Nie wydaje mi się, żeby w adwokaturze doszło do trzęsienia ziemi - powiedział w TVN24 mec. Marek Małecki, obrońca Lwa R. Według niego, zaświadczenia lekarskie jego klienta są prawdziwe. "Dziennik" twierdzi z kolei że sprawa producenta filmowego to wierzchołek góry lodowej. Aresztowani lekarze i adwokaci zaczynają ujawniać, że w zamian za gigantyczne łapówki lekarze preparowali dokumentację, która pozwalała unikać więzienia gangsterom i aferzystom.

- Zawsze byłem wrogiem najemnictwa, to jakiś odlot – tak generał Roman Polko, komentuje dzisiejszą publikację "Dziennika". Przyznaje, że jego nowa fundacja chce pomagać żołnierzom m.in. znaleźć pracę, ale nie - jak napisała gazeta - wysyłać polskich najemników w najbardziej niebezpieczne rejony świata. - Sam autor artykułu jest zszokowany tym, co ukazało się w "Dzienniku" - twierdzi Polko w rozmowie z tvn24.pl.

Policja nie ma pieniędzy na zapłatę za ponad tysiąc wybranych w przetargach i już zamówionych nowych radiowozów. Powód? Rząd Donalda Tuska cofnął pieniądze z budżetu państwa - pisze "Newsweek".

Polska walczy o inwestycje Arabii Saudyjskiej, która dysponuje kapitałem szacowanym na bilion dolarów. Trwają już nawet rozmowy z przedstawicielami koncernu budowlanego bin Ladena. Dlatego w listopadzie premier Donald Tusk leci do Rijadu. W swoim pałacu przyjmie go król Abdullah bin Abdul Aziz Al-Saud - pisze "Dziennik".

PiS wciąż daleko za PO, nieźle SLD-UP i PSL oraz katastrofa Libertasu i Centrolewicy. Takie wnioski płyną z najnowszego eurosondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Dla pana Jerzego pierwsze wolne wybory to przede wszystkim przejażdżki Syreną Bosto przerobioną na wóz propagandowy Solidarności. Pani Zofia 4 czerwca 1989 r. przeżyła w USA, a pan Zbigniew - w Namibii. Wszyscy przesłali nam swoje wspomnienia z tamtych dni na Kontakt TVN24.

Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy ma się dziś rozpocząć proces lustracyjny prof. Mariana Filara, posła Demokratycznego Koła Poselskiego. Wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wniósł pion lustracyjny Oddziału IPN w Gdańsku, który podejrzewa posła o zatajenie związków ze służbami specjalnymi PRL.

"Gazeta aspirująca do poważnej i opiniotwórczej pewnie polegnie na desperackim ataku na blogerkę" - pisze wicepremier Waldemar Pawlak na własnym - nomen omen - blogu w onet.pl. Polityk bezkompromisowo ocenia postępowanie "Dziennika" wobec Kataryny - i dopomina się, by gazeta ujawniła też "anonimowych informatorów".

To miał być zwykły spacer, a zamienił się w brawurową akcję. Podczas przechadzki po lesie policjant CBŚ natknął się na dwóch kłusowników. Zatrzymał ich na gorącym uczynku, gdy odzierali ze skóry świeżo ustrzelonego, chronionego łosia. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Nie będzie śledztwa w sprawie tak zwanej Nocy Naturystów w jednym z łódzkich aquaparków - zdecydowała tamtejsza prokuratura. W ten sposób odmówiła zajęcia się doniesieniem szefa miejscowej Ligi Polskich Rodzin o popełnieniu przestępstwa.

Tę noc Lew. R. na pewno spędzi w areszcie. Gdzie prześpi następne - nie wiadomo, bo wieczorem łódzki sąd odroczył do środy, do godz. 12, wydanie postanowienia ws. wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie producenta. - Zebrane dowody są bardzo mocne i istnieje ogromna obawa mataczenia - ocenia tymczasem prokurator krajowy Edward Zalewski.

Pytanie Jarosława Kaczyńskiego o polskość PO to "fundamentalna nieuczciwość" - ocenił w "24 Godzinach" w TVN24 Sebastian Karpiniuk z PO. - Prezes PiS jest polską, męska Eriką Steinbach - dodał. - Ze strony PO nie ma działań chroniących polską rację stanu - ripostował Arkadiusz Mularczyk z PiS.

O uchwale niemieckiej koalicji CDU-CSU, która chce "międzynarodowego potępienia wypędzeń" dyskutowali w "Faktach po Faktach" kandydaci do europarlamentu. - Ta uchwała jest szkodliwa dla polskich interesów. Może oznaczać faktyczne kwestionowanie granic - uważa Adam Bielan z PiS. Kandydat PO Grzegorz Kostrzewa-Zorbas odpowiada: - PiS posługuje się arcykłamstwem.

Około godziny 17 na ulicach Żar (woj. lubuskie) zapalił się miejski autobus. Na szczęście w środku nie było pasażerów. Mimo że na miejscu szybko pojawiły się trzy jednostki straży, z pojazdu nie zostało zbyt wiele. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt TVN24.

Mieli już dawno zniknąć - handlują dalej w najlepsze. Choć komornik miał usunąć kupców z KDT już wczesną wiosną, to ciągle nie pojawił się na placu Defilad. Urzędnicy mówią nieoficjalnie, że nie mogą znaleźć chętnego. Słysząc to, komornicy nie kryją jednak zdziwienia.

Zbliżające się wybory do europarlamentu nie cieszą się wśród Polaków zainteresowaniem, a specjaliści szacują, że frekwencja będzie żałośnie niska. Jacek Zadrożny bardzo chce zagłosować, tylko że jako niewidomy ze swojego konstutucyjnego prawa nie może w pełni skorzystać.

Nawet na 10 lat może trafić do więzienia mężczyzna, który przewoził siedem podrobionych kart płatniczych. Bydgoska policja zatrzymała 40-latka w poniedziałek, teraz trafił do aresztu na trzy miesiące.

Jedną, dwie, trzy..., ile konferencji Libertasu jest w stanie wyemitować TVP Info w ciągu czterech godzin? Według wiedzy na dziś - trzy. Przeświadczenie wydawców, że politycy eurosceptycznego ruchu zawsze mają do przekazania wyborcom informacje najwyższej wagi jest na tyle silne, że dwie z trzech konferencji wyemitowanych we wtorek, były retransmitowane. Wojciech Wierzejski mówił o billboardach, a Ryszard Bender wspominał czasy studenckie.

Kłęby dymu unosiły się nad jednym z wagonów pociągu pasażerskiego w Krakowie. Na szczęście, w pożarze nikt nie ucierpiał. Pociąg stał na bocznym torze.