Poznań przegrał w sądzie z klubami go-go

Najpierw złożyli pozew, potem zaczęli "kopać dołki" przed klubami nocnymi. Nie pomogło. Sąd odrzucił w środę pozew poznańskiego magistratu przeciwko klubom go-go. Te, zdaniem prezydenta miasta, natarczywie nagabują do korzystania ze swojej oferty na Starym Rynku. A to psuje wizerunek miasta i wprawia w zakłopotanie mieszkańców oraz turystów.

Zmiana miejsca głodówki, dołączają kolejne miasta. Protest lekarzy się rozszerza

Do głodujących lekarzy w Warszawie i Szczecinie wkrótce mają dołączyć kolejne miasta - Kraków, Gdańsk, Łódź i Leszno - informując rezydenci. - Będą kolejne osoby, mamy silne wsparcie - dodają. W Warszawie do protestu głodowego lekarzy dołączają inne zawody medyczne, między innymi diagności. Wsparcie wyraziła też Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

We wtorek dwa wyroki Trybunału. Jeden w sprawie profesor Gersdorf

24 października Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok w sprawie wniosku posłów PiS co do konstytucyjności regulaminu wyboru I Prezesa Sądu Najwyższego. Tego samego dnia ogłosi też orzeczenie w sprawie ustaw z 2016 roku dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, zaskarżonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Nie nadążał ze zleceniami, więc zaczął okradać cmentarze

Kiedy jego firma kamieniarska przestała nadążać za zleceniami, on znalazł łatwy sposób na zarobek i zaczął okradać cmentarze z nagrobków. Razem ze wspólnikami kradzieży dokonywał w biały dzień, nie budząc niepokoju. Udawali, bowiem ekipę prowadzącą prace na cmentarzu.

"Dłuższe wstrzymywanie nominacji szkodzi armii"

Siły zbrojne potrzebują nominacji generalskich - przekonywał minister obrony narodowej w radiowej Trójce, odnosząc się do kwestii tarć na między MON a Pałacem Prezydenckim i ostatniego wstrzymania awansów generalskich. Jednocześnie Antoni Macierewicz zapewnił, że jego stosunki z prezydentem Andrzejem Dudą są "w wymiarze instytucjonalnym poprawne".

Sześciu policjantów z obrażeniami po pościgu za pijanym kierowcą

Gdańscy policjanci chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak jechał dalej. Uderzył w policyjny radiowóz i zaczął uciekać. Kiedy uderzył w barierki, wysiadł z auta i razem z pasażerem próbował uciec pieszo. Policjanci oddali wtedy strzał ostrzegawczy. Zatrzymali obu mężczyzn. Sześciu policjantów w trakcie pościgu doznało obrażeń.

Prymas Polski: kto pójdzie na manifestację antyuchodźczą, będzie suspendowany

- Ja staram się mówić wyraźnie, że chrześcijanin nie może zamknąć się przed uchodźcą - mówił w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" prymas Polski i ordynariusz archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Wojciech Polak. Dodał, że jeśli usłyszy, "że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się jego księża" to każdy z nich "będzie suspendowany".

Sześciu nowych prezesów sądów powołanych

O powołaniu sześciu nowych prezesów sądów w Polsce, w tym prezesów sądów okręgowych w Gdańsku, Białymstoku i Suwałkach, poinformował resort sprawiedliwości. Jak podało ministerstwo, "dokonano szczegółowej analizy ewidencji spraw i podstawowych wskaźników" w sądach w pierwszym półroczu tego roku, a zaprowadzone zmiany to efekt tych analiz.

"Ten stan rzeczy jest absolutnie zły. Wpływa na funkcjonowanie sił zbrojnych"

- Swoją ocenę dotyczącą możliwości współpracy z panem Macierewiczem wyraziłem panu prezydentowi w grudniu ubiegłego roku. W konsekwencji podjąłem decyzję, że odejdę z wojska - wyjaśniał w "Jeden na jeden" generał Mirosław Różański. Jak dodał, "pan prezydent potrzebował 10 miesięcy, żeby dojść do takiej sytuacji, w której już publicznie mówi, że współpraca jest trudna z panem ministrem Macierewiczem".

"Ta deklaracja ma uspokoić Polaków żyjących na Ukrainie"

Polska i Ukraina podpiszą deklarację, która będzie potwierdzeniem umów dwustronnych i międzynarodowych gwarantujących mniejszościom narodowym na Ukrainie prawo do nauczania w języku ojczystym - oświadczyły we wtorek szefowe resortów edukacji dwóch państw.

"Nie jest to kwota, która powala". Trudne początki młodych lekarzy

Chcą leczyć ludzi i z głową pełną ideałów rozpoczynają pracę w szpitalu. Tam zderzają się z rzeczywistością, wypłatą w wysokości niespełna 1,5 tysiąca netto na rękę po sześciu latach bardzo trudnych studiów i dyżurami trwającymi po kilkadziesiąt godzin. Ale jak wygląda droga do tego, by zostać lekarzem? Nie jest ani łatwa, ani krótka, ani tania. Materiał "Czarno na białym".

Nosowska o zawieszeniu Hey: odważna, ryzykowna, ale wspaniała decyzja

Pomyślałam, że po 25 latach to dla mnie ostatni moment, żeby zobaczyć, jak to jest odrzucić linę asekuracyjną - wyjaśniała w programie "Kuba Wojewódzki" piosenkarka Katarzyna Nosowska, pytana o powód zawieszenia działalności zespołu Hey. - Chciałam zobaczyć, kim jestem bez tej odsłony siebie - oświadczyła.

"Najbardziej frustruje mnie to dziadostwo, w którym muszę pracować"

Frustrujące jest to, kiedy po raz kolejny psuje się sprzęt i nie wiadomo, kiedy zostanie naprawiony, kiedy nie ma papieru toaletowego albo opatrunków - skarżą się lekarze rezydenci. Najbardziej jednak doskwiera im przepracowanie, bo często muszą pracować po kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Materiał "Czarno na białym".

Turcja w UE? "Byłbym za tym, żeby poczekać"

Zawsze byłem zwolennikiem tego, żeby Turcja stała się częścią Unii Europejskiej. Obecnie ten kraj przechodzi wewnętrzne turbulencje i osobiście byłbym za tym, żeby poczekać, co wyłoni się z tego pewnego zamętu politycznego - powiedział w "Faktach po Faktach" wicepremier Jarosław Gowin.