Dorn, Ujazdowski, Zalewski: w PiS panuje strach

"Nikt w naszej partii nie może czuć się bezpieczny. Powstaje strach, a strach zabija partię" - piszą do delegatów sobotniego kongresu PiS byli wiceprezesi tej partii. Apelują by podczas głosowania nad votum zaufania dla Jarosława Kaczyńskiego wstrzymać się od głosu. Do listu dotarł RMF FM.

Piekło staruszek w domu opieki w Radości

W podwarszawskiej Radości personel domu opieki znęca się fizycznie i psychicznie nad starszymi i zniedołężniałymi kobietami - informuje "Polska". Gazeta dotarła do filmów, na których widać, że kobiety są poniewierane przez pracowników, a TVN24 dotarło do osoby, która przerażający proceder sfilmowała.

Sami niewinni w katalogach IPN?

Niczego nie podpisałem, to nie była współpraca, zaprzeczam, to absurd, nie pamiętam - takich przeważnie określeń używają posłowie i senatorowie, którzy zostali wymienieni w katalogach IPN jako współpracownicy, kandydaci na współpracowników lub kontakty operacyjne tajnych służb PRL. PiS zapowiada, że partia także sama zbada wyjaśnienia swoich posłów.

Jest już śledztwo ws. auta Pitery

Warszawska prokuratura rejonowa dla Mokotowa wszczęła w środę śledztwo w sprawie podpalenia samochodu Julii Pitery - poinformowała szefowa tej prokuratury Katarzyna Dobrzańska.

Ginęli ratując Żydów

„Co wiemy o Kowalskich, którzy ginęli ratując Żydów?” - pytają twórcy filmu „Życie za życie”. I w swojej produkcji próbują uzmysłowić młodemu pokoleniu Polaków, ilu ich przodków oddało własne życie, by ratować swoich żydowskich przyjaciół. Film jest częścią obchodów 65 rocznicy dwóch ważnych w stosunkach obu narodów wydarzeń.

Policja weszła do domu opieki w Radości

Policja weszła do domu opieki w Radości. Funkcjonariusze rozmawiają z właścicielką i badają sprawę. - Ten dom nie ma zezwolenia na prowadzenie działalności - powiedział rzecznik wojewody mazowieckiego. Sprawą zajęła się prokuratura.

3 kilometry zapowietrzone

Bezwzględny zakaz wstępu na obszar trzykilometrowej strefy zapowietrzonej dla osób, które nie mieszkają na terenie gminy Brudzeń Duży (Mazowieckie) został wprowadzony od środy. Decyzja ma związek z neutralizacją i utylizacją paszy i ściółki, z którymi miał kontakt zakażony drób.

Prokuratura: o Krauzem decydował sąd

Cofnięcie nakazu zatrzymania Ryszarda Krauzego to m.in. efekt decyzji sądu, który 14 listopada uchylił środki zapobiegawcze wobec b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, b. szefa policji Konrada Kornatowskiego i b. szefa PZU Jaromira Netzla, również podejrzanych o utrudnianie śledztwa ws. przecieku z akcji CBA - tumaczy warszawska Prokuratura Okręgowa.

Poseł PiS walczy o "Boisko w mojej gminie"

- 2012 boisk na Euro 2012! - z takim hasłem poseł PiS Zbigniew Girzyński ruszył do boju o boiska w swoim okręgu wyborczym. Polityk domaga się od premiera, by zrealizował obietnicę z expose: program "Boisko w mojej gminie". W tym celu złożył... 90 interpelacji poselskich.

Kierunek Berlin

11 grudnia premier Donald Tusk uda się z wizytą do Berlina - dowiedziała się TVN24. Wcześniej, bo już jutro, do Niemiec poleci z jednodniową wizytą szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Dawał policjantom 10 tysięcy złotych łapówki

Taką kwotę próbował wręczyć opolskim funkcjonariuszom mężczyzna, u którego w samochodzie znaleziono ponad 2 tys. butelek nielegalnego alkoholu. Policjanci odmówili. To jednak nie koniec kłopotów mężczyzny.

"Konflikt premiera i prezydenta to tylko kampania wyborcza"

-Konflikt na linii prezydent-premier to początek kampanii przed wyborami prezydenckimi. Trwa przepychanka kto silniejszy i ważniejszy - stwierdził w TVN24 szef klubu LiD Jerzy Szmajdziński na krótko przed planowanym spotkaniem Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego.

Schetyna: są zaskakujące informacje o Piterze

Julia Pitera mogła się narazić swoimi wypowiedziami, bo podejmowała najtrudniejsze sprawy. W związku z jej działaniami będziemy świadkami zaskakujących informacji - powiedział w TOK FM szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Sikorski spotyka się z Ławrowem w tym tygodniu

W piątek, dokładnie o 13:20 szef MSZ Radosław Sikorski spotka się z Sergiejem Ławrowem, ministrem spraw zagranicznych Rosji. Do spotkania szefów polskiej i rosyjskiej dyplomacji dojdzie w Brukseli.

Zalewski: de facto zostaliśmy wykluczeni z PiS

- Jarosław Kaczyński zawieszając mnie i innych wiceprezesów PiS de facto podjął decyzję o wykluczeniu nas z partii - powiedział w TVN24 Paweł Zalewski z PiS. I dodaje: im bliżej jesteśmy kongresu PiS, tym bardziej myślę, że to było celowe ustawianie nas poza partią.

