Złapaliśmy na gorącym uczynku przyjęcia milionowej łapówki architekta Rafała S.- Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdziło nieoficjalne informacje portalu tvn24.pl.

Znak ostrzegawczy z Hanną Gronkiewicz-Waltz, rozkopana ulica, samochodowe korki i hasło: "sPOwolnili Warszawę, sPOwolnią Polskę" - tak wygląda billboard wyborczy warszawskiego PiS.

Proces Jacka P. odroczony do października. Były asystent posła Stanisława Łyżwińskiego i jednocześnie wojewódzki radny Samoobrony przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim odpowiada za tyw. seksaferę.

Zapowiedź telewizyjnej debaty Kaczyński - Kwaśniewski elektryzuje świat polityki. Przedstawiciele obu obozów politycznych uważają, że będzie to główne wydarzenie kampanii wyborczej.

- Na wykładzie w Kijowie Aleksander Kwaśniewski zaprezentował doskonałą znajomość języka rosyjskiego i zaprezentował wiele interesujących myśli - powiedziała w TVN24 Jolanta Szymanek-Deresz z SLD. Przyznała jednak, że incydent nie powinien mieć miejsca.

- Dopiero premierowi Kaczyńskiemu udało się odzyskać państwo - między innymi takie stwierdzenia padły ostatnio w Radiu Maryja "Gazeta Wyborcza" przez tydzień wsłuchiwała się w antenę rozgłośni. Wyniki są jednoznaczne.

Dwie kolorowe kopie dokumentów kluczowych dla zbrodni katyńskiej opublikowała "Gazeta Wyborcza". Jeden z nich to notatka szefa NKWD Ławrentija Berii z początku marca 1940 r., drugi to odpowiedź Stalina z odręcznymi notatkami.

Polska Wikipedia świętuje szóste urodziny. Założyciele i autorzy internetowej encyklopedii spotkali się na uroczystym zjeździe w Częstochowie.

Płk. Wojciech Krupa, lider lotniczej grupy akrobatycznej "Żelazny", która w niedzielę na pokazach w Bielsku-Białej uczciła pamięć zmarłych kolegów, zapewnia, że zespół nadal będzie występować.

Janusz Kaczmarek wcale nie chciał ostrzec Andrzeja Leppera, ale Ryszarda Krauzego - twierdzi "Rzeczpospolita". A "Wprost" donosi, że CBA ustaliło, że Kaczmarek i Krauze mieli telefony na kartę, które służyły im wyłącznie do porozumiewania się między sobą.

Jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy, w tym dwójka dzieci, zostały ranne w wypadku nieopodal Miechowa w Małopolsce. Kierowca został już zatrzymany, miał ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Po "wyjątkowym" kijowskim wystąpieniu Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie panuje niesmak - donosi "Dziennik". Jedna z ikon pomarańczowej rewolucji wiele nad Dnieprem straciła.

Kobiet w polskiej polityce jest za mało, a powinno być więcej - do takiego ogólnego wniosku doszły rozmówczynie zaproszone do "Magazynu 24 Godziny".

Doświadczeni prokuratorzy nie chcą pracować w elitarnych zespołach, podległych ministrowi Zbigniewowi Ziobrze - twierdzi "Newsweek". Śledczy boją się politycznych zleceń.

Minister rolnictwa zarzuca Prokomowi Ryszarda Krazuego, że jest ogromnym dłużnikiem Skarbu Państwa. Firma odpowiada: niektóre spółki z Grupy Kapitałowej Prokom "pozostają w sporze sądowym z Agencją Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa co do zasad płacenia opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości".

Premier Jarosław Kaczyński zagroził Polakom, że jeśli nie wybiorą PiS, to wyprowadzi na ulice armię, bo 21 października tylko w jego ręku będzie pełnia władzy - komentuje Julia Pitera (PO) słowa premiera, że zwycięstwo PO i LiD będzie kolejnym 13 grudnia 1981.