stanowić zbrodnie wojenne.

Ojciec Stocha po konkursie: ta sytuacja była aż niesmaczna

W Zębie, skąd pochodzi Kamil Stoch, olimpijski konkurs na skoczni normalnej oglądali wszyscy. W Pjongczangu wiało, że hej, zawody ciągnęły się i ciągnęły. I - niestety - polscy skoczkowie zakończyli je poza podium. - Potwierdziło się, że to sport nieprzewidywalny, z przykrością to stwierdzam - wyznał na antenie TVN24 pan Bronisław Stoch, ojciec Kamila.

Polacy prowadzili, a zostali z niczym

Miało być pięknie. Stefan Hula prowadził po pierwszej serii, Kamil Stoch zajmował drugie miejsce, ale w przedziwnym konkursie na normalniej skoczni w Pjongczangu karty rozdawał wiatr. Złoto dla Niemca Andreasa Wellingera. Stoch tuż za podium, Hula piąty.

Białoruski opozycjonista zatrzymany

Jeden z liderów opozycji na Białorusi Anatol Labiedźka został zatrzymany w piątek w Kobryniu na zachodzie kraju - poinformowała w sobotę w komunikacie Zjednoczona Partia Obywatelska (AHP), na czele której stoi polityk. W poniedziałek ma odbyć się rozprawa sądowa.

Biathlonistki daleko. "Nogi miałam jak z betonu"

Laura Dahlmeier wywalczyła złoty medal igrzysk w Pjongczangu w biathlonowym sprincie na 7,5 km. Niemka o 24,2 s była szybsza od Norweżki Marte Olsbu i o 25,8 s od Czeszki Veroniki Vitkovej. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik uplasowała się na 28. pozycji.

Wenezuelczycy szturmują granicę z Kolumbią

Tysiące Wenezuelczyków rozpoczęło w piątek szturm na przejścia graniczne z Kolumbią po tym, jak prezydent tego kraju Juan Manuel Santos ogłosił zaostrzenie kontroli granicznych. Wenezuelczycy szukają w Kolumbii dorywczej pracy, kupują też podstawowe towary.

Wendzikowska o filmie braci Franco. "Nie poznałam Jamesa w tej roli"

- Zaczęłam oglądać ten film i nie poznałam Jamesa Franco w tej roli. Obejrzałam pół godziny i mówię: "to gdzie jest ten James Franco, podobno gra tu główną rolę?". To jest zdecydowanie komplement - mówiła w sobotę we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Anna Wendzikowska, dzieląc się wrażeniami z filmu "Disaster Artist".

WHO: miliard dzieci ofiarami przemocy w 2017 roku

Połowa dzieci świata, to jest około miliarda, doznała w ciągu minionego roku jakiegoś rodzaju przemocy - fizycznej, seksualnej lub emocjonalnej - alarmuje ogłoszony w piątek w Genewie raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Premier Włoch z największym poparciem przed wyborami

Premier Włoch Paolo Gentiloni cieszy się największym poparciem wśród oficjalnych i nieformalnych kandydatów na szefa rządu po wyborach parlamentarnych 4 marca - wynika z sondażu. Kandydata nie wskazała dotychczas koalicja centroprawicy, która może zdobyć najwięcej głosów.

Bjoergen zrezygnowała ze startu

Norweżka Marit Bjoergen, najbardziej utytułowana biegaczka narciarska w historii, zrezygnowała ze startu w środowym sprincie techniką klasyczną na igrzyskach w Pjongczangu. Decyzję ogłosiła po wywalczeniu w sobotę srebrnego medalu w biegu łączonym na 15 kilometrów.

"Byłem zaskoczony tym apelem". Polski ambasador odpowiada na list o ustawie o IPN

"Jest haniebne, że polscy więźniowie obozu Auschwitz-Birkenau, którzy zwalczali pojęcie 'polskich obozów' w zagranicznych mediach musieli to robić indywidualnie, w ramach cywilnych pozwów, aby chronić dobre imię narodu" - napisał ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki. Odpowiedział w ten sposób na list 88 polskich intelektualistów, ludzi kultury i sztuki oraz byłych polityków o nowelizacji ustawy o IPN, opublikowany we wtorek w brytyjskim dzienniku "Guardian".