- Jestem zaniepokojny tymi wynikami - tak były szef MON Bogdan Klich skomentował sondaż dla "Faktów TVN", według którego Polacy nie są gotowi do czynnej obrony ojczyzny. Tylko 27 proc. ankietowanych odpowiedziało, że walczyłoby z bronią w ręku, gdyby nasz kraj został zaatakowany przez inny. Zdaniem wielu polityków jednak "sytuacja wygląda inaczej, kiedy dochodzi do wojny".

Historia niewielkiego psa Promyka z Głowna (woj. łódzkie) wstrząsnęła naszymi czytelnikami. Zwierzę było bite tak mocno, że wypłynęło mu oko. Nowe ustalenia policji w tej sprawie są bulwersujące: zatrzymany wczoraj kat psa tłumaczył, że działał na zlecenie właściciela czworonoga. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty - grozi im do 3 lat więzienia.

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje oświadczenia majątkowe ministra w Kancelarii Premiera Michała Kamińskiego - przyznał na antenie TVN24 Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. Sprawa ma związek z medialnym informacjami, że Kamiński nie umieścił w oświadczeniu majątkowym ekskluzywnego zegarka, wartego 37 tys. zł.

- Mężczyzna wykrzykiwał, że motorniczy specjalnie spowodował kolizję. Potem złapał pracownika MPK za ubrania i przedmiotem podobnym do broni groził mu śmiercią - informuje policja, która zdradza kolejne szczegóły zdarzenia, do którego doszło we wtorek w centrum Łodzi. Funkcjonariusze wciąż szukają napastnika i proszą wszystkich świadków o pomoc.

Co piąte dziecko w Europie jest wykorzystywane seksualnie - wynika z badań Rady Europy. Tymczasem jak alarmuje Fundacja Dzieci Niczyje, w Polsce tylko połowa rodziców rozmawia z dziećmi o zagrożeniach związanych z przemocą seksualną. - Chcemy pokazać, że ważną umiejętnością jest nauczenie dziecka asertywności, szacunku do własnego ciała - powiedziała w TVN24 Marta Skierkowska z fundacji, która rozpoczęła kampanię edukacyjną GADKI.

Tę sprawę trzeba załatwić systemowo - mówił we "Wstajesz i wiesz" Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej komisji sportu, odnosząc się do apelu prezydenta Ukrainy o bojkot MŚ w Rosji w 2018 roku. - Trudno dziś wyobrazić sobie, że można byłoby rozgrywać mistrzostwa przy tak agresywnej polityce Rosji - podkreślił polityk PO.

- Są do tego stopnia zdesperowani, że udają ofiary przestępstw, żeby móc się wygadać - mówi Dariusz Sobieski, wiceprezes fundacji "Subvenio". Gorąca linia telefonu życzliwości dla seniorów startuje w środę o 16.00. W poniedziałki, środy i piątki przez dwie godziny pod numerem: 42 638 50 32 będą mogli porozmawiać z ekspertami, także seniorami, o nurtujących ich kwestiach życiowych.

Starać się o dziecko z in vitro czy nie? Upolitycznienie tematu w Polsce i twarde stanowisko Kościoła stawia wiele kobiet, które nie mogą mieć dzieci naturalnie poczętych, przed dylematami. W "Czarno na białym" historie dwóch katoliczek, które urodziły dzieci z in vitro. O tym, jak ta jedna decyzja pogorszyła relacje w rodzinie, doprowadziła do odsunięcia się od Kościoła i wywróciła do góry nogami plany zawodowe.

- To jedna z najbardziej przerażających rzeczy, jakie zrobiłem - przyznał Michał Kollbek, którego kolarski wyczyn w górach Arizony właśnie obiegł świat. Film, na którym widać, jak rowerem zjeżdża po niemal pionowym zboczu, wywołuje ciarki na plecach i podziw. Michał od pięciu lat mieszka w Kalifornii, a nad rowerem i własnymi emocjami panuje jak nikt inny. Zobacz nagranie z jego niesamowitego wyczynu w materiale "Faktów" TVN.

Rosyjska doktryna wojenna będzie w środę tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według prezydenckiego doradcy Romana Kuźniara z doktryny nie wynika bezpośrednie zagrożenie wojskowe dla krajów NATO i UE, zagrożone mogą się natomiast czuć byłe kraje ZSRR.

- Spacerkiem się nie wygra – ostrzega Andrzej Duda swojego rywala. Bronisław Komorowski nie może spać spokojnie, bo najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN wskazuje, że jego przewaga nad kandydatem PiS maleje. Można się zatem spodziewać, że kampania prezydencka będzie coraz ostrzejsza. Materiał "Faktów" TVN.