Prezydent dla Janusza Palikota zmienił rozporządzenie (zarządzenie - red.) o składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego specjalnie, aby umieścić tam człowieka, który mówi, że Polska nie potrzebuje granic - powiedział Marek Jurek z partii Prawica Rzeczpospolitej w niedzielnych "Faktach po Faktach". Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej odpowiada, że Jurek się myli i oczekuje sprostowania.

- Te zarzuty, zwłaszcza formułowane przez środowisko PiS, że prezydent rozpoczął kampanię wyborczą obchodami ćwierćwiecza naszej wolności są tak samo uzasadnione, jak kiedyś zarzuty pod adresem prezydenta Kaczyńskiego, że zaczyna kampanię wyborczą w Katyniu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Tomasz Nałęcz. Marek Jurek wyraził jednak opinię, że mowa o kampanii Bronisława Komorowskiego nie jest zarzutem. - To jest prawo prezydenta - powiedział szef Prawicy Rzeczpospolitej.

Rowery, longboardy i rolki zdominowały w niedzielę ulice Trójmiasta. Już po raz osiemnasty miłośnicy jednośladów wzięli udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym. Uczestnicy imprezy jechali w dwóch grupach: peletonie północnym, który wyruszył z Wejherowa oraz południowym - z Gdańska. Wszyscy spotkali się przy Ergo Arenie.

Już po raz dziesiąty miłośnicy militariów i muzealnicy z całego kraju zjechali do Bytomia, by spotkać się z innymi znawcami tematu, a śląskiej publiczności zaprezentować swoje perełki. Zlot rozpoczęła parada pojazdów ulicami miasta. Na terenie byłej kopalni Miechowice odbył się widowiskowy pokaz walk w terenie z wykorzystaniem sprzętu wojskowego i pirotechniki.

Kuchnia polska, amerykańska, japońska i... etiopska. W Łodzi ruszyła trzecia edycja Street Food Festival. Wystawcy kuszą wszystkich chętnych przysmakami przyrządzanymi na miejscu. - Traktujemy gości festiwalu nie jak klientów, tylko przyjaciół, którzy chcą z nami wyruszyć w świat dobrych smaków - mówią wystawcy. Festiwal odwiedziliśmy z naszą kamerą.

- Grzegorz Schetyna ma przed sobą wybór. Albo tak jak ja: rzucić otwarte wyzwanie Donaldowi Tuskowi, albo jak do tej pory: czekać, aż zostanie zatłuczony w ciemnym zaułku przez podrzędnych siepaczy wysłanych przez premiera - powiedział w programie "Kawa na ławę" Jarosław Gowin. Politycy komentowali sytuację w Platformie Obywatelskiej i relacje Schetyna-Tusk. - Ruszyło dorzynanie watahy. I to widać - skwitował Andrzej Rozenek.

Rak jak wyrok i leki jak promyk nadziei. Nie są jeszcze dopuszczone do sprzedaży, ale już są badane. Nie dają gwarancji pozbycia się raka, ale pomagają pozbyć się bólu. Aby dać pacjentom szansę na taki test, Amerykanie własnie zmieniają prawo. Jednak pacjenci jednego z warszawskich hospicjów już wiedzą, jak to jest.

Nowy prymas, nowe otwarcie - arcybiskup Wojciech Polak jest najmłodszym prymasem w Europie i zaczyna bardzo odważnie - w dniu ingresu pytany o pedofilię wśród księży, kolejny raz przeprasza za potworne przestępstwa i zapowiada oczyszczenie Kościoła. Podkreśla rozdział między państwem i Kościołem i robi wrażenie na miarę Franciszka.

Prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie prywatnej pożyczki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - podaje "Newsweek". Chodzi o 200 tys. złotych, które pożyczyć miał polityk od "tajemniczego" wierzyciela.

Jechał pod prąd, na czerwonym świetle i po wysepkach, a to wszystko z ogromną prędkością. W internecie pojawiło się wideo z nocnego rajdu po Warszawie, który jednak nie zakończył się żadną kontrolą drogową. Dopiero po burzy, jaką nagranie wywołało w sieci, służby zwróciły na nie uwagę.

Zapiekłość pomiędzy Donaldem Tuskiem a Grzegorzem Schetyną doprowadzi do usunięcia byłego szefa dolnośląskich struktur PO z partii - uważa Władysław Frasyniuk, gość "Faktów po Faktach". Były szef Unii Wolności dodał, że po "awansie" Bogdana Zdrojewskiego do PE, Dolny Śląsk zostanie pozbawiony polityka formatu krajowego.