W cieniu wtorkowej wielkiej bitwy o Kupieckie Domy Towarowe rozgrywały się dziesiątki mniejszych dramatów. O jednym z nich opowiadała matka półtorarocznego dziecka, która razem z nim znalazła się w centrum tych wydarzeń. Zapewniała, że pod KDT przyszła ze swoim synkiem bo nie spodziewała się tak ostrej reakcji policji. Na pewno?

Obrażenia głowy i kończyn, kilkaset osób, którym służby medyczne musiały udzielać pomocy i 35 poszkodowanych w warszawskich szpitalach - bilans bitwy, jaka rozegrała się przed warszawskimi Kupieckimi Domami Towarowymi. - Wśród osób rannych nie ma dzieci zapewnia Marek Niemirski, mazowiecki koordynator pogotowia ratunkowego.

Ludwik Dorn dachował niedaleko Ostołęki. Były marszałek jechał sam, z wypadku wyszedł bez szwanku. Bardziej ucierpiało jego auto.

29 lipca o godzinie 13 w stołecznym kościele p.w. św. Marcina rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Leszka Kołakowskiego. Później ciało profesora spocznie w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Mimo że wybitnego polskiego filozofa chcą pożegnać setki Polaków, do kościoła najprawdopodobniej nie wejdą. Chyba, że okażą "zaproszenie".

Potłuczone szyby, wyrwane drzwi, spalony kontener, walające się deski, metalowe rury i wyrwane z bruku kostki - tak wygląda centrum Warszawy po kilkugodzinnej bitwie o KDT. Kupcy bronili swoich miejsc pracy, policja - prawa komornika do egzekwowania eksmisji. Do tej pory zatrzymano 15 osób, a do szpitali trafiło 35.

Polacy nie boją się internetu, mimo że wielu w sieci spotyka "coś złego". Z sondażu CBOS wynika, że ponad połowa badanych internautów przeglądając strony trafiła na jakieś "negatywne zjawisko" - na przykład ściągnęła wirus, albo została obrażona. Ale potencjalne zagrożenie wcale nie odstrasza. Co czwarty z ankietowanych tak bardzo przywiązał się do internetu, że zaniedbuje przez to swoje obowiązki.

Wstrząs w kopalni Rudna należącej do spółki KGHM. W wyniku tego zdarzenia czterech górników zostało rannych. Trzech z nich trafiło do szpitala.

Włamywacze montowali minikamery w doniczkach i na korytarzach pensjonatów na Pomorzu. Z wynajętego pokoju obserwowali, którzy turyści wychodzą, a następnie włamywali się do nich. Kradli sprzęt fotograficzny i komputerowy. Jeden złodziej już wpadł. Policja szuka pozostałych.

Dwa postępowania prokuratorskie wyjaśniają okoliczności poniedziałkowej strzelaniny w Chełmie. Policjanci ranili więźnia, który uciekł im, gdy po zatrzymaniu odwozili go do więzienia. Policja informowała, że więzień miał broń i pierwszy strzelał do funkcjonariuszy.

Krakowska prokuratura bada, jak doszło do wypadku, w którym konie powożące dorożką stratowały dwie nastolatki. Poniedziałkowe zdarzenie to już drugi tego typu wypadek w ostatnich dniach.

Atakujący ochroniarze, gaz łzawiący, protestujący tłum - tak od rana jest w hali KDT. - Jak ma się zachować człowiek atakowany przez osiłka, któremu rzuca się gaz w twarz? - pytał jeden z kupców Dariusz Polec, który dla TVN24 ze środka hali relacjonował sytuację.

Pomysłowość przemytników nie zna granic. Tym razem próbowali przerzucić amfetaminę do Wielkiej Brytanii w puszkach konserw. Wpadli jednak w ręce policji.

Zawiadomienie do prokuratury ws. działań ochroniarzy przed KDT zapowiedział PiS. - Żądamy przerwania akcji i wzywamy prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, by przyszła do kupców i zaczęła dialog. Do czego to prowadzi? Do rozlewu krwi, a z ludźmi trzeba rozmawiać - powiedział rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Rzecznik Ratusza odpowiada: - Prezydent jest na zarządzie, bo życie toczy się normalnie.

Wieś nie chce do miasta. Mieszkańcy gminy Ełk nie chcą, by ich tereny przejęło miasto Ełk. I dlatego o godz. 8 przyszli demonstrować przed Kancelarią Premiera. Do protestu przyłączyli się też mieszkańcy jednej z podlaskich gmin, którzy z kolei nie zgadzają się na odebranie im kilku wsi.

- Decyzje Kownackiego były zmieniane pod wpływem urzędników z Pałacu Prezydenckiego. W końcu się zdenerwował - tak w TOK FM Kalisz tłumaczył decyzję o udzieleniu kontrowersyjnego wywiadu dla "Dziennika". Jak dodał, na urlopowaniu ministra mogły zaważyć zwolnienia w Kancelarii Prezydenta.

Ochroniarze i komornik mogli użyć gazu, ale tylko w obronie własnej, jeśli zostali zaatakowani - powiedział w TVN24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jego zdaniem, kwestia kto naruszył prawo, rozstrzygnie się po obejrzeniu nagrań z kamer. - Nawet licencjonowana agencja nie może użyć gazu w każdej sytuacji - przypomina adwokat Bronisław Muszyński.

Urlopowanie Piotra Kownackiego wiąże się z wywiadem, jakiego udzielił prasie - przyznał w radiowych "Sygnałach Dnia" wiceszef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. W mediach nie milkną spekulacje, co dalej z ministrem. Dymisji na razie nie będzie - uważa "Dziennik" i "Rzeczpospolita". Powód? Nie ma potencjalnego następcy, a Kownacki mimo gaf nadal cieszy się zaufaniem Lecha Kaczyńskiego.

Michael Jackson, diabelski młyn i dziewczynki w ludowych strojach tańczące moonwalk – przez rok wizja parku rozrywki firmowanego nazwiskiem gwiazdora rozpalała emocje nie tylko władz Warszawy. Portal tvn24.pl dotarł do dwóch listów intencyjnych w tej sprawie.

W gdańskich prokuraturach toczą się dwa konkurencyjne postępowania w sprawie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego - ustalił "Dziennik". W głównym śledztwie Karnowski podejrzany jest m.in. o żądanie łapówki od biznesmena Sławomira Julkego. W drugim to prezydent miasta jest pokrzywdzony przez Julkego.