Był pijany, zdenerwowany, w pokoju obok płakało niemowlę, a pies przeszkadzał w awanturze z żoną. Złapał więc ciężarną sukę i wyrzucił ją przez okno. Prokurator oskarżył go o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Ale sąd właśnie go uniewinnił. Bo drugie piętro, to nie dziesiąte. A dopiero wtedy możnaby mówić o okrucieństwie.

Gostyńska prokuratura - na polecenie śledczych z Poznania - wszczyna śledztwo w sprawie rannego chłopca, któremu odmówiono transportu lotniczego po wypadku drogowym. Dziecko, które dopiero po kilku godzinach przewieziono do poznańskiego szpitala specjalistyczną karetką - wciąż pozostaje w stanie ciężkim, choć stabilnym.

- Nie mam nic wspólnego ani z Amber Gold, ani z Wajdą - zapewnił Lech Wałęsa, pytany o współfinansowanie przez spółkę Marcina Plichty filmu o jego osobie. - Andrzej Wajda powinien coś zrobić, żeby nie brudzono mojego nazwiska - stwierdził były prezydent. Wcześniej europoseł Jacek Kurski zaapelował do Wałęsy i Wajdy o zwrot dotacji Amber Gold na film "Wałęsa".

Erudyta, który często wypowiada się w sprawach rosyjskiej polityki, spotyka się z prezydentem i premierem, a także dąży do pojednania Polaków i Rosjan. Patriarcha Moskwy i całej Rusi - Cyryl I - dziś, o godz. 13 przybędzie do Polski. W trakcie jego wizyty ma zostać podpisane wspólne przesłanie Kościołów prawosławnego w Rosji i katolickiego w Polsce wzywające oba narody do pojednania i wzajemnego przebaczenia.

Rok temu usłyszała o nim cała Polska, gdy ruszył furmanką z Katowic nad morze. Dziś Jan Holewik płacze, bo oba jego ukochane konie - Kuba i Myszka - nie żyją. Na wybiegu poraził je prąd. Holewik wielokrotnie interweniował, że kable energetyczne są za blisko drzewa.

- Na pewno to co się stało zmieniło polskie wojsko - powiedział Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak odnosząc się do sprawy Nangar Khel. Jutro mija pięć lat od incydentu do jakiego doszło w wiosce Nangar Khel w Afganistanie.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. W rejonie Kościelca zginął 62-letni mieszkaniec Kraśnika Lubelskiego. - Było poślizgnięcie, śmierć nastąpiła na miejscu - potwierdził Kazimierz Pietruch z policji w Zakopanem.

- Specjalna grupa poszukiwawcza policjantów z Poznania namierzyła i zatrzymała Ryszarda F. ps."Fryzjer" - powiedział Andrzej Borowiak rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. Po zatrzymaniu Ryszard F. trafił do aresztu w Poznaniu

Patriarcha Moskwy, Cyryl I, po raz pierwszy przyjeżdża do Polski. - To wizyta historyczna - podkreślił w rozmowie z Faktami TVN metropolita Sawa, zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. - Oczekiwania mamy duże. Te jeszcze nie zostaną spełnione, bo to jest tylko mały krok w kierunku likwidacji różnych nieporozumień. Ale to bardzo ważny krok - ocenił duchowny.

- Nie możemy się zgodzić na drwinę i ośmieszanie ważnych rocznic w historii Polski - jakoby Polacy kochali tylko swoje klęski i nieudane zrywy powstańcze - mówił podczas uroczystości Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. W obchodach tego święta uczestniczyło ponad 100 tys. wiernych, ponad 80 tys. z nich na Jasną Górę przyszło pieszo.

Nie proprawił się stan zdrowia trzech osób, które zatruły się prawdopodobnie muchomorem sromotnikowym. Dwie z trzech osób, które trafiły do poznańskiego szpitala im. Franciszka Raszei będą wymagały przeszczepu wątroby. Zostały już przewiezione do specjalistycznej kliniki w Szczecinie.

8-latek sam na szlaku pod Zawratem, a ojciec w tym czasie pomagał przeprawić się drugiemu z synów. Chłopca spotkali turyści, którzy - zaniepokojeni sytuacją - zawiadomili TOPR.

- O więzy, o ważne źródła siły, bezpieczeństwa i naszej wolności należy dbać, szanować i pomnażać - wskazywał Bronisław Komorowski podczas swojego przemówienia na pl. Piłsudskiego. Prezydent, wskazując kierunki, w jakie powinna iść dziś polska armia, przyznał, że nie da się przeprowadzić jej skutecznych reform bez wielkich inwestycji. Ale są one konieczne, bo - jak zauważył Komorowski - "dobro nieszanowane i nierozwijane ulega zawsze uszczupleniu, osłabieniu i zanikowi".

15-latek z obrażeniami głowy trafił do elbląskiego szpitala po tym, jak przewróciła się na niego bramka na boisku. Według relacji świadków, nastolatek bujał się wcześniej na poprzeczce.