Najnowsze

Najnowsze

"To wielka lekcja historii nie tylko dla Polaków, ale i dla cudzoziemców"

Muzeum II Wojny Światowej po raz pierwszy zaprezentowało wystawę główną. To ponad 2 tysiące eksponatów i około 250 stanowisk multimedialnych na powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Wystawa od roku jest kością niezgody między dyrekcją muzeum i miastem, a ministerstwem kultury. Resort uważa, że nie pokazuje odpowiednio polskiego punktu widzenia, a za bardzo skupia się na uniwersalnej narracji.

Kręgosłup Jagienki naciska na płuca. "Spieszymy się, zanim córka się udusi"

- Lekarze powiedzieli mi, że się poddają. Że mam czekać na śmierć Jagienki - mówi matka siedmioletniej dziewczynki z Łodzi, która cierpi na łamliwość kości. Jedyną nadzieją jest kosztowne leczenie we francuskiej klinice. NFZ od kilku miesięcy nie podjął decyzji, czy sfinansuje wyjazd. Dlatego rodzice zbierają pieniądze na własną rękę.

"Szczęśliwego Nowego Roku 1989". Zagubiona kartka trafiła do adresata

Ludzie listy piszą, ale nie zawsze wysyłają. Bibliotekarze z Sępólna Krajeńskiego znaleźli w jednej z książek świąteczną pocztówkę z życzeniami na "Nowy Rok 1989". Adres wpisany, znaczek naklejony. Zabrakło tylko pocztowego stempla. Dzięki bibliotekarzom po 28 latach życzenia trafiły do adresata.

Teatr szuka Wiedźmina

Słynny "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego trafi na deski Teatru Muzycznego w Gdyni. Młodzi, utalentowani aktorzy niemal z całej Polski pojawili się na dwudniowym castingu. Mają tylko kilka chwil, by przekonać do siebie twórców spektaklu.

Węgry w żałobie po tragicznym wypadku autokaru

Węgry oddają w poniedziałek hołd ofiarom wypadku autokarowego we Włoszech, w którym zginęło 16 osób, a 26 odniosło obrażenia. Autokarem podróżowała grupa Węgrów wracająca do kraju z obozu narciarskiego.

Pekin: Waszyngton musi zrozumieć, czym są "jedne Chiny"

Nowa administracja amerykańska powinna "w pełni" zrozumieć znaczenie tzw. polityki jednych Chin - oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying. Prezydent USA Donald Trump deklarował wcześniej, że może zerwać z tą zasadą.

Patryk ma szansę pokonać glejaka, ale potrzebuje pomocy

Pięcioletni Patryk walczy z glejakiem - złośliwym nowotworem mózgu. Największe szanse na powrót do zdrowia daje kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych. Rodzina chłopca potrzebuje jednak 1,2 miliona złotych, żeby Patryk mógł trafić na leczenie. Połowę tej sumy musi wpłacić do 15 lutego 2017 r.

#Pamięć Absolutna 22.01.2017

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i jak co tydzień cofają się dokładnie o 10 lat. Tym razem przypominają drugą połowę stycznia 2007 roku. Wspominają między innymi teczkowe przepychanki nie tylko polityczne oraz wzmożoną podejrzliwość w otoczeniu prezydenta i premiera.

Polska Kronika Faktowa 22.01.2017

Niekonstytucyjna amnestia maturalna ministra Romana Giertycha, egzaminacyjna trema kandydata na prezesa NBP, cena jego zaprzysiężenia oraz imponujące plony lustracyjnych żniw. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

"Ale wstyd naprawdę nie wiem"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki postanowił wywołać do odpowiedzi posła Platformy Obywatelskiej. Na 10 nie tylko politycznych pytań z wiedzy o początku 2007 roku odpowiada Krzysztof Brejza.

Nowa wystawa w Kijowie w rocznicę powstania styczniowego

Ambasadorzy Polski i Litwy wspólnie złożyli w niedzielę hołd uczestnikom wymierzonego w Imperium Rosyjskie powstania styczniowego, którzy więzieni byli w twierdzy Krzywa Kaponiera w stolicy Ukrainy, Kijowie. W niedzielę 22 stycznia minęła 154. rocznica wybuchu powstania.

Kibice w kominiarkach na środku drogi. Policja: zapobiegliśmy ustawce

Zatrzymali samochody, założyli kominiarki i wybiegli na środek drogi. Policja informuje, że pseudokibice z Warszawy mieli informację, że z naprzeciwka jadą fani wrogiej drużyny. - Byliśmy w pobliżu. Niewykluczone, iż udało nam się zapobiec "ustawce" - mówią funkcjonariusze o zdarzeniu, do którego doszło w weekend w Kamieńsku (woj. łódzkie).

Loża prasowa 22.01.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki ("Do Rzeczy"), Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"), Wojciech Maziarski ("Gazeta Wyborcza") i Piotr Najsztub. Na początku programu publicyści odnieśli się do propozycji zmian w ordynacji wyborczej, które planuje Prawo i Sprawiedliwość. Następnie goście skomentowali zachowanie szefa MSWiA, który podał dalej tweet, który według wielu komentatorów nawoływał do agresji wobec zwolenników partii opozycyjnych. Agresywne zachowanie na wiecach i demonstracjach było kolejnym tematem, do którego odnieśli się dziennikarze - jednogłośnie potępili wszelkie akty agresji w polityce. Na koniec wydania wspomniano Tomasza Kalitę, którego pogrzeb odbył się w sobotę.

Kościół domagał się ponad 70 mln zł, państwo nie chciało dać. Teraz chcą się dogadać

Ten spór trwa już niemal 12 lat. Poznańska parafia żądał odszkodowania za grunty przejęte w czasach PRL. Sowitego, bo według najnowszej wyceny, wartych ok. 73 mln złotych. Skarb Państwa zapłacić nie chciał, więc do rozstrzygnięcia sprawy potrzebny był sąd. W poniedziałek miał zapaść wyrok, ale nieoczekiwanie Sąd Apelacyjny go nie wydał. Poinformował za to, że strony rozpoczęły pertraktacje ugodowe. Dał im czas do końca stycznia.