Niepełnosprawni studenci dostaną asystenta

Niepełnosprawni studenci mogą liczyć na opłacanego z budżetu państwa asystenta - pisze dziennik "Polska". Pomoże im m.in. sporządzać notatki z wykładów, wypożyczać książki i dojechać na uczelnię.

Premier szuka mieszkania

Trwają poszukiwania mieszkania dla premiera Donalda Tuska. Na razie mieszka w hotelu sejmowym, a do rządowej rezydencji przy Parkowej nie chce się przenieść. Współpracownicy szukają mu więc nowych "czterech kątów".

Wywieziono tajne akta WSI

Tajne archiwum zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze "Dziennik". Według gazety, nieoznakowane furgonetki krążyły pod osłoną nocy między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS.

Wielki pożar w fabryce brykietów

- Groźny pożar wybuchł w piątek późnym wieczorem w fabryce brykietów z trocin ekologicznych w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie. Nikomu nic się nie stało. Z ogniem zmaga się 15 zastępów strażaków.

Giertych stanie w obronie żołnierzy?

Roman Giertych nie wykluczył, że będzie bronić żołnierzy zatrzymanych pod zarzutem zabójstwa w Afganistanie. - Ta sprawa jest ciekawa, przede wszystkim pod względem prawnym - zaznaczył były lider LPR, który obecnie jest adwokatem.

Pitera: przyjęcie w Pałacu eleganckie, w resortach skandaliczne

- Ucieszyłam się, że samo zaprzysiężenie w Pałacu Prezydenckim było eleganckie. Gorzej było w ministerstwach, że o kancelarii premiera nie wspomnę - tak swoje wrażenia z dzisiejszego zaprzysiężenia rządu opisała w "Magazynie 24 godziny" Julia Pitera z PO. - Nie warto tego tak mocno przeżywać - stwierdził Krzysztof Putra.

Prezydent nie będzie współpracował z Tuskiem

Polacy nie wierzą w dobrą współpracę Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim. Większość z nas uważa, że prezydent będzie utrudniał życie nowemu premierowi - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

Ćwiąkalski: bez pochlebstw i lizusostwa

- Lubię ludzi, którzy są sobą. Moi podwładni powinni kierowa się kodeksem, doświadczeniem życiowym i wiedzą - mówił w programie "Bohater Tygodnia" TVN24 prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Nowy minister sprawiedliwości przyznał także, że niektóre pomysły swojego poprzednika będzie kontynuował.

Pomoc przyjechała zbyt późno

Nie pomogły telefoniczne wezwania - karetka nie przyjechała. Dyspozytorka dwukrotnie odmówiła jej wysłania, choć wzywający pomocy mężczyzna wręcz płakał, alarmując, że jego brat potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarza. Mężczyzna zmarł.

Pobili go, musi płacić

Jerzy Mierzejewski kilka lat temu sprzedawał bilety komunikacji miejskiej. Gry wracał do domu wraz z dziennym utargiem skradziono mu pieniądze, a jego samego ciężko pobito. Pokrzywdzony spłaca dług do dzisiaj.

Posłuchaj, jak minister zawiózł wódkę "tatowi"

Największą niespodzianką podczas piatkowych uroczystości w Pałacu Prezydenckim, było zaprzysiężenie ministra bez teki Zbigniewa Derdziuka. Nowy sekretarz stanu na studiach podobno zasłynął tym, że choć sam nie pił... nie chciał się z kolegami dzielić kartkami na wódkę. Przynajmniej tak wynika z tekstu utworu Kazika Staszewskiego.

O swoim zawieszeniu dowiedzieli się z mediów

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członków partii jej byłych wiceprezesów: Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. - To decyzja niesprawiedliwa i bezpodstawna - skomentował Kazimierz Ujazdowski.

Macierewicz niezbędny w Afganistanie?

Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja uznał za zemstę decyzję nowego ministra obrony, który wstrzymał jego odlot do Afganistanu. Macierewicz został odwołany z funkcji wiceministra tego resortu zaraz po nominacji Bogdana Klicha.

Kasa Samoobrony nie ma "kasy"

Kasa Samoobrony świeci pustkami. Do końca roku partia ma pozbyć się wszystkich wojewódzkich biur i prosi o skrócenie okresu wypowiedzenia wynajmowanych lokali - informuje dziennik.pl.

