- Tak po ludzku się ucieszyłam, że nastąpiła taka zmiana, że nagle szef opozycji powiedział, że usiądzie do stołu z Kopaczową i będzie rozmawiał na temat spraw Polaków - w ten sposób premier Ewa Kopacz skomentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że "jest gotów do współpracy". Prezes PiS złożył taką ofertę w piątek przy okazji konferencji na temat problemów osób, które zaciągnęły kredyty we frankach.

Łódzka prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia w sprawie dwóch młodych osób, które pobiły niewidomego w autobusie - dowiedział się portal tvn24.pl. Do zdarzenia doszło na początku maja w Łodzi. - Oskarżeni przyznali się do winy, tłumaczyli, że wypili zbyt dużo alkoholu - mówią śledczy. 19-letni mężczyzna i jego o rok młodsza dziewczyna mogą trafić do więzienia na trzy lata.

Do wypadku doszło w poniedziałek nad ranem na drodze krajowej nr 94 między Opolem a Walidrogami. Po tym, jak samochód osobowy zderzył się tam z koparką i autokarem, ranne zostały dwie osoby. Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi.

Mateusz Piskorski, były poseł do Sejmu z ramienia Samoobrony, był jednym z obserwatorów, którzy przyjechali na "wybory" samozwańczych władz prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy. W sobotę Piskorski opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z tzw. premierem Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandrem Zacharczenką. To nie pierwszy wyjazd na kontrolowane przez Moskwę terytoria ukraińskie. Piskorski kilka miesięcy temu obserwował "referendum niepodległościowe" na okupowanym przez Rosję Krymie.

Historia z gminy Kleszczele w powiecie hajnowskim. Pani burmistrz dostała kupiony za unijne pieniądze nowoczesny wóz strażacki, ale zamiast przekazać go strażakom, "schowała go" w gminnym garażu. Jak mówią strażacy, samochód pod remizę zajechać miał dopiero przed wyborami podczas uroczystości z panią burmistrz w roli głównej. Materiał "Faktów" TVN.

- Nie było negocjacji Kancelarii w sprawie Romana Polańskiego - zapewniał w "Jeden na jeden" w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz. Prezydencki doradca stwierdził, że z punktu widzenia polskiej historii prokurator amerykański wykazał się "absolutną ignorancją", wnioskując o zatrzymanie reżysera - dziecka Holocaustu - w dniu otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich.

Kierowcy w wieku 40-59 lat stanowią 44 procent tych, którzy decydują się na przyjęcie mandatu za przekroczenie prędkości (z czego 73 proc. to mężczyźni). 33 proc. mandatowiczów ma od 25 do 39 lat (w tym 69 proc. to panowie) – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".