- W sprawie przecieku toczy się śledztwo - poinformował Zbigniew Wasserman. Z kolei poseł Jędrzej Jędrych (PiS) twierdzi, że aresztowani biznesmeni powoływali się też na wpływy w innym resorcie. Według RMF.FM chodzi o ministerstwo budownictwa.

Wizyta prezydenta sąsiedniego kraju nie musi być tylko ciągiem formalnych spotkań za zamkniętymi drzwiami. Można też, jak to zrobili Vaclav Klaus i Lech Kaczyński, skosztować lokalnego piwa.

Andrzej Lepper przekroczył granice absurdu - tak minister Maciej Łopiński, skomentował w rozmowie z portalem TVN24.pl zarzuty szefa Samoobrony, jakoby jeden z zatrzymanych przez CBA był związany z prezydentem Kaczyńskim.

- Prowokację przeprowadzono dopiero wtedy, gdy pojawiła się informacja o korupcji w ministerstwie rolnictwa - zdradził Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości spotkał się z sejmową komisją ds. służb specjalnych.

Prawie 2 promile alkoholu we krwi miał kierowca autobusu jadącego z Warszawy do Płońska. Policję zaalarmował pasażer.

Ośmiu celników z oddziału celnego w Medyce (Podkarpackie) zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Są podejrzani o korupcję - informuje podkarpacka policja.

Sprzedałeś nieletniemu alkohol, a on po pijanemu nabroił - odpowiesz za współudział. Takie rozwiązanie proponuje MEN. Dotyczyć ma to także innych używek. Roman Giertych chce też wyplenić przemoc z gier komputerowych.

Sołtys wsi Zalesie Królewskie pod Świeciem w woj. kujawsko-pomorskim znęcał się nad swoją krową - uważają niektórzy weterynarze. Zdarzenie nagrał mieszkaniec miejscowości, a dotarł do niego portal gazeta.pl

Były prezydent Zielonej Góry z ramienia SLD, a obecnie szef klubu radnych LiD w tym mieście został w czwartek zwolniony z aresztu. Razem ze swoim zastępcą został w środę zatrzymany przez policję pod zarzutem narażenia miasta na duże straty finansowe.

O. Tadeusz Rydzyk przekroczył wszelkie granice, więc musi być reakcja państwa - uważa marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, podkreślając, że - jego zdaniem - nagrania z wystąpień dyrektora są autentyczne.

Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach wydał portierom polecenie służbowe usunięcia plakatów rozlepionych przez Komitet Strajkowy w poradniach przyszpitalnych. - To były anonimy, a do tego wprowadzały pacjentów w błąd - odpiera zarzuty dyrektor.

Nie ustają spekulacje, kto uprzedził byłego wicepremiera Andrzeja Leppera o akcji CBA. Według Janusza Maksymiuka z Samoobrony ostrzegli go sami funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy wiedzieli już, że nie złapią go na przyjęciu łapówki.

"Światli Europejczycy znają bowiem pupę Gombrowicza lepiej niż zaciętą twarz polskiego wicepremiera. I wydaje im się ona intelektualnie - bliższa" - pisze w swoim manifeście poseł PO, Janusz Palikot. Wczoraj w Warszawie zorganizował happening przeciwko decyzji ministra edukacji o wyrzuceniu z kanonu lektur dzieł Gombrowicza.