Bartoszewski będzie pracował dla premiera

W ciągu kilku dni Władysław Bartoszewski zajmie stanowisko "pełnomocnika premiera ds specjalnych poruczeń" - donosi RMF FM. Zajmował się będzie relacjami z Niemcami i diasporą żydowską. Stanowisko utworzono specjalnie dla niego

"Rozdzielę funkcje ministra i prokuratora generalnego"

- W przyszłym tygodniu powstanie zespół, który zajmie się pracą nad rozdzieleniem stanowiska ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego - zapowiedział Zbigniew Ćwiąkalski, zaprzysiężony dziś minister sprawiedliwości. Jak zapowiada, jeszcze w tym roku mają zapaść pierwsze decyzje w tej sprawie.

Macierewicz nie poleciał do Afganistanu

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Antoni Macierewicz nie poleciał do Afganistanu - poinformował minister obrony narodowej Bogdan Klich. Potwierdził też, że skierował do premiera formalny wniosek o odwołanie Macierewicza z funkcji wiceministra obrony.

Odnaleziono ciało maszynisty

- Wieczorem zostanie wznowiony ruch na trasie Bydgoszcz - Laskowice Pomorskie, a jutro być może uda się uruchomić drugi tor. Cały proces porządkowania miejsca wypadku potrwa cztery dni - zapowiedział Włodzimierz Kierczyński z PKP

Giertych: żołnierze byli traktowani skandalicznie

Roman Giertych będzie prawdopodobnie adwokatem żołnierzy, których prokuratura oskarża o zabójstwo ludności cywilnej w Afganistanie. - Decyzję podejmę po spotkaniu z ich rodzinami - mówi portalowi tvn24.pl Giertych.

Kim jest rzecznik rządu

Agnieszka Liszka, absolwentka Instytutu Dziennikarstwa oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, została rzecznikiem rządu Donalda Tuska. - Kobiecie jest łatwiej, ociepla sytuację - ośmiela nową rzeczniczkę jej dawna poprzedniczka na tej funkcji.

Ministrowie przejmują urzędy

Polityczna zmiana warty w resortach. Nowo mianowani ministrowie z Pałacu Prezydenckiego rozjechali się już do swoich resortów. Nie wszędzie do gabinetów wprowadzili ich poprzednicy.

Rapacki będzie nadzorował policję, BOR i SG

Generał Adam Rapacki w przyszłym tygodniu obejmie funkcję wiceministra spraw wewnętrznych. Ma zająć się nadzorem nad policją, Strażą Graniczną i Biurem Ochrony Rządu - podaje RMF FM.

Tusk: list od premiera miał trzy zdania

- Nie jestem trzynastym premierem - zaprzeczył stanowczo Donald Tusk, pytany czy to nie pech, że jako trzynasty polski polityk obejmuje ten urząd. - Premier Pawlak był premierem dwa razy, więc trzynasty był Jarosław Kaczyński. To wiele tłumaczy - dodał nowy premier.

Poledno - przejazd ciągle zablokowany

Służby ratunkowe pracowały przez całą noc, jednak dopiero nad ranem udało się wydobyć ciało maszynisty. Wagon jest tak zgnieciony, że na miejsce wypadku trzeba było sprowadzić specjalistyczny ciężki sprzęt.

16-latek "Maluchem" staranował przejazd kolejowy

Pijany 16-latek uciekając przed policją, staranował "maluchem" zapory na przejeździe kolejowym. Nastolatek swoją ucieczkę zakończył w pobliskim rowie. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Rząd Donalda Tuska zaczyna pracę

- Gabinet, który został przed chwilą zaprzysiężony, to ludzie dobrze przygotowani do pracy i przyzwoici – zwrócił się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w swoim pierwszym przemówieniu po zaprzysiężeniu, premier Donald Tusk. Prezydent Lech Kaczyński pogratulował nowemu premierowi.

Tiry zablokowały drogę

Między Gorlicami i Grabowem ciężarówki zablokowały drogę nr 28. Jadące z obu stron samochody nie miały łańcuchów. Padający śnieg i oblodzona jezdnia nie pozwalają im na dalszą jazdę.