"PiS przykrywał przestępstwa tajemnicą państwową"

Pod pozorem tajemnic państwowych skrywane są akty łamania prawa, to udowodniły ujawnione przez Piotrowskiego tajne zeznania - stwierdziła Julia Pitera z PO w magazynie "24 godziny". Arkadiusz Mularczyk z PiS uważa, że wypowiedzi mecenasa Blidów to skandal.

Prokurator: Dochnal zza krat zarabiał dla państwa

- Marek Dochnal, będąc w areszcie mógł pod okiem prokuratorów grać na giełdzie, aby zabezpieczyć interesy Skarbu Państwa - poinformowała prokuratura. Wcześniej o interesach Dochnala donosił "Dziennik", pisząc, że tylko w 2006 r. na własny rachunek zarobił on ponad milion złotych.

Wydatki Kaczyńskiego bez śledztwa

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomej niegospodarności urzędników Warszawy w okresie, gdy prezydentem stolicy był Lech Kaczyński. Domagała się tego obecna prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Premier nie prosił speckomisji o opinię ws. Ananicza"

Ta zmiana to nie niespodzianka. Premier Tusk chciał mieć w wywiadzie kogoś, do kogo będzie miał bezwględne zaufanie - powiedział tvn24.pl Janusz Zemke po mianowaniu Andrzeja Ananicza na p.o. szefa Agencji Wywiadu. Przewodniczący sejmowej speckomisji wyjawił, że premier nie prosił jego komisji o opinię na temat Ananicza.

Niemowlę zmarło, bo szpital odmówił przyjęcia

- Wyciągniemy konsekwencje z tego zdarzenia - zapowiedziała Barbara Oldasz, dyrektor szpitala w Kartuzach, który odmówił przyjęcia sześciomiesięcznego chłopczyka na oddział, ponieważ nie miał on skierowania. Dziecko zmarło, prawdopodobnie na sepsę. - Odpowiedzialność za takie sytuacje jest w nas, lekarzach - skomentowała minister zdrowia Ewa Kopacz.

Oskarżyła prezydenta, boi się o życie

Kobieta, która obciążyła prezydenta Olsztyna o gwałt i molestowanie, czuje się zagrożona i osaczona. Po tajemniczym włamaniu do jej auta poprosiła prokuraturę o ochronę.

Pięciolatek wyskoczył z okna

Przedszkolak wyskoczył z okna toalety na pierwszym piętrze, ponieważ został zamknięty sam w sali, kiedy pozostałe dzieci poszły się bawić. Okno w toalecie wychodziło na plac zabaw. O sprawie wiemy od internauty dzięki Kontaktowi TVN24.

"Mafia na szczytach władzy? To absurd"

Absurdem jest twierdzenie mec. Leszka Piorowskiego, że działania polityków PiS w sprawie zatrzymania Barbary Blidy świadczą, iż na szczytach poprzedniej władzy istniała zorganizowana grupa przestępcza - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Grobelny: sąd popełnił błąd

Na karę roku i 4 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał sąd prezydenta Ryszarda Grobelnego. Uznał go winnym sprzedaży miejskiego gruntu poniżej jego wartości, czym naraził Poznań na straty. - Sąd popełnił błąd - stwierdził Grobelny, zapowiadając apelację.

Asystent Dochnala zostaje w areszcie

Asystent lobbysty Marka Dochnala Krzysztof P. pozostanie w areszcie - zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach. Zmienił on wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego, który uznał, że podejrzany może wyjść na wolność po wpłaceniu 100 tys. zł kaucji.

Kierowniczka "Radości" ma zarzuty

Znęcanie się nad sześcioma pensjonariuszkami oraz narażenia życia jednej z nich przez niewezwanie karetki - takie zarzuty usłyszała Katarzyna Z., kierowniczka Domu Opieki w podwarszawskiej Radości.

Powstańcza poczta już w muzeum

Metalową skrzynię, w której przywieziono do stolicy kolekcję powstańczej poczty, w blasku fleszy uroczyście otworzył w środę dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

Więcej seksu w Wielkim Poście

Trwa Wielki Post, w katolickiej tradycji czas wyrzeczeń. Jednak są duchowni, którzy mają do tego okresu mniej ortodoksyjne podejście. - W Wielkim Poście nie wolno odmawiać sobie dwóch rzeczy: słodyczy i seksu - mówi "Rzeczpospolitej" dominikanin o. Marek Kosacz.

Borowski: PO się zapętliła

Rozpatrzmy ustawę medialną raz jeszcze - zaapelował do Platformy za pośrednictwem TVN24 poseł LiD Marek Borowski. Polityk lewicy zarzucił PO, że nie konsultuje projektu z LiD-em, a jedynie żąda poparcia.

"Mniej dowcipów o teściowych"

Dowcipy i sarkastyczne opinie o teściowych mają coraz mniejszy odzew w społeczeństwie - powiedziała w TVN24 psycholog Małgorzata Ohme. Dodała, że warto mieć dobre relacje z matką żony lub męża.

Prześwietlają majątek Palikota

Prokuratura sprawdza majątek jednego z najbogatszych posłów, Janusza Palikota (PO). Według jego byłej żony tuż przed rozwodem ukrył na Karaibach ok. 80 mln złotych. Palikot wszystkiemu zaprzecza.

Strażnik opętany przez diabła?

Strażnik z sieradzkiego więzienia, który rok temu zastrzelił trzech policjantów, może być opętany przez diabła - twierdzi egzorcysta. Zaproponował, że wypędzi szatana z Damiana Ciołka. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości nie mają nic przeciwko egzorcyzmom, ale co do ich rezultatów są sceptyczni - pisze "Polska".

Młodzi nie wiedzą o Marcu '68

Mija 40 lat od Marca '68. W wyniku komunistycznych represji z Polski wyjechało wtedy kilkanaście tysięcy osób o żydowskich korzeniach. Okazuje się, że prawie 90 procent uczniów i studentów nie ma pojęcia o tych wydarzeniach.

Stracił sprawę Nangar Khel

Główny prowadzący śledztwo w sprawie ostrzelania przez polskich żołnierzy afgańskiej wioski Nangar Khel, płk Zbigniew Rzepa został odsunięty od sprawy. Według informacji do których dotarła "Rzeczpospolita" został on wysłany na... 3-miesięczne praktyki do prokuratury w Warszawie.

Bezcenna kolekcja już w Polsce

Skrzynia odporna na ogień, kwas i wybuchy. A w środku kartki, listy i znaczki z 1944 roku. Unikalna kolekcja zakupiona przez Muzeum Powstania Warszawskiego przekroczyła już granicę naszego kraju.

Adwokat związany z PO czeka na proces

Nazwisko znanego warszawskiego adwokata znów na pierwszych stronach gazet. "Rzeczpospolita" podaje, że Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy, jest oskarżony o utrudnianie jednego ze śledztw w sprawie tzw. grupy pruszkowskiej.

Sąd oceni, czy miasto sprzedało grunty za bezcen

Czy władze Poznania sprzedały Grażynie Kulczyk działkę za bezcen, czym naraziły miasto na wielomilionowe straty? To oceni dziś sąd. Na wyrok czeka prezydent miasta Ryszard Grobelny i urzędnicy miejscy.

Anielski Dwór ocalony

Strażacy ugasili pożar zabytkowego dworku w Gdańsku. Zniszczeniu uległo tylko poddasze budynku. Nie wykluczone, że ogień mogli zaprószyć pracownicy remontujący dworek.

Rewizja tak, ale z poszanowaniem godności

W słupskim supermarkecie policjantka zmusiła podejrzaną o kradzież dziewczynę do rozebrania się - wszystko nagrały kamery ochrony. - Rewizję trzeba przeprowadzać z poszanowaniem godności. W tym przypadku zostały złamane wszystkie zasady - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" były rzecznik policji Paweł Biedziak.

Zero tolerancji dla faszyzmu

Nie milkną komentarze po wstrząsającym reportażu "Superwizjera" o niemieckich neonazistach. - Faszyzm to nie tylko problem naszych zachodnich sąsiadów, to problem globalny - stwierdzili zgodnie goście "Magazynu 24 Godziny".

Romaszewski: Geremek kwestionuje zasady państwa

Odmawiając lustracji Bronisław Geremek postawił się ponad prawo. Nie spodziewałem się po nim nieposłuszeństwa obywatelskiego - powiedział Zbigniew Romaszewski z PiS w "Magazynie 24 Godziny". - To jego prywatna decyzja, nie polityczna. Zakwestionował złe prawo - bronił eurodeputowanego Jan Lityński z LiD.

"Ziobro jest niebezpieczny dla porządku prawnego"

- Ten "chłopak" umyślił sobie, że zostanie premierem, prezydentem i uwierzył w swoją misję. Ten aplikant jest niebezpieczny, bo zepsuł porządek prawny w Polsce - tak o Zbigniewie Ziobro mówił w "Kropce nad I" mecenas Leszek Piotrowski, pełnomocnik rodziny Blidów.