"Kobiety są przyszłością"

- Kobiety są przyszłością Polski - przekonywała w TVN24 Manuela Gretkowska. Szefowa Partii Kobiet odwiedziła "Poranek TVN24" razem z córką. Prowadzący rozmowę Jarosław Kuźniar znów musiał okazać swoje opanowanie, bo mała Pola najwyraźniej bardzo dobrze czuła się przed kamerami...

Śmiertelne płomienie koło Kielc

Jedna osoba nie żyje, a kolejna została ranna w wyniku pożaru budynku mieszkalno-usługowego w miejscowości Samsonowo, koło Kielc. Na razie nie wiadomo co było przyczyną wybuchu ognia około 1 w nocy.

Awaryjne lądowanie pod Katowicami

Boeing 757 z 220 osobami na pokładzie lądował w piątek wieczorem awaryjnie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Samolot wylądował bezpiecznie, nikomu nic się nie stało. Pasażerowie inną maszyną w podróż wyruszyli dopiero w sobotę rano.

Specgrupa tropi zabójcę Papały

Morderca generała Marka Papały, uciekając z miejsca zbrodni, zostawił na ulicy ślady krwi. Teraz, po dziesięciu latach, te tropy z asfaltu, a także pocisk, odciski palców i próbki DNA zostaną sprawdzone w europejskich bazach danych - donosi "Dziennik".

Ambasador nie rezygnuje?

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował w piątek, że z funkcji ambasadora polski w Argentynie zrezygnował Zdzisław Ryn. Sam ambasador zdementował tę informację - donosi "Nasz Dziennik"

"W rządzie Tuska brakuje realizacji obietnic"

- Nie widzę związku pomiędzy obsadą ambasadora w Argentynie a polityką PiS - przekonywał Przemysław Gosiewski. Zdaniem przewodniczącego klubu PiS, rząd Tuska nie realizuje przedwyborczych obietnic, a wielu jego ministrów sobie nie radzi.

Marcinkiewicz rozmawia z Tuskiem o futbolu

- Nie jestem dżokerem. Odczepcie się ode mnie, sam planuję swoje życie – apelował w rozmowie "Piaskiem po oczach" Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier zarzekał się, że w Londynie mu dobrze, z Tuskiem rozmawia o futbolu, do polityki wracać nie planuje, a z inicjatywą polityczną Rokity, Ujazdowskiego i Dutkiewicza nie ma nic wspólnego.

Sikorski: Prezydent mi gratulował

- To była rutynowe spotkanie. O ambasadorach nie rozmawialiśmy. Szanujemy prerogatywy prezydenta w tej sprawie, ale i mamy własne - szef MSZ Radosław Sikorski był bardzo powściągliwy w relacji ze swojej wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Przez rok przybyło nam 25 km autostrad

25 kilometrów - dokładnie o tyle wydłużyły się polskie autostrady przez rok po otrzymaniu przez nas prawa do organizacji Euro 2012. Jeśli to tempo się utrzyma, do mistrzostw powstanie jeszcze 100 kilometrów. A plany rządu są dużo ambitniejsze: zamierza wybudować 1120 km, czyli 11 razy tyle.

"Traktują nas jak śmieci"

W siedzibie Rady Miasta w Wałbrzychu 20 kobiet, w tym kilka w ciąży, głoduje w proteście przeciw odcięciu prądu w nielegalnie zajmowanych przez nie mieszkaniach. W piątek rano jedna z nich zasłabła i trafiła do szpitala. Po południu inna spadła ze schodów. Rozmowy z wiceprezydentem miasta nie przyniosły rezultatu.

Polak i Żyd dwa bratanki?

Polacy i Żydzi od wieków żyli w przyjaźni - uważa posłanka SLD Joanna Senyszyn, a Mirosław Orzechowski z LPR dodał, że ci drudzy zawsze mogli liczyć na pomoc pierwszych. Goście "Magazynu 24 Godziny" zgodzili się, że Polska jest nieprawdziwie postrzegana jako państwo antysemickie.

Mniejszość niemiecka domaga się rekompensat

- W 1968 roku na Żydach ćwiczono to, czym poczęstowano Niemców w latach 70-tych i 80-tych. Byli zmuszeni do zrzekania się obywatelstwa i majątku – mówił w TVN24 były poseł Henryk Kroll. Mniejszość niemiecka chce rekompensat dla przesiedleńców. PO, SLD i PiS mówią nie.

Sondaż: PSL poza Sejmem

Prawie połowa Polaków zagłosowałaby na PO, niespełna jedna czwarta - na PiS. Na Wiejskiej zasiedliby jeszcze tylko posłowie SLD z niezbyt imponującym wynikiem 5 procent poparcia - wynika z sondażu CBOS.

PiS: Euro 2012 na 3 z minusem

Na trzy z dużym minusem ocenił klub PiS przygotowania do organizacji Euro 2012. Według posłów PiS drogi i stadiony budowane są za wolno, a funduszy może nie starczyć.

Prezydent i premier przebadają się publicznie

Raport o zdrowiu prezydenta będzie jednak opublikowany. Niewykluczone, że na tym się nie skończy - opozycja sugeruje, że za przykładem Lecha Kaczyńskiego powinni pójść "inni wysocy przedstawiciele państwa" z premierem na czele.

