Na rowerach, rolkach i biegiem - dla Popiełuszki

110 kilometrów - to dystans, który muszą pokonać uczestnicy biegu "szlakiem męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki". Maraton upamiętniający kapelana "Solidarności" ruszył po godz. 7. Biegacze zatrzymają się przy tamie we Włocławku, gdzie składając wieniec oddadzą hołd księdzu.

Czyścili konta, w końcu wpadli

Szczecińscy policjanci zatrzymali siedem osób, podejrzanych o oszustwa bankowe. Złodzieje w ciągu kilku miesięcy wyczyścili konta klientów kilku banków. Łupem przestępców padło ponad trzysta tysięcy złotych.

Siedmiu rannych w karambolu

Siedem osób rannych, zniszczone cztery samochody - to wynik karambolu na drodze z Gorzowa Wielkopolskiego do Kostrzynia nad Odrą. Kilkoro poszkodowanych jest w stanie ciężkim.

Olejnik: po co Kownacki ciągnie sprawę gróźb?

- Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki nie słyszał mojej rozmowy z Lechem Kaczyńskim i wypowiedzianych gróźb pod moim adresem - tak Monika Olejnik komentowała wypowiedź Kownackiego, który sugerował, że reakcja dziennikarki na słowa prezydenta była przesadzona.

"List w obronie Jaruzelskiego to historyczny daltonizm"

- Cały list - mówiąc bardzo subtelnie - jest niedojrzały zarówno emocjonalnie, jak i intelektualnie. Odnoszę wrażenie, ze mamy do czynienia z daltonistami historycznymi - tak podsumowuje Sebastian Karpiniuk (PO), list młodego pokolenia polskiej lewicy w obronie Wojciecha Jaruzelskiego.

"Klops, którego TK nie załatwi"

Jest wątpliwe czy Trybunał Konstytucyjny zdoła rozstrzygnąc spór kompetencyjny przed grudniem - uważa były prezes TK Andzrej Zoll. Właśnie wtedy ma odbyć się kolejny szczyt UE, na który prezydent, co już zapowiedział, także się wybiera. - Mam pewną wątpliwość i to nie tylko co do terminu rozstrzygnięcia terminu przed grudniem. Mam wątpliwość co do kompetencji Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie - mówił W "Magazynie 24 Godziny" Andrzej Zoll.

Odpowiedzą za zderzenie pociągów

Jedna była pijana, a druga się zagapiła - efekt to kolizja dwóch pociągów i 17 rannych. Obie dyżurne ruchu usłyszały zarzuty: spowodowania katastrofy i wykonywania obowiązków służbowych po pijanemu.

Kto zabił ks. Popiełuszkę?

Jak naprawdę zginął ks. Jerzy Popiełuszko? - były członek prokuratorskiego zespołu badającego sprawę twierdzi, że został zamordowany nie 19, a 25 października 1984 r., a decyzja o jego porwaniu zapadła w zaciszu generalskich gabinetów. Jeśli to prawda, to byłaby sensacja - stwierdził dziennikarz "Superwizjera" TVN Przemysław Wojciechowski.

PSL: Szpitale powinny być państwowe

Szpitale powinny pozostać własnością publiczną, w tym samorządową - oświadczyli politycy PSL na konferencji prasowej. - To nie jest sprzeczne z tym, czego chce Platforma - przekonywał poseł PO Paweł Graś.

Lewica zwiera szeregi

Otwarta Polska - pod taką nazwą powstanie w najbliższej przyszłości nowa partia na lewicy. Na razie jej przyszli założyciele mówią o ruchu politycznym. - Polska potrzebuje alternatywy programowej, opartej o wartości bliskie centrowolewicowym przekonaniom - przekonywał w Krakowie Dariusz Rosati.

"O co pyta rząd? O samoloty, czy zwolnienie pilota?"

Jestem ciekaw wniosku premiera do Trybunału Konstytucyjnego o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między premierem a prezydentem. Czy chodzi w nim o samoloty, czas trwania zwolnienia lekarskiego pilota, czy jeszcze o coś innego? - pytał szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.

"Horror, prezydent straszy ludzi"

Pan prezydent chce zafundować polskiemu społeczeństwu horror. Horror, polegający na straszeniu ludzi - w taki sposób prezydencki wniosek o referendum ws. służby zdrowia skomentował wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld z PO. Lecha Kaczyńskiego krytykuje też SLD. Jedynie PiS broni jego inicjatywy.

Stawiają pomniki UPA

Nie wiadomo, kto jest autorem skandalu. Napis: Cześć pamięci żołnierzom UPA poległym w walce z żołnierzami Wojska Polskiego. Cześć ich pamięci. Towarzysze broni - ozdobił monument, jaki pojawił się w okolicach Komańczy w Bieszczadach.

Prezydent się zdenerwował, Olejnik płakała

Konflikt pomiędzy dziennikarką Moniką Olejnik a prezydentem Lechem Kaczyńskim zażegnany. Starcie, do którego doszło poza anteną, w środę tuż po programie "Kropka nad i", a które miało zakończyć się gniewem głowy państwa i łzami dziennikarki, zaczynają bagatelizować obydwie strony.

