O sytuacji na Ukrainie rozmawiali w środę wieczorem w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski i premier Ewa Kopacz. Ich spotkanie miało związek z zaplanowanym na czwartek szczytem ministrów spraw zagranicznych państw UE w Brukseli.

- Nie zmieniam poglądów, nie zmieniam swojej wielkiej sympatii dla Janusza Palikota, ale dzisiaj nie może on oczekiwać, że będę jego rzecznikiem prasowym w Słupsku. Jestem w innej sytuacji - powiedział Robert Biedroń w "Kropce nad i". Radził liderowi Twojego Ruchu, by zdystansował się od polityki, bo popełnia błędy, które prowadzą go na manowce.

Przywódca wspólnoty żydowskiej Rzymu Riccardo Pacifici został wraz z czterema innymi osobami zamknięty na terenie dawnego obozu Auschwitz. Po wtorkowych uroczystościach z okazji 70. rocznicy wyzwolenia obozu mężczyzna brał udział we włoskim programie telewizyjnym. Gdy okazało się, że brama jest już zamknięta, mężczyźni postanowili wydostać się przez okno. Włączył się alarm, na miejscu pojawiła się ochrona. - Wstyd - skomentował zajście na Twitterze Pacifici.

- To było coś strasznego - mówią sąsiedzi rodziny mieszkającej w bloku na Bronowicach w Lublinie. W nocy z piątku na sobotę słyszeli przez ścianę głośne modlitwy i krzyki. Wezwali policję i pogotowie. Cała rodzina, cztery osoby, trafiła do szpitala. - To najprawdopodobniej skutek domowych egzorcyzmów - utrzymują lokalne media.

Fatalny wynik polskiej służby zdrowia w Europejskim Konsumenckim Indeksie Zdrowia (EHCI). Wyprzedziliśmy tylko pięć krajów w badaniu, w którym oceniano 37 europejskich systemów ochrony zdrowia w 2014 roku. Pogrąża nas m.in. długi okres oczekiwania na leczenie raka. Jako silny punkt wymieniono opiekę kardiologiczną.

- Chorzy na demencję mają przebłyski świadomości, nie wiadomo, jak było w momencie spisywania dokumentów - mówił we "Wstajesz i wiesz" mec. Łukasz Chojniak, komentując sprawę łódzkich notariuszek podejrzanych o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Prokurator odpowiadał na antenie: "mamy wystarczająco silne argumenty, żeby stawiać zarzuty".

Pijany 51-latek został zatrzymany na terenie posesji w miejscowości Osiek w województwie kujawsko-pomorskim. Gdy mężczyzna mający blisko 5 promili alkoholu otworzył drzwi, wypadł z auta. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Stwardnienie zanikowe boczne doprowadza do utraty głosu, możliwości połykania, a na końcu odbiera oddech - mówił we "Wstajesz i wiesz" dr Jakub Sienkiewicz, neurolog. Larry Stogner, jeden z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarzy, niedawno dowiedział się, że cierpi na tę chorobę. Po niemal 40 latach pracy przed kamerą pożegnał się ze swoimi widzami.