"Nie sprzedajemy sektora energetycznego Rosji"

- Nie powiedziałem, ze chcemy sprzedawać polskie firmy energetyczne Rosji. Taka interpretacja to błąd lub świadoma prowokacja – tak wicepremier Waldemar Pawlak bronił się przed zarzutami „Dziennika” w „Sygnałach Dnia”.

Nieznany rękopis Jana Pawła II

Niepublikowany rękopis modlitwy Jana Pawła II do Ducha Świętego ukaże się w najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego". Karol Wojtyła napisał go na rok przed swoją śmiercią.

Premier wezwany "do spowiedzi"

- Kościół chce pilnej rozmowy z Donaldem Tuskiem - pisze Dziennik. W wywiadzie dla gazety arcybiskup Sławoj Leszek Głódź powiedział, że "Episkopat chce się spotkać z przedstawicielami rządu w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu".

Ćwiąkalski: wycofałem wszystkie projekty Ziobry

- Wiele pomysłów Zbigniewa Ziobry obliczonych było tylko na efekt medialny - ocenił w wywiadzie dla "Dziennika" Zbigniew Ćwiąkalski. Minister sprawiedliwości skrytykował prawie wszystkie pomysły swego poprzednika.

PO nadal prowadzi w sondażach

Choć poparcie w sondażach dla Platformy Obywatelskiej nieznacznie spadło, to partia Donalda Tuska nadal utrzymuje ogromną przewagę nad PiS. PO popiera ponad dwa razy więcej Polaków, niż partię byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Szef żandarmerii odejdzie, w GROM bez zmian?

W ciągu najbliższych dwu dni szef Żandarmerii Wojskowej, gen. Jan Żukowski, zostanie odwolany - dowiedziała się TVN24. Szef GROM ma pozostać na stanowisku. Takie są nieoficjalne informacje po wieczornym spotkaniu ministra obrony narodowej Bogdana Klicha z szefem Żandarmerii.

Szpitale przepełnione pieniędzmi

Chociaż trudno w to uwierzyć, niektóre szpitale mają tyle pieniędzy na przeprowadzenie zabiegów, że brakuje im łóżek dla wszystkich pacjentów. Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca właśnie zaległe środki dla szpitali, w dodatku musi je wydać do końca roku.

Ks. Sowa: Kościół i rząd na "zdrowych zasadach"

- Jestem absolutnie pewien, że tam, gdzie jest pole do spotkania rządu z przedstawicielami Kościoła, do spotkania dojdzie i odbędzie się ono na zdrowych zasadach. Obie strony muszą się dobrze przygotować, zaopatrzyć w zestaw mocnych argumentów i na partnerskiej stopie dochodzić do porozumienia - pisze w "Dzienniku" ksiądz Kazimierz Sowa, dyrektor TVN Religia.

Krauze może wracać

Podejrzewany o utrudnianie śledztwa i składanie fałszywych zeznań Ryszard Krauze może wracać do kraju. Prokuratura cofnęła nakaz zatrzymania biznesmena. Jak dowiaduje się TVN24, decyzja została wydana 15 listopada, czyli dzień przed zaprzysiężeniem rządu Donalda Tuska. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski twierdzi, że z tą decyzją nic nie ma wspólnego.

Konwój z prezentami

Co roku polskie dzieci z domu dziecka w Wilnie czekają na konwój z prezentami. Jest on organizowany przez miłośników samochodów terenowych, którzy jadą do Wilna z najbardziej potrzebnymi artykułami.

Pawlak: Krauze ofiarą walk w PiS

- Trzeba brać pod uwagę proporcjonalność reakcji państwa do winy i kary. Nawet jeśli doszło do popełnienia zarzucanego czynu, to ta kara była nieproporcjonalna w stosunku do człowieka, który prowadzi poważne interesy - komentuje decyzję cofnięcia nakazu zatrzymania Ryszarda Krauzego Waldemar Pawlak.

Ćwiąkalski: Nie kazałem cofnąć nakazu

- Nikt chyba nie sądzi, że ja zadzwoniłem i zażądałem cofnięcia nakazu - powiedział komentując cofnięcie nakazu zatrzymania Ryszarda Krauzego Zbigniew Ćwiąkalski. Gość "Magazynu 24 Godziny" stwierdził, że nawet nie wie, kto tę decyzję podjął.

Julia Pitera: Sawicka mogła pracować dla CBA

- Zaczynam podejrzewać, że Beata Sawicka współpracowała z CBA, tzn. była "odwróconą agentką" - powiedziała w programie "Kropka nad i" minister Julia Pitera. Według niej, była posłanka PO mogła "zapierać się przed wykonaniem pewnych poleceń". - Nie była chętnym kooperantem - oceniła Pitera.

IPN: 13 parlamentarzystów zarejestrowanych przez SB

10 posłów i 3 senatorów zarejestrowały tajne służby PRL jako swych współpracowników - wynika z trzeciej transzy katalogów IPN. Kazimierz Kutz, według katalogu, miał podpisać "lojalkę". Kilku członków rządu, m.in. Donald Tusk było rozpracowywanych przez SB.

Zabił człowieka telewizorem

Wojciech J. stanie przed sądem za zabicie telewizorem lokatora jednego z krakowskich domów. Do zdarzenia doszło na zakrapianym alkoholem spotkaniu. Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.