PO nadal na czele z 46 proc. poparciem, PiS niemal bez zmian na poziomie 31 proc. Próg wyborczy przekraczają jeszcze tylko SLD i PSL - tak wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Niebywały wręcz skandal i kolejna kompromitacja - tak na słowa szefa MSZ Radosława Sikorskiego z "Kropki nad i" zareagował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Minister stwierdził, że żeby szef PiS porozmawiał z premierem Rosji Władimirem Putinem, ten musiałby najpierw przed nim uklęknąć.

31-kierowca Mercedesa zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w miejscowości Kościerzyce (woj. opolskie). Mężczyzna dachował, uciekając przed patrolem policji, który wcześniej próbował zatrzymać go za przekroczenie prędkości. Mimo podjętej na miejscu reanimacji, nie udało się uratować mężczyzny.

Most Północny w Warszawie ma być gotowy już w grudniu, tymczasem prace na drodze dojazdowej do niego stanęły w miejscu, bo na przeszkodzie znalazła się linia wysokiego napięcia. Miasto wiedziało o niej od ponad roku, ale nikt jej na czas nie usnął. Teraz zagraża pracującym robotnikom, dlatego zdecydowano o przerwaniu budowy po prawej stronie Wisły.

Pięcioletnie dzieci, które w przyszłym roku nie pójdą do szkoły, przez dwa lata będą się uczyły tego samego. To konsekwencja zamieszania wokół nieprzygotowanej reformy oświaty - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Kandydaci walczą o glosy, drogowcy o to, żeby przy okazji nie szpecono miasta. W stolicy plakaty, które zawieszono w niedozwolonych miejscach trafiają do jednego z magazynów Zarządu Dróg Miejskich. Stamtąd komitety wyborcze wzywane są do ich odebrania. Jeśli tego nie zrobią, naliczane są kary. Do ich wymierzenia droga jest jednak daleka.

Ziewający Jarosław Kaczyński, śpiący Donald Tusk. To nie kadry z ostatnich obrad Sejmu, a najnowszy spot wyborczy kandydata PSL na posła, byłego judokę, a obecnie walczącego w klatce Pawła Nastuli. - Obudźcie się - apeluje do drzemiących konkurentów.

W pożarze ciężarówki na autostradzie A4 w okolicach Chorzowa doszczętnie spłonęła naczepa z przewożonym towarem. A że było nim łatwopalne ogumienie, w akcji gaśniczej brało udział aż siedem zastępów straży pożarnej.

Słowa premiera Donalda Tuska, który za zamieszki w Zielonej Górze obwinił polityków to według Joachima Brudzińskiego z PiS nic innego jak "wykorzystywanie tragedii do walki politycznej". - To bardzo, ale to bardzo duże nadużycie - mówił poseł w "Rozmowie Rymanowskiego" TVN24, który przy okazji żużlowych kibiców nazwał "najbardziej spokojnymi" fanami polskiego sportu. Na potwierdzenie słów premiera Andrzej Halicki z PO przypominał poręczenie za "Starucha" przez polityków PiS.

Październikowy wieczór, sympatycy popularnej internetowej gry Counter Strike zasiadają do komputerów aby oddać się swojemu ulubionemu zajęciu. Wśród mrocznych magazynów, i opuszczonych fabryk, w której toczy się gra uzbrojeni po zęby bohaterzy strzelają do siebie, podkładają bomby a w tle przyświeca im... banner wyborczy SLD. O nietypowym odkryciu zawrzało na internetowych forach poświęconych grze.

Wypadek, w którym zginął 23-letni kibic Falubazu Zielona Góra potrącony przez policyjny radiowóz prawdopodobnie nie został zarejestrowany przez kamery monitoringu. - Nie obejmują one terenów przyległych do stacji paliw. Być może miejski monitoring da odpowiedź na pytanie, kto był sprawcą pobicia dwóch policjantek - stwierdził Grzegorz Szklarz z prokuratury okręgowej w Zielonej Górze. W trakcie zamieszek, w których ucierpiało 16 policjantów w kierunku napastników wystrzelono z broni gładkolufowej 155 razy.

- Nie mam zamiaru obejmować żądnych stanowisk, w razie wygranej chcę powołać rząd najlepszych Polaków - oświadczył Janusz Palikot dodając, że mogliby się w nim znaleźć m.in. Adam Bodnar, Magdalena Środa i Jerzy Hausner. - Nie życzę sobie, by Janusz Palikot szafował moim nazwiskiem - odpowiada Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

- O hakach na mnie mówił już od paru lat i jakoś nie może ich wyciągnąć na wierzch. Na gębę jest krem Nivea, potrzebne są papiery - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Radosław Sikorski komentując krytyczne informacje na swój temat zawarte w książce Jarosława Kaczyńskiego. Szef dyplomacji w programie stwierdził też, że widzi spore podobieństwo pomiędzy prezesem PiS a Januszem Palikotem.

- My możemy te wybory nawet wygrać. I w ogóle nie przesadzam - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Janusz Palikot komentując rosnące poparcie dla swojego Ruchu w sondażach. - Patrząc na to, co się dzieje w ostatnich dniach, kiedy Ruch Palikota stał się maczugą, którą sobie podają z ręki do ręki PiS z Platformą, to paradoksalnie mobilizuje opinie publiczną przeciwko temu wszystkiemu - przekonywał.

Najpierw wygrały z chorobą, teraz wygrywają na sportowych arenach. Aż 18 medali przywiozła z Moskwy polska reprezentacja dzieci dotkniętych chorobami nowotorowymi. Młodzi sportowcy uczestniczyli w Rosji w II Światowych Igrzyskach organizowanych dla młodych osób, które mają za sobą zwycięską walką z rakiem.

- Dokładna lista sposobów dokonywania fałszerstw podczas wyborów - to zdaniem Joanny Muchy z PO zawiera poradnik Prawa i Sprawiedliwości dla mężów zaufania tej partii. Tyle, że posłanka opisała to, co zawiera poradnik wydany przez "Solidarnych 2010", a PiS od tej instrukcji się odcina. W swoim poradniku, co wiadomo już od dawna, zwraca uwagę przede wszystkim na "ograniczone zaufanie w stosunku do pozostałych osób obecnych w lokalu wyborczym".

Jak obiecał na twitterze, tak zrobił w Gdańsku - Sławomir Nowak (PO) opowiedział dziennikarzom, co znalazł na pendrivie otrzymanym od swojej wyborczej rywalki Anny Fotygi (PiS). Dokument na dysku ma być dowodem rzekomych nadużyć przy projektowaniu Stadionu Narodowego. Nowak odbija piłeczkę i pyta Fotygę czy "pan XXX", którego nazwisko wykreślono z dokumentu, to jej mąż. Opublikowane w sieci dokumenty wskazują, że jest to Ryszard Fotyga.