Amerykańskie pismo o Wolszczanie: SB go naciskało

Najpierw tłumaczył, że na współpracę z SB zgodził się dobrowolnie. Teraz, cytowany przez amerykańskie uczelniane pismo "Collegian" i jego portal, prof. Aleksander Wolszczan mówi, że do kontaktów z bezpieką był zmuszany szantażem - pisze "Dziennik"

Fatalna pomyłka kurierów

Podpisane protokoły komisji wyborczej i oddane głosy w referendum konstytucyjnym Ekwadoru trafiły do pana Władysława. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że wybraniec mieszka w Jastrzębiu Zdroju na Śląsku i pracuje w firmie produkującej przyprawy.

Nielegalnie odtajnili teczkę Sikorskiego?

Czy teczkę obecnego szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, którą Wojskowe Służby Informacyjne założyły mu pod kryptonimem "Szpak", ujawniono nielegalnie? - zastanawia się "Rzeczpospolita". Według jej informacji byli oficerowie WSI złożyli zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie przeciw swoim szefom.

Była minister odchodzi z PiS

W rządzie Kazimierza Marcinkiewicza była ministrem finansów, u Jarosława kaczyńskiego sekretarzem stanu w kancelarii. Teraz złożyła legitymacje partyjna PiS. Teresa Lubińska, pytana o powody, mówi wymijająco: - Uznałam, że moja przyszłość jest w pracy merytorycznej, nie politycznej.

"Pracują nade mną, żebym kandydował"

- Są osoby, które próbują przekonać mnie do startu w wyborach prezydenckich - przyznał w "Magazynie 24 Godziny" senator Włodzimierz Cimoszewicz. Natychmiast jednak zastrzegł: - Nie mam w planach ubiegać się o prezydenturę, bo źle wspominam ostatnią przygodę wyborczą.

"Kownacki spycha się na margines skandalizmu"

- Nie powiem, że wszystkie nasze słowa i decyzje były trafione jeśli chodzi o ten konflikt. Ale wypowiedzi ministra Kownackiego słuchałem ze smutkiem. One popychają go na margines politycznego skandalizmu - tak ostatni spór prezydenta z premierem podsumował Jarosław Gowin z PO. - Więcej debaty, mniej walki panowie - odpowiadał Paweł Zalewski.

Prezydent powalczy o reelekcję

- Lech Kaczyński chce się ubiegać o reelekcję - po raz pierwszy oficjalnie potwierdził szef Kancelarii Prezydenta. Piotr Kownacki w „Piaskiem po oczach” w TVN24 przyznał też, że „dziury w niebie by nie było” gdyby prezydent nie poleciał na szczyt UE, jednak rachunek za to zostanie wystawiony szefowi Kancelarii Premiera.

PiS samo nie wie, czy wyrzuci Dorna?

- Joachim Brudziński albo nie wie, co podpisuje, albo nie wie, co mówi - tak Ludwik Dorn podsumował zamieszanie związane z wnioskiem o jego wyrzucenie z partii. Szef zarządu PiS jednocześnie wezwał Dorna do uczestnictwa w zebraniu zarządu i zaprzeczył, by miało się ono odbyć.

Kosmiczne odkrycie Polaków

Nieznaną dotąd asteroidę odkryli uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecina. Młodzi Polacy biorą udział w międzynarodowej kampanii poszukiwania planetoid organizowanej przez NASA.

Fikcyjne podróże za 36 tysięcy

Ponad 36 tysięcy złotych kosztowały przemyskie Samorządowe Kolegium Odwoławcze fikcyjne podróże prezesa. SKO przez osiem lat zwracało Januszowi B. koszty paliwa, którego nie zatankował. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa.

Tusk vs. Kaczyński w Trybunale

Premier Donald Tusk chce by sporem kompetencyjnym z prezydentem zajęli się sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Szef rządu podpisał już wniosek w tej sprawie.

Fiasko akcji na Bałtyku

Akcja poszukiwawcza trzech robotników, którzy zaginęli w wypadku pogłębiarki na Bałtyku, została zakończona. O tym, czy zostanie wznowiona ratownicy zdecydują w sobotę rano. Szanse na odnalezienie mężczyzn żywych są jednak niewielkie. W wypadku, do którego doszło w poniedziałek nad ranem zginęły dwie osoby.

Ciemna strona II RP

18 października 1928 roku w Warszawie zmarł Tadeusz Rozwadowski, generał armii Austro-Węgier i Wojska Polskiego, szef Sztabu Generalnego i obrońca Lwowa podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. W tym roku mija 80 lat od jego śmierci.

Widzialna ręka broni 6-latków

Widzialna ręka rodziców atakuje MEN. Na razie – faksami i mailami. - Nie jestem wirtualny, naprawdę żyję, pracuję i płacę podatki. I nie chcę, żeby moje sześcioletnie dziecko szło do nieprzygotowanej szkoły – piszą rodzice związani z akcją "Ratuj maluchy". Ich apele trafiły także do nas na skrzynkę Kontakt TVN24.