Waszczykowski o wywieraniu presji na reżim. Wskazuje na Chiny

- Kontynuacja programu nuklearnego przez Koreę Północną budzi nasze poważne obawy. Wierzymy w możliwość rozwiązania dyplomatycznego tego problemu - mówił szef MSZ Witold Waszczykowski podczas spotkania w Wielkiej Brytanii. Szef MSZ wskazał na kluczową rolę Chin w wywarciu presji na reżim północnokoreański.

Prezydent Duda na winobraniu. W stroju dość nietypowym jak na polityka

Prezydent Andrzej Duda w weekend wziął udział w rozmowach w ramach szczytu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) w węgierskim mieście Szekszard. W programie szczytu znalazło się też winobranie, a na nim prezydent pojawił się w stroju przypominającym tradycyjny strój węgierski. Jak sam później sprecyzował, była to jednak "szyta w Poroninie kurtka stylizowana na góralską z podhalańskimi parzenicami".

Dorn: lekarze nie wyjeżdżają, tylko sobie dorabiają

Jestem przeciwny temu, żeby kwestię czterdziestu paru miliardów złotych rocznie negocjować z grupą młodych, zdesperowanych ludzi - stwierdził w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn, były wicepremier i marszałek Sejmu. Odniósł się w ten sposób do trwającego od 2 października protestu lekarzy rezydentów.

"Pokołysać się na fotelu strzelca". Amerykańscy żołnierze w Elblągu

Grupa amerykańskich żołnierzy NATO zatrzymała się niedzielę w Elblągu, by spotkać się z mieszkańcami na pikniku wojskowym. Można było zobaczyć amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe, które na kilka godzin zatrzymały się na Starym Rynku. - Jest to wielka gratka, nie tylko dla dzieci. Można wejść, dotknąć, zrobić zdjęcie i pokołysać się na fotelu strzelca - zachwalał major Dariusz Guzenda z Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. Amerykańscy wojskowi będą przez następne pół roku stacjonować w Bemowie Piskim w ramach wschodniej flanki NATO.

Apel o "specjalne spotkanie" wszystkich opcji politycznych

- Mam prośbę, żeby pan prezydent poprosił do siebie przedstawicieli wszystkich opcji (politycznych-red.) i żebyśmy przedyskutowali sposoby naprawy systemu zdrowotnego - powiedział w "Kawie na ławę" Paweł Kukiz (Kukiz 15'). - Ja się obawiam, że nie wszystkie partie by przyszły - odpowiedział mu rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński. Politycy dyskutowali w TVN24 o głodowym proteście lekarzy rezydentów, który trwa od 2 października.

"Wielu miało przekonanie, że Amerykanie nas uratowali"

- To się szalenie rzadko zdarza, bo my na ogół nie lubimy naszych dobroczyńców - mówił o "Deklaracji Przyjaźni i Podziwu dla Stanów Zjednoczonych" amerykanista Zbigniew Lewicki. O tym, jak to się stało, że 5,5 miliona Polaków postanowiło wyrazić wdzięczność wobec Amerykanów opowiadali goście debaty "Sto lat niepodległości" w TVN24.

Wyłudzał i szantażował? Droga działacza PiS do posady i wpływów

Dariusz P. to działacz Prawa i Sprawiedliwości w Kozienicach i doradca prezesa państwowego koncernu energetycznego Enea. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie - obecnie zawieszone - w sprawie oszustwa i gróźb karalnych, w które zamieszana miała być także jego żona. Reporterzy "Superwizjera" przyjrzeli się działalności małżeństwa i ich drodze do stanowisk i wpływów. Dotarli także do ludzi, którzy oskarżają Dariusza P. o wyłudzenie dużej sumy pieniędzy i szantaż.

"Teki te zostaną wysłane do Ameryki przez delegację specjalną"

Dziękowanie USA staje się powszechne, zanim jeszcze ostatecznie ustanowione są granice II RP - i trwa w kolejnych latach. Kulminacja inicjatyw wyrażających podziw dla zamorskiego mocarstwa przypada na 1926 rok - 150-lecie niepodległości USA. Prezentujemy tekst pod tytułem "Wdzięczność i podziw" Zuzanny Schnepf-Kołacz z najnowszego numeru "Karty". Obejrzyj debatę poświęconą stosunkom amerykańsko-polskim u zarania Niepodległości w sobotę o godz. 21 w TVN24 i w niedzielę o godz. 12.30 w TVN24 BiS.