Miliony dla partii z budżetu państwa

Blisko 107 milionów złotych - tyle według wstępnych szacunków Państwowej Komisji Wyborczej będą kosztowały subwencje z budżetu państwa dla partii z obecnej kadencji parlamentu. Partie złożyły już sprawozdania finansowe za 2007 r.

"Lewica grzeje się w odbitym blasku gejów"

- To zamieszanie z gejami jest niepotrzebne i sztuczne. Jesteśmy tolerancyjni - w Sejmie nikt nie napadł na tych panów - stwierdził w "Magazynie 24 godziny" Adam Hofman (PiS). Na to ripostował mu Jerzy Wenderlich (SLD): - Pana to ani ziębi, ani grzeje, a to nie jest sprawa termoforu, ale tolerancji.

Miller: Olejniczak się panicznie boi

- Przyczyną rozstania SLD z PD jest strach Wojciecha Olejniczaka przed czerwcowym kongresem partii. Ten manewr ma mu pomóc umocnić pozycję - diagnozował w "Magazynie 24 Godziny" Leszek Miller. - Odbijamy w lewo, bo Polska potrzebuje prawdziwej lewicy - ripostował rzecznik SLD Tomasz Kalita.

Brutalnie pobita, sprawca na wolności, prokuratura umywa ręce

Trzydziestoletnia kobieta z Tczewa trafiła do szpitala z 60. ranami kłutymi i szarpanymi. Sprawcą był jej konkubent, który poranił ją na oczach ich pięcioletniego synka. - Do sytuacji nie doszłoby, gdyby prokurator dopilnował swoich obowiązków i zareagował na moje sygnały - mówi TVN24 kobieta. Prokuratura nie ma sobie nic do zarzucenia.

Zgodzili się na poprawki PiS

-Wszystko wskazuje na to, że we wtorek uchwała Sejmu, która ma towarzyszyć ratyfikacji Traktatu z Lizbony, zostanie przyjęta - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski po spotkaniu z przedstawicielami PSL i PiS. jak dodał, PO i PSL zgodziły się na poprawki PiS do projektu tej uchwały.

Putra: decyzja PiS jutro po 10

Decyzja ws. głosowania nad Traktatem jest przed nami. We wtorek o godz. 10 zbiera się klub PiS, który demokratycznie podejmuje decyzje - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Krzysztof Putra. - Szkoda, że czasu w tej sprawie jest tak mało, bo może potrzebne byłoby głosowanie - dodał.

Niesiołowski: spotkanie z gejami - poniżej godności

- Spotykanie się z tymi ludźmi jest poniżej godności, to strata czasu - powiedział o wizycie gejów Brendana Faya i jego męża Stefan Niesiołowski z PO w rozmowie z TVN24. Dużo spokojnie podchodzi do sprawy Mariusz Kamiński z PiS: - LiD może sobie zapraszać kogo chce - przekonuje.

Maciej Zientarski wybudził się ze śpiączki

Maciej Zientarski, dziennikarz, który kilka tygodni temu roztrzaskał się w Warszawie w pędzącym ferrari, wybudził się ze śpiączki farmakologicznej. - Maciek pozostaje jednak w stanie nieświadomości - powiedział TVN24 przyjaciel rodziny Jerzy Ciszewski.

Podwójne dożywocie za porwanie i zabójstwo

- Najgorsze jest to, że ta ława skazanych jest za krótka, tu nie ma zleceniodawców - tak ojciec Krzysztofa Olewnika, porwanego i brutalnie zamordowanego, zareagował na ogłoszenie wyroków w tej sprawie. Na dożywocie skazano głównych sprawców, Sławomira Kościuka i Roberta Pazika. Pozostali dostali kary od roku do 15 lat.

"Chcemy uczynić Polskę lepszym miejscem”

- W dniu św. Patryka prezydent Polski w orędziu połączył nasze życie z życiem Polaków – tak Brendan Fay i jego małżonek wyjaśnili swój przylot do Warszawy. Jak dodali, chcą rozpocząć dialog, który „uczyni Polskę lepszym miejscem”.

Pijana 18-latka podpaliła koleżankę

Anetę B., która podczas imprezy podpaliła swoją 21-letnią koleżankę, zatrzymali policjanci z Jastrzębia-Zdroju. - Teraz odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może trafić za kratki nawet na 10 lat - poinformowała Marta Czajkowska z jastrzębskiej policji.

Kaczyński pewny ratyfikacji...

- Jeśli to, o czym mówił premier Tusk podczas konferencji w Gdańsku, zostanie wypełnione, to proszę się niczego nie obawiać - tak o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego wypowiedział się Jarosław Kaczyński. Na antenie Radia Maryja były premier przyznał, że w PiS są "pewne różnice pod tym względem".

Były poseł PiS odpowie za wyłudzenia

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec byłego posła PiS Tomasza Markowskiego. Odpowie za wyłudzenie od Sejmu 138 tys. zł. na refundację kosztów pobytu w stolicy. Parlamentarzysta wydawał publiczne pieniądze na wynajmem, mimo że miał mieszkanie w stolicy. Markowski nie przyznał się do winy.

