Beata Szydło rozmawiała przez telefon z Theresą May

W trakcie poniedziałkowej rozmowy telefonicznej premier Beata Szydło złożyła gratulacje premier Theresie May z okazji zwycięstwa wyborczego i wyraziła nadzieję na dalej dobrą i bliską współpracę pomiędzy Polską i Wielką Brytanią – poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Groźne powikłania, autyzm, trująca rtęć? Sprawdzamy, czy warto się szczepić

Na niektóre choroby można, ale nie trzeba się szczepić. To kwestia wyboru. Są też te obowiązkowe szczepienia, wokół których - po tym jak dzięki nim udało się praktycznie wytępić na świecie wiele śmiertelnych chorób - nie powinno być już żadnej dyskusji. A jednak w tej sprawie jest wciąż wiele kontrowersji, kłamstw i mitów. Reporterka "Czarno na białym" Daria Górka dokładnie je przeanalizowała, a lekarze krótko, ale dosadnie podsumowali.

Sellin: jeśli prawdziwy uchodźca pojawi się na granicy Polski, otrzyma opiekę

Bardzo wiele mówi się o wartościach. Widzimy często polityków PiS- u, którzy klęczą na różnych mszach, czasem jest to Toruń, czasem jakieś inne miejsce, ale za tym nie idą wartości, które idą za chrześcijaństwem - mówił poseł PO Cezary Tomczyk w "Faktach po Faktach". Razem z wiceministrem kultury Jarosławem Sellinem komentował kwestię przyjmowania do naszego kraju uchodźców.

"Przykro mi, że premier mojego kraju tak mówi"

Rozumiem, że jakiś kraj może nie chcieć przyjąć uchodźców, ale argumentacja jest zbyt prosta. Im większa niewiedza, tym większy strach. Może pani premier czegoś nie wie - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Mohamed Adham Abd El Aal, przedstawiciel muzułmanów w Polsce.

Kto w górę, kto w dół? Sondaż poparcia dla partii

Gdyby wybory odbyły się na początku czerwca, na PiS oddałoby głos 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na PO - 18 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Na trzecim miejscu uplasował się Kukiz'15 z poparciem 11 proc. ankietowanych.

Szydło: przyszłość Europy musi być oparta o reformy i jedność Unii

Przyszłość UE, Brexit, rynek wewnętrzny, polityka obronna, Partnerstwo Wschodnie, relacje z Federacją Rosyjską oraz polityka migracyjna - to były główne tematy rozmów szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu w Warszawie. Premier Beata Szydło w poniedziałek na Zamku Królewskim przekazała przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi.

Studencie, bujaj się. Albo bij. Nowość na uczelni

Oblany egzamin? Męczący pacjent? Stresujące zajęcia? Studenci uniwersytetu medycznego będą mogli łatwo to odreagować - w przygotowywanej właśnie "szałowni", gdzie czeka na nich worek treningowy. Ale stresu można będzie też się pozbyć w pokoju obok - gdzie jest huśtawka, fotel do masażu i... biokominek.

Szybkie zarzuty dla lubelskich policjantów. "Politycy stali się bardziej wyczuleni"

Trzech policjantów z Lublina trafiło do aresztu, postawiono im zarzuty, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia - za użycie w radiowozie paralizatora wobec bezbronnego, zatrzymanego mężczyzny. W tej historii była wina i jest natychmiastowa, ostra reakcja - inaczej niż w sprawie Igora Stachowiaka, który zmarł po tym, jak trafił na komisariat we Wrocławiu.

Spalił kukłę Żyda, sąd wstrzymał wykonanie kary

Piotr Rybak, który na wrocławskim Rynku spalił kukłę Żyda, został prawomocnie skazany na trzy miesiące więzienia. Za kraty jednak na razie nie pójdzie. Sąd wstrzymał wykonanie kary. I rozpozna wniosek o odbycie jej w systemie dozoru elektronicznego.

Wiceminister Jaki o Stachowiaku: był poszukiwany, bił się z policją

- Było pełno nieprawdziwych informacji na ten temat, na przykład takich, że pan Stachowiak był zabrany z rynku jako osoba przypadkowa - mówił w niedzielnej "Kawie na ławę" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Okazało się, że nie - stwierdził, przekonując, że Igor Stachowiak "bił się z policjantami", a "ta sprawa nie jest tak prosta". Jego słowa nie do końca pokrywają się z ustaleniami "Superwizjera".

Wiceszef BOR złożył rezygnację ze służby. "Przyczyny osobiste"

Zabezpieczał szczyt NATO w Warszawie, dbał o ochronę papieża w czasie Światowych Dni Młodzieży, należał do grupy ochrony osobistej prezydenta Polski, a teraz żegna się ze służbą. Wiceszef BOR pułkownik Tomasz Kędzierski złożył rezygnację - poinformował w poniedziałek zespół prasowy Biura Ochrony Rządu.

Co najmniej setka oszukanych, głównie emeryci. Tak byli okradani

Niska prowizja, dobra lokalizacja - tuż obok domu i miła obsługa. To wystarczyło, żeby punkt, w którym można było opłacić rachunki cieszył się popularnością wśród mieszkańców jednego z osiedli - głównie emerytów. Problem w tym, że od kilku miesięcy wpłacane pieniądze miały trafiać do kieszeni oszustów. Dwie osoby usłyszały zarzuty.

"Rząd zaprzeczył całej tradycji solidarnościowej"

Polska traci moralną podstawę do tego, by żądać od Europy solidarności - stwierdził w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński (koło Europejscy Demokraci), komentując sprzeciw polskiego rządu wobec przyjmowania uchodźców. - Polska moralnie się kompromituje w Europie - wtórował Andrzej Celiński, opozycjonista w czasach PRL.

"Sterowanie strachem przed uchodźcami to niebezpieczne paliwo"

- Jesteśmy krajem Solidarności, jesteśmy krajem, który renomę ma na tym zbudowaną. Myślę, że rząd pójdzie za głosem biskupów, to bardzo ważne - powiedział w "Faktach po Faktach" dominikanin ojciec Maciej Zięba, przypominając apel Kościoła w sprawie uchodźców.