Tłumaczył, że jedzie na Ukrainę sprzedać auto, ale w tylnym zderzaku wiózł 5,5 kg amfetaminy. Podlascy celnicy zatrzymali na polsko-litewskim przejściu w Budzisku mężczyznę próbującego przemycić narkotyki o wartości rynkowej 300 tysięcy złotych.

Kościelni hierarchowie zachęcają do udziału w wyborach i pierwsi dają przykład. Swój głos do urny wrzucił już prymas Polski kard. Józef Glemp. - Jestem dobrej myśli i pełen optymizmu - mówił po głosowaniu.

Irackie siły bezpieczeństwa przy współudziale polskich żołnierzy aresztowały pięciu przestępców, wśród nich groźnego terrorystę odpowiedzialny za atakowanie polskich baz wojskowych - informuje rzecznik polskiego kontyngentu.

"X" albo "+" - na te dwa znaki przy swoim nazwisku wyczekuje 6187 kandydatów do Sejmu i 385 do Senatu. Swój głos może oddać każdy spośród niemal 30 milionów uprawnionych do udziału w wyborach Polaków.

Zakonnicy z zakonu kartuzów nie odzywaja się do siebie słowem przez cały tydzień. Z innych powodów milczą jogini. W muzyce, milczenie wzmaga napięcie. Tvn24.pl sprawdza, dlaczego czasem warto być cicho.

Trwa dogaszanie poniemieckiej fabryki mebli Gomad na rogu ul. Mickiewicza i Mieszka I w centrum Gorzowa. Pożar wybuchł tuż po północy. Straż pożarna musiała ewakuować 12 osób, ale nikt nie został ranny.

Tłumaczy od kiedy jest "playboyem", jak ważna jest pierwsza miłość i do czego tęskni już po sześćdziesiątce ... Z Januszem Głowackim - znakomitym felietonistą, dramaturgiem i prozaikiem rozmawiała w programie "W roli głównej" (TVN Style) Magda Mołek.

Urodził się zdrowy, przez błąd lekarski stracił szansę na normalne życie. Rodzice 9-letniego dziś Piotrusia długie miesiące dochodzili sprawiedliwości przed sądem. Kiedy wreszcie udało się wywalczyć odszkodowanie, szpital odwołał się od wyroku.

Płakali, kiedy ich córki były wyprowadzane z klasztoru. Do dziś nie mogą pogodzić się z decyzją o eksmisji. Rodzice byłych betanek z Kazimierza Dolnego dopiero teraz postanowili mówić o tym wszystkim, co działo się za murami klasztoru przez dwa lata. Przed kamerą TVN24 powiedzieli co ich boli najbardziej.

Bieszczady zasypał śnieg. Nie leżał długo, ale dał znać, że zima za pasem. Tej nocy znowu będzie padał śnieg, głównie na południu Polski. Meteorolodzy i drogowcy ostrzegają - będzie ślisko.

O to, co mężczyznom należało się niejako naturalnie, kobiety musiały walczyć latami, nierzadko nawet krwawo. Choć dziś trudno w to uwierzyć, jeszcze na początku dwudziestego stulecia kobiety nie miały prawa głosu w żadnym z europejskich krajów.

Blisko 3 miesiące temu państwo Cumbrowscy z Nowych Marz stracili cały dobytek. Zostali eksmitowani, a ich dom zburzony, ponieważ stał na trasie budowy grogi A1. Teraz budują już nowy dom, ale do zimy na pewno nie zdążą.

Ważący ponad cztery kilogramy róg nosorożca próbował przemycić mężczyzna wracający z Republiki Południowej Afryki. Celnicy z portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach znaleźli róg w bagażu turysty.

Gdy na wózku inwalidzkim chciał przejechać jednego dnia z Łódzi do Warszawy kibicowała mu cała Polska. Niestety wysiłek był ponad siły - do celu zabrakło 20 km. Ale nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy pomogli Krzysztofowi Jastrzębskiemu spełnić marzenie - ma wózek, na którym będzie mógł wystartować na paraolimpiadzie w Pekinie.

Lekarze z grudziądzkich szpitali w ostatnim tygodniu wykryli 3 przypadki sepsy. Jednak zapewniają, że jak na razie nie ma mowy o epidemii.

Internetowa wyszukiwarka lokali wyborczych, dowożenie osób niepełnosprawnych do komisji wyborczych - takie proste, lecz skuteczne metody zachęcające do udziału w wyborach zaproponowały swoim mieszkańcom władze Szczecina.

Byłe zakonnice, eksmitowane z klasztoru w Kazimierzu Dolnym szykują się do zamieszkania w opuszczonym gospodarstwie w Wielkopolsce. Są spokojne, zadowolone, przekonane o swojej słuszności - pisze "Dziennik".

Ośmioletni Filipek jednego dnia stracił matkę i młodszego brata - zabił ich dziadek chłopca. Malec stracił również dom, a jego ojcu miasto nie chciało przyznać mieszkania socjalnego. Dziennikarze "Prosto z Polski" zajęli się sprawą i mieszkanie w końcu się znalazło.

Przez kilka miesięcy poruszająca się o kulach Aneta Wójtowicz walczyła z ZUS i czekała na spotkanie z komisją orzeczników, która przyznałaby jej zasiłek. Dopiero interwencja dziennikarzy "Prosto z Polski" spowodowała, że doszło do takiego spotkania. Zobacz historię pani Anety.