"Prezydent powinien się spotkać z polskimi gejami"

Prezydent powinien spotkać się z polskimi środowiskami homoseksualnymi. Może wyprostowałoby mu to poglądy na pewne sprawy – twierdzi Krystian Legierski, działacz Zielonych 2004. Zdaniem Wojciecha Kuleczki z portalu homoseksualizm.org, to homoseksualiści są zagrożeniem.

Gosiewski: Ustawa o ratyfikacji we wtorek

Wiele wskazuje na to, że we wtorek w Sejmie rozstrzygnie się los projektu ustawy o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego - powiedział w "Sygnałach Dnia" szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski.

Kaczyński chce Ukrainy i Gruzji w NATO

Otwarcie się na Wschód jest warunkiem efektywnego działania NATO i UE - uznał prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Financial Times". - Jest to szczególnie ważne dla NATO w kontekście krajów bałkańskich, a także Ukrainy i Gruzji - powiedział brytyjskiemu dziennikowi.

Sowińska: nie zabraniam seksu

- Nie zakazuję seksu przed 18-tką. Przecież może dojść do ślubu szesnastoletniej dziewczyny z mężczyzną - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Ewa Sowińska. Dodaje, że nie zrezygnuje ze stanowiska rzecznika praw dziecka, bo nie poczuwa się do błędów.

"Czemu pan pokazuje w internecie swoje pośladki?"

- Media zaangażowały się w ten dęty, żenujący skandal. Geje, którzy przyjechali z USA chcą propagować swój styl życia, o którym możemy przeczytać na gejowskich portalach pełnych pornografii - stwierdziła publicystka Joanną Najfled. - W homoseksualizmie nie chodzi tylko o seks - ripostował Jacek Adler z GAYLIFE.PL

Ziobro: Pożyczałem laptopa Koteckiej

- Pożyczałem laptopa Patrycji Koteckiej. Czy ktoś robiłby aferę, gdybym komuś użyczył długopisu? - tak Zbigniew Ziobro (PiS) w rozmowie z "Rzeczpospolitą" uzasadniał skąd w jego służbowym komputerze znalazły się scenariusze programów telewizyjnych dziennikarki.

"Nasz Dziennik" pisze o kapitulacji w Juracie

"Kapitulacja w Juracie" - tak "Nasz Dziennik", gazeta należąca do medialnego koncernu o. Rydzyka, tytułuje zamieszczony na pierwszej stronie artykuł o weekendowych uzgodnieniach prezydenta i premiera w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Tusk: Nie chcę pęknięcia PiS-u

Jarosław Kaczyński obawia się, by PiS "nie pękł" w czasie głosowania nad ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego - mówi w premier Donald Tusk w wywiadzie dla dziennika "Polska".

ABW ma listę Petera V.

Już w 2005 r. funkcjonariusze ABW w czasie przeszukania domu Petera V. znaleźli komputer z listą nazwisk polityków i biznesmenów - donosi "Newsweek". Politycy i biznesmeni, którzy lokowali miliony w Szwajcarii, mają się czego bać - stwierdza tygodnik.

"Włącz głos dla Białorusi"

W niedzielne popołudnie już po raz trzeci odbył się w stolicy koncert pt: "Solidarni z Białorusią". Tym razem na hasło "Włącz głos dla Białorusi" zareagowali m.in. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Maleo Reggae Rockers i przedstawiciele białoruskiej sceny rockowej.

Ostatni dzień starych dowodów

Książeczkowe dowody osobiste tracą definitywnie ważność. Osoby, które nie wymieniły dowodu na nowy mogą mieć kłopoty w bankach, na poczcie i w urzędach.

Samoobrona tworzy intelektualne zaplecze

Partia Leppera tworzy swoje intelektualne zaplecze, tzw. think-tank. Koordynatorem przedsięwzięcia jest rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Partia chce zaprosić do współpracy naukowców i "postępowych” księży katolickich - pisze "Dziennik".

Poseł PiS: Nie zagłosuję za tym Traktatem

- Jeśli nie będzie zabezpieczenia ustawowego, to nie zagłosuję za tym Traktatem - zadeklarował w "Magazynie 24 godziny" poseł PiS Andrzej Dera. Jak dodał, to jest niezrozumiałe, by głosować ws. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego już we wtorek. - To nic zaskakującego. O wtorku mówiono już tydzień temu - wyjaśniła Julia Pitera (PO).

"Jest hucpą mówienie, że Fay to katolik"

Brendan Fay, gej, którego wizerunek posłużył za ilustrację do prezydenckiego orędzia, to prowokator, który przyjechał do Polski, by podnieść oglądalność TVN i zrobić "zamieszanie wokół lewicy". Tak przynajmniej uważa był poseł LPR Krzysztof Bosak.