Wiceminister w areszcie

Jarosław Pinkas trafi do aresztu. Łódzki sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące byłego wiceministra zdrowia w rządzie PiS. Podejrzanemu o korupcję Pinkasowi grozi do 10 lat więzienia.

Strażacy: w kamienicy nikt nie zginął

Strażacy zakończyli przeszukiwanie gruzów po zawaleniu się dwóch górnych pięter remontowanej kamienicy. Według nich, wszystko wskazuje na to, że w nieużytkowanym budynku nikogo nie było.

Kolejna z głodujących kobiet zemdlała

Płacz, nerwy i łzy - 20 kobiet, w tym kilka w ciąży, głoduje wraz ze swymi dziećmi w budynku rady miasta Wałbrzycha. Nie mogą się pogodzić, że odłączono im media w nielegalnie zajmowanych mieszkaniach. Sytuację miała rozwiązać rozmowa z wiceprezydentem. Tak się nie stało. Po jej zakończeniu, gdy kobiety wychodziły, jedna z nich dostała zawrotów głowy i spadła ze schodów.

Spotkanie specgrupy ds. Olewnika

W Olsztynie zakończyło się "robocze" spotkanie policjantów i prokuratorów powołanych przez ministra sprawiedliwości do zbadania tzw. sprawy Olewnika. Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące ewentualnych nieprawidłowości przy prowadzeniu sprawy porwania i zabójstwa syna biznesmena.

Centrum Szczecina znów ma prąd

Po trzech godzinach centrum Szczecina znów ma zasilanie. Z powodu awarii, której przyczyny nie są jeszcze znane dziesięć ulic nie miało prądu.

Kontrowersyjny ambasador stracił stanowisko

Ambasador w Argentynie Zdzisław Ryn zrezygnował ze stanowiska. Jego odwołania chciał szef MSZ Radosław Sikorski. - Podjąłem decyzję, aby mu tę rezygnację w praktyce umożliwić - powiedział minister.

Co zrobi Marcinkiewicz?

Zrobi porządek w PZPN? Założy własną partię? A może zaszyje się na dłużej w londyńskim banku? Na pytania dotyczące przyszłości Kazimierza Marcinkiewicza najlepiej znaleźć odpowiedź u źródła. Były premier będzie gościem Konrada Piaseckiego w piątek o godz. 20.

Dziecko pogryzione przez amstaffa

Życiu 10-miesięcznej dziewczynki, która w piątek została pogryziona przez psa rasy amstaff nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziecko jest już po operacji w szpitalu przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

Spłonęła siedziba straży pożarnej

Około godz. 6 wybuchł duży pożar w centrum Łodzi, na ul. Sienkiewicza, na odcinku między ulicami Nawrot a Roosevelta. Spaliła się dawna jednostka ratowniczo-gaśnicza sąsiadująca bezpośrednio z kamienicami. Ewakuowano 11 mieszkańców. Obecnie trwa dogaszanie i przeszukiwanie pogorzeliska.

Ciężarna uczennica dostała drugą szansę

W jednej z wałbrzyskich szkół 18-letnia uczennica przez kilka godzin siedziała na szkolnym korytarzu przypięta łańcuchem do kaloryfera. Protestowała przeciwko decyzji dyrekcji, która postanowiła wyrzucić dziewczynę ze szkoły. Po rozmowach z udziałem negocjatora i psychologa policyjnego i obietnicy dalszej nauki w szkole - dziewczyna rozpięła łańcuch.

Polacy chcą zmian w rządzie

Ankietowani przez TNS OBOP oceniają ministrów rządu Donalda Tuska. Z sondażu wynika, że w pierwszej kolejności premier powinien zmienić ministrów: zdrowia, edukacji i gospodarki. Badanie przeprowadzono na zlecenie "Dziennika".

Stypendium jak prestiżowa nagroda

W ciągu dwóch lat zostaną zaostrzone kryteria przyznawania stypendiów naukowych. Nie wystarczy już odpowiednia średnia ocen. By uzyskać stypendium konieczna będzie... aktywność naukowa - donosi piątkowa "Rzeczpospolita".

Tylko trzy partie w Sejmie

Ponad połowa respondentów deklaruje poparcie dla Platformy Obywatelskiej, co piąty to zwolennik PiS, a do Sejmu wszedłby jeszcze tylko Sojusz Lewicy Demokratycznej - to wyniki sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Prezes NBP jak książę Radziwiłł

- Zabytkowy neogotycki pałac, który należał do rodziny Radziwiłłów, a dziś jest częścią majątku NBP, został zamknięty, gdy na urlop przyjechał prezes Sławomir Skrzypek - pisze "Dziennik". Na co dzień obiekt zarabia na siebie wynajmem pokoi. Ale kiedy zawitał prezes, wstępu nie mieli nawet zwiedzający.

Tusk ustępuje dla dobra koalicji

Donald Tusk nie chce się kłócić ze swoim koalicjantem i dlatego ustępuje PSL-owi w kwestii zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. A raczej braku zmian, bo wybory do Europarlamentu odbędą się na starych zasadach - pisze "Rzeczpospolita".