Lekarze wchodzą w kampanię wyborczą

- Chcemy wziąć udział w kampanii i przedstawić wizję opieki zdrowotnej w Polsce - powiedział przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel na konferencji pt. "Czego lekarze oczekują od przyszłego parlamentu".

Gugała zastępuje Lisa

To już oficjalna wiadomość - Jarosław Gugała zastąpi Tomasza Lisa na stanowisku szefa "Wydarzeń" Polsatu

Korki na pasach startowych Okęcia

Na warszawskim lotnisku od dziś rusza remont. Powinien zakończyć się 10 października. Remontowane będą pasy startowe, co może spowodować utrudnienia w ruchu lotniczym - informowały Polskie Linie Lotnicze (PLL) LOT.

Obserwatorzy czekają na zaproszenie

- Od 1990 roku polskie władze są zobowiązane do przyjmowania wysłanników. Jest to całkowicie jasne - stwierdziła rzeczniczka OBWE Urdur Gunnarsdottir. Powiedziała, że organizacja wciąż czeka na zaproszenie do Polski.

CBA łapie na gorącym uczynku

Złapaliśmy na gorącym uczynku przyjęcia milionowej łapówki architekta Rafała S.- Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdziło nieoficjalne informacje portalu tvn24.pl.

Gronkiewicz -Waltz jako znak ostrzegawczy

Znak ostrzegawczy z Hanną Gronkiewicz-Waltz, rozkopana ulica, samochodowe korki i hasło: "sPOwolnili Warszawę, sPOwolnią Polskę" - tak wygląda billboard wyborczy warszawskiego PiS.

Proces w sprawie "seksafery" odroczony

Proces Jacka P. odroczony do października. Były asystent posła Stanisława Łyżwińskiego i jednocześnie wojewódzki radny Samoobrony przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim odpowiada za tyw. seksaferę.

"Pojedynek stulecia"

Zapowiedź telewizyjnej debaty Kaczyński - Kwaśniewski elektryzuje świat polityki. Przedstawiciele obu obozów politycznych uważają, że będzie to główne wydarzenie kampanii wyborczej.

"Kwaśniewski pokazał, że zna rosyjski"

- Na wykładzie w Kijowie Aleksander Kwaśniewski zaprezentował doskonałą znajomość języka rosyjskiego i zaprezentował wiele interesujących myśli - powiedziała w TVN24 Jolanta Szymanek-Deresz z SLD. Przyznała jednak, że incydent nie powinien mieć miejsca.

Jak Radio Maryja sprzyja PiS

- Dopiero premierowi Kaczyńskiemu udało się odzyskać państwo - między innymi takie stwierdzenia padły ostatnio w Radiu Maryja "Gazeta Wyborcza" przez tydzień wsłuchiwała się w antenę rozgłośni. Wyniki są jednoznaczne.

"Wrogów ZSRR rozstrzelać bez sądu"

Dwie kolorowe kopie dokumentów kluczowych dla zbrodni katyńskiej opublikowała "Gazeta Wyborcza". Jeden z nich to notatka szefa NKWD Ławrentija Berii z początku marca 1940 r., drugi to odpowiedź Stalina z odręcznymi notatkami.

Polska Wikipedia ma sześć lat

Polska Wikipedia świętuje szóste urodziny. Założyciele i autorzy internetowej encyklopedii spotkali się na uroczystym zjeździe w Częstochowie.

"Żelazny" znowu lata

Płk. Wojciech Krupa, lider lotniczej grupy akrobatycznej "Żelazny", która w niedzielę na pokazach w Bielsku-Białej uczciła pamięć zmarłych kolegów, zapewnia, że zespół nadal będzie występować.

Nowe tropy w sprawie przecieku o akcji CBA

Janusz Kaczmarek wcale nie chciał ostrzec Andrzeja Leppera, ale Ryszarda Krauzego - twierdzi "Rzeczpospolita". A "Wprost" donosi, że CBA ustaliło, że Kaczmarek i Krauze mieli telefony na kartę, które służyły im wyłącznie do porozumiewania się między sobą.

Pijany kierowca wjechał w grupę pieszych

Jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy, w tym dwójka dzieci, zostały ranne w wypadku nieopodal Miechowa w Małopolsce. Kierowca został już zatrzymany, miał ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Ukraińcy zniesmaczeni Kwaśniewskim

Po "wyjątkowym" kijowskim wystąpieniu Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie panuje niesmak - donosi "Dziennik". Jedna z ikon pomarańczowej rewolucji wiele nad Dnieprem straciła.

Kobiety do polityki!

Kobiet w polskiej polityce jest za mało, a powinno być więcej - do takiego ogólnego wniosku doszły rozmówczynie zaproszone do "Magazynu 24 Godziny".

Prokuratorzy nie chcą pracować z Ziobrą

Doświadczeni prokuratorzy nie chcą pracować w elitarnych zespołach, podległych ministrowi Zbigniewowi Ziobrze - twierdzi "Newsweek". Śledczy boją się politycznych zleceń.

Prokom: nie jesteśmy dłużnikami

Minister rolnictwa zarzuca Prokomowi Ryszarda Krazuego, że jest ogromnym dłużnikiem Skarbu Państwa. Firma odpowiada: niektóre spółki z Grupy Kapitałowej Prokom "pozostają w sporze sądowym z Agencją Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa co do zasad płacenia opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości".

Pitera: premier grozi, że wyprowadzi armię na ulice

Premier Jarosław Kaczyński zagroził Polakom, że jeśli nie wybiorą PiS, to wyprowadzi na ulice armię, bo 21 października tylko w jego ręku będzie pełnia władzy - komentuje Julia Pitera (PO) słowa premiera, że zwycięstwo PO i LiD będzie kolejnym 13 grudnia 1981.

Kwaśniewski - bohater niejednej konwencji

PiS w Lublinie, PO w Szczecinie, LiD w Kielcach, LPR we Wrocławiu, a PSL w Radomiu. Politycy spędzili niedzielę na konwencjach. I choć różniły się programem i oprawą, to niemal każda z nich miała wspólnego bohatera - Aleksandra Kwaśniewskiego.

Oleksy: nie odmawiam Lepperowi

Józef Oleksy nie wystartuje do Sejmu z listy Samoobrony, ale będzie z nią współpracować - stwierdził dziś Andrzej Lepper. - Nie podjąłem jeszcze decyzji o aktywizacji w życiu publicznym - tłumaczy Oleksy.

Dwie ofiary podniebnego lotu

Dwoje młodych ludzi zginęło w niedzielę w zderzeniu dwóch motolotni w okolicy lotniska w podradomskim Piastowie.

Lepper znów pozywa - teraz premiera

Andrzej Lepper chce pozwać do sądu premiera Jarosława Kaczyńskiego - za wypowiedzi dotyczące okoliczności swojego odwołania z rządu. Szef Samoobrony przygotowuje przeciw szefowi rządu pozew cywilny.