Już tylko jedna pielęgniarka prowadzi protest głodowy przed kancelarią premiera. Ale siostry nie zamierzają zlikwidować "białego miasteczka" i odpierają zarzuty, że jest ono nielegalne.

130-tysięczne Opole 10 lat temu dotknęła powódź tysiąclecia. Poszkodowana została prawie połowa mieszkańców. Pięć osób straciło życie. Po wielkiej wodzie, miasto odwiedzali prezydent, premier, ministrowie. Zastali klęskę. Obiecali pomoc. Ile z tych obietnic udało się spełnić?

Nie mieli szczęście ci, którzy urlop zaplanowali na początek lata. Pierwsze dni lipca zamiast słońca i beztroskiego lenistwa na plaży, zaoferowały urlopowiczom ulewy i podirytowanie.

Uważany za jednego z najgroźniejszych polskich przestępców Ryszard N. znowu na ławie oskarżonych. Kolejny proces rozpoczął się w sobotę rano przed sądem w Bielsku Białej.

Decyzja o wysłaniu kolejnego, dziesiątego już kontyngentu do Iraku nie została podjęta, ale przygotowania w armii juz trwają - wynika ze słów ministra obrony Aleksandra Szczygło. Minister pożegnał w Krakowie wyjeżdżającą grupę IX kontyngentu.

Wejście na "stare tory" tematyki antyeuropejskiej i krytyka nowego traktatu unijnego to główne założenia sobotniego Kongresu Ligi Polskich Rodzin.

- Jestem wierny PiS-owi - zapewnia w radiowej wypowiedzi poseł Paweł Zalewski. - Intencją premiera nie jest wyrzucanie Pawła Zalewskiego, ale "ukaranie go za grzech" - mówią anonimowo uczestnicy wieczornego posiedzenia klubu sejmowego PiS.

Już trzydzieści pięć tysięcy złotych wynosi nagroda za pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 11-letniej Magdy. Pięć tysięcy obiecała kielecka policja, natomiast trzydzieści prezydent Kielc.

Rok Jarosława Kaczyńskiego na funkcji premiera "Rzeczpospolita podsumowuje sondażem wśród Polaków. Większości z nich premier nie zachwycił swoją pracą - podsumowuje gazeta. Rzeczywiście: mało kto z pytanych chce go na następną kadencję.

Nowy system obsługi fotoradarów może już po dwóch dniach wysłać nam do skrzynki mandat, ale czy w rzeczywistości będzie tak sprawny - nie wiadomo. Informatycy twierdzą bowiem, że nie będzie działał idealnie - donosi "Dziennik".

Zamieszany w aferę starachowicką były wiceminister w MSWiA Zbigniew Sobotka straci pozwolenie na broń - o ile policji nie przeszkodzi sąd administracyjny - pisze "Super Express".

Trójka Polaków, którzy zginęli podczas próby zdobycia Mont Blanc, to studenci. Ofiary najwyższego szczytu Europy, do wyprawy przygotowywały się od roku.

We wtorek lub w środę rozporządzenie w sprawie kanonu lektur szkolnych ukaże się drukiem w Dzienniku Ustaw - zapowiedział w Dubrowniku wicepremier, minister edukacji Roman Giertych.

- Atak, jaki opozycja przeprowadziła w stosunku do prowadzonej przez rząd polityki zagranicznej, jest atakiem niespotykanym w żadnym innym państwie - uznał premier Jarosław Kaczyński podczas wieczornej narady klubu sejmowego PiS.

Jest pierwszy polski produkt z certyfikatem Unii Europejskiej. Bryndza podhalańska została uznana za regionalną specjalność Wspólnoty. Oznacza to, że może być wytwarzana tylko w kilku powiatach na Podhalu, i do tego według ściśle określonej receptury. Koniec więc z "bryndzą" robioną na Mazurach z krowiego mleka. W kolejce czeka już oscypek. Certyfikat ma uzyskać w ciągu najbliższych tygodni.