Handel ludźmi jest trzecim najbardziej dochodowym - po handlu bronią i narkotykami - przestępstwem - mówią policjanci. Wartość człowieka jest obecnie szacowana przez grupy przestępcze na ok. 150 dolarów. Eksperci wskazują, że wśród ofiar dominują kobiety, choć coraz więcej mężczyzn wykorzystuje się do pracy przymusowej, a całe rodziny do wyłudzania świadczeń socjalnych.

- Te zatrzymania są elementem rywalizacji pomiędzy wywiadami - tak Ryszard Kalisz skomentował w "Faktach po Faktach" polską aferę szpiegowską. Były szef MSWiA ocenił, że trwa właśnie największy od 25 lat konflikt pomiędzy służbami Rosji a służbami państw euroatlantyckich. - W Polsce nie było dekomunizacji z prawdziwego zdarzenia i teraz mamy tego konsekwencje - stwierdził natomiast Roman Giertych.

Oceniał filmy, słuchał rockowych kapel wojskowych, nadawał imiona szkołom, stowarzyszeniom przekazywał proporce z "najlepszymi życzeniami". To oficjalna, zawodowa strona, jaką szczyci się w internecie ppłk Zbigniew J., odznaczony Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Jaka jest nieoficjalna strona? - Wojskowy jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji. Z pobudek finansowych - poinformowała prokuratura.

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego o szpiegostwo prawnika Stanisława Sz. - poinformowała w piątek rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie. Prokuratura i ABW ustaliły, że podejrzany o szpiegostwo prawnik uczestniczył w posiedzeniach sejmowych komisji zajmujących się rynkiem paliw - dowiedział się portal tvn24.pl.

Skończyło się posiedzenie speckomisji w sprawie zatrzymań mężczyzn podejrzanych o szpiegostwo. Posłowie przesłuchali w piątek szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. - To, co powiedzieli, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa państwa - poinformował poseł Stanisław Wziątek (SLD).

- Mandat za prędkość? To mogę zrozumieć, ale to, że dwa fotoradary łapią mnie w ciągu minuty, to już zwykły skok na kasę! - denerwuje się łodzianka, która w lipcu jechała przez Biały Bór (zachodniopomorskie) nad morze. - Nie chodzi o pieniądze, tylko bezpieczeństwo - zapewnia burmistrz Białego Boru.

Trzy osoby ucierpiały w wyniku wybuchu butli z gazem w łódzkiej kamienicy. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. - Jedną z osób musieliśmy ewakuować z okna za pomocą podnośnika - mówi tvn24.pl kpt. Adam Antczak z łódzkiej straży pożarnej.

Chociaż w Łodzi roi się od niezwykłych murali, ten i tak wyróżnia się z tłumu. Niezwykły obraz na ścianie jednej z kamienic w sercu miasta został "namalowany" za pomocą wiertarek i młotów. Jego autorem jest gwiazda światowego street artu, portugaliczyk Vhils.

- Halo, biletomat w tramwaju nie działa - zgłaszamy na infolinii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. - A nie ma pan gotówki? To niech pan wysiada, bo będzie mandat! Wiem, że pan chciał kupić, ale taki jest regulamin - słyszymy w słuchawce. Portal tvn24.pl sprawdził, ile (nerwów) pasażera może kosztować awaria biletomatów.

Po 34 proc. poparcia otrzymałyby PO i PiS, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD z 9-proc. poparciem, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 7 proc. i PSL - 6 proc.

W Europie trwa wojna informacyjna i rutynowa walka wywiadów i kontrwywiadów - ocenił szef BBN Stanisław Koziej. Skomentował w ten sposób zatrzymanie przez ABW osób podejrzewanych o szpiegostwo. - Nie ma w tym nic dziwnego - podkreślił Koziej.

Jacek Rostowski nie będzie szefem doradców premier Ewy Kopacz - to już w czwartek potwierdziła Ewa Kopacz. Teraz pewne jest też, że mianowaniu Jacka Rostowskiego na ministra bez teki sprzeciwiał się rządowy koalicjant. Według szefa ludowców Janusza Piechocińskiego, naruszyłoby to układ koalicyjny. W "Jeden na jeden" wicepremier zapewniał jednak, że nie stawiał sprawy na ostrzu noża.

To smutne, że polski oficer zdradza ojczyznę dla niskich pobudek - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier Janusz Piechociński, komentując zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, jak usłyszał w czwartek oficer Wojska Polskiego. Taki zarzut postawiono także drugiej zatrzymanej osobie - prawnikowi jednej z warszawskich firm.