Trafiła do Polski 10 lat temu, a teraz wielu nie wyobraża sobie bez niej życia - mowa o tak pożądanej podczas upałów klimatyzacji. Reporter TVN24 sprawdził, jak wpływa na nasze zdrowie i okazało się, że oprócz schłodzenia organizmu, może zrobić dużo... złego.

Sporu posłów Mularczyka i Karpiniuka o prace komisji ds. nacisków ciąg dalszy. - Z przyjemnością odszedłbym z tej komisji, ale poseł Karpiuniuk tylko na to czeka, bo wtedy mógłby kreować swój nieprawdziwy obraz wydarzeń - twierdzi Arkadiusz Mularczyk (PiS). Z formy przesłuchań nie jest dumny również jej przewodniczący, Sebastian Karpiniuk (PO). W skali 1 na 10 daje jej tylko jeden punkt. Za to meritum bez wahania ocenia na 10 punktów.

Po wczorajszej awarii w tunelu średnicowym, warszawską kolej nadal dręczą problemy. Zepsute rozjazdy przyczyną kolejowego zatoru na całej linii średnicowej. Pociągi z kierunku wschodniego utknęły w tunelu. Pasażerowie szli nim na piechotę. Wcześniej pociąg SKM zepsuł się w Ursusie. Pociągi z zachodu nie dojeżdżają do centrum miasta. - Wszystkie pociągi podmiejskie mają opóźnienia - przyznał Jan Telecki z PKP PLK.

Gwałtowna burza w środę po południu sparaliżowała Gdańsk, Gdynię oraz Białystok. Mieszkańcy tych miast wraz ze strażą pożarną nadal usuwają skutki nawałnic. W sprzątanie po ulewie zaangażowanych jest ponad 8 tys. strażaków, którzy interweniowali już 1600 razy. - Przeraża mnie zachowanie naszych obywateli. Niekiedy powodują jeszcze większe straty i utrudnienia dla służb ratowniczych - mówi rzecznik PSP Paweł Frątczak.

Telewizor zamiast obrazu Matki Boskiej, a cała reszta - jak w tradycyjnej kapliczce. Taki nietypowy obiekt pojawił się przy ul. Filtrowej. A razem z nim - chętni do modlitwy. Instalacja Rafała Betlejewskiego zaczęła żyć własnym życiem.

Placebo, Moby, The Prodigy, Kings of Leon, Arctic Monkeys, Gossip, Duffy. Oprócz nich kilkudziesięciu innych wykonawców, którzy w ciągu czterech dni zagrają na sześciu scenach ustawionych na lotnisku w gdyńskich Babich Dołach. Już po raz ósmy, tym razem aż na cztery dni, festiwal Open’er stanie się europejskim centrum muzyki.

Środowiska żydowskie domagają się od Polski zwrotu majątków bezpotomnych ofiar Holocaustu. Takie postulaty zgłoszono podczas konferencji poświęconej utraconej własności żydowskiej - pisze "Rzeczpospolita". - O tym nie może być mowy - mówi gazecie polski reprezentant na konferencji, prof. Władysław Bartoszewski.

Krajowa droga nr 5 z powodu powodzi będzie zamknięta na co najmniej kilka dni. Woda podmyła przejazd niedaleko Marciszowa w dolnośląskiem. Policja i służby drogowe wytyczyły objazdy. Niestety, liczą one kilkadziesiąt kilometrów.

Komisje śledcze mają wyjaśniać sprawy, ale często kończy się na pyskówkach. Po ostatnim "show" na przesłuchaniu Konrada Kornatowskiego, postanowiliśmy przypomnieć historię najsłynniejszych kłótni podczas komisji śledczych. Efektownych, ale chluby tej instytucji nie przynoszących...

Hańba Wiktorowi Juszczence. On stawia pomniki mordercom - krzyczał w Lublinie ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski razem z sympatykami. Kontrowersyjny duchowny protestował przeciwko przyznaniu tytułu doktora honoris causa prezydentowi Ukrainy. Jego zdaniem Jusczenko nie odciął się od tradycji UPA (Ukraińska Powstańcza Armia), która mordowała księży katolickich.

Napadnięty w Lublinie na klatce schodowej mężczyzna bronił się tak desperacko, że... odgryzł napastnikowi kawałek małego palca. Ze swoim „trofeum” zgłosił się na policję. Policjanci szukają teraz właściciela palca.

Bez dozoru policji czy lekarzy żyje w Polsce ok. 7,6 tys. osób podejrzanych o pedofilię - donosi "Gazeta Wyborcza". Część z nich wyszła na wolność po odbyciu wyroku. A tylko w zeszłym roku 6 tysięcy dzieci padło ofiarą pedofili.

Przechodzące przez Polskę gwałtowne burze i intensywne opady deszczu nie dają za wygraną. Z dwóch miejscowości w gminie Mysłakowice niedaleko Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) ewakuowano 25 osób. W warmińsko-mazurskim nawałnica na tory kolejowe powaliła drzewa, przez co ruch odbywał się tam wahadłowo.

Prawie dwie godziny stały pociągi pod Gdańskiem w oczekiwaniu na to, jak służby uporają się z mułem zalegającym na torach. Po oberwaniu chmury, jakie przeszło nad Trójmiastem, składy mają duże opóźnienia. - Podróżowanie do i z Gdańska nie będzie dzisiaj łatwe. Problemy potrwają do końca dnia - mówił Julian Skrochocki, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Gdańsku. Kolejarze otworzyli tory około 23. Pociągi dalej nie jeżdżą jednak z maksymalną prędkością.

W programie "24 Godziny" TVN24 Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, zdradził, że na program przeciwdziałaniu powodziom na Odrze wydano od 2003 roku 3,25 miliarda złotych. - Realizowany systematycznie przyniesie nam efekty - zapewnił. Na razie... nie przyniósł - straty Jurkowlaniec ocenił jako "duże". - Nie mam pretensji do służb, ale można było zrobić więcej, mamy pretensje ze nie podjęto działań prewencyjnych - zaznaczył Mariusz Błaszczak z PiS.

- Musimy w tej Europie, która się jednoczy, działać razem, bo wtedy będą się z nami liczyć (...). Tylko razem możemy mieć w jednoczącej się Europie taką wagę, która odpowiada naszej historii, naszej tradycji i naszym kulturom - mówił Lech Kaczyński podczas uroczystości w Lublinie związanych z 440. rocznicą zawarcia Unii Lubelskiej.

W Trzech Króli jednak pójdziemy do pracy. W środę wieczorem Sejm nie zgodził się na zwiększenie ilości ustawowych dni wolnych. Przepadły zarówno projekt obywatelski, jak i autorstwa PiS. Wnioski o ich odrzucenie w pierwszym czytaniu zgłosiła PO.

Czy władze mogły przygotować lepiej siebie i mieszkańców na ostatnie ulewy w Warszawie i Gdańsku? - Nie jesteśmy w stanie przewidzieć dokładnej skali i miejsca opadów - odpowiada dr Przemysław Guła z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. A prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dodaje: - Musimy się nauczyć z tym żyć. I tak zrobiliśmy bardzo dużo. Na pewno?

Czy Andrzej Olechowski zostanie w Platformie Obywatelskiej? - Ja mam z tą sprawą duży kłopot. Decyzję już podjąłem, ale wypada żeby w pierwszej kolejności zakomunikować ją przewodniczącemu partii, a później publiczności - powiedział w "Kropce nad i" TVN24. A czy będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? - Najpierw chciałbym wiedzieć, gdzie zmierza Polska i po co pan Bóg stworzył Polaków